رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

آشنایی با انواع مبل و معایب و مزایای آن ها

مبلمان از جمله مهم ترین و پرکاربردترین وسایل هر خانه هستند که علاوه بر نشیمن، جنبه تزیینی دارند. قبل از انتخاب مبل، باید به معیارهایی همچون فضای اتاق، نوع دکوراسیون و نوع پارچه دقت کنید. انواع مختلفی از مبل وجود دارد که هر کدام دارای مزایا و معایبی هستند. پس قبل از اینکه به زیبایی محصول توجه کنید، باید کاربرد آن را در خانه خود در نظر بگیرید. در نظر گرفتن این مورد باعث می شود بهترین نوع مبل را که متناسب با نیاز شماست، انتخاب کنید. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با انواع مبلمان آشنا کنیم.

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.

مبل راحتی یا مدرن

مبل مدرن همانطور که از نامش مشخص است برای دکوراسیون های مدرن و امروزی بیشتر استفاده می شود. در ادامه به معرفی بهترین مدل های مبلمان راحتی یا مدرن می پردازیم.

مبل چند بخشی یا قطعه ای

ساختار این مبل، چند بخشی (سه الی پنج تکه) است که به شکل های مختلف قابل چیدن است. چیدمان رایج آن شکل L و U است و تنوع چیدمان مبل قطعه ای بستگی به تعداد اجزای آن دارد. هنگام خرید مبل چند بخشی به اندازه خانه تان توجه کنید و اگر خانه شما بزرگ است حداکثر اجزاء را خریداری کنید و اگر کوچک است بلعکس.

مبل های چند بخشی از هفتاد سال پیش وارد چرخه دکوراسیون شدند. اگر چیدمان مبل فشرده و تعداد قطعه های آن کم باشند، گزینه برای خانه های کوچک مناسبی است. چرا که مبل های چند بخشی محل نشیمن شما را دو برابر خواهد کرد و تمام فضاهای گوشه و کنار را پر می کند و فضایی خالی نخواهد ماند.
انواع مبل

مبل انگلیسی

پیشینه مبل انگلیسی مربوط به قرن نوزدهم میلادی است. این مبل دارنده دسته هایی با طول کم و بلعکس پشتی هایی طویل است که به مدل انگلیسی معروف‌اند. معمولا برای مشکل کوتاهی دسته از کوسن های هم شکل استفاده می شود که باعث ایجاد حس راحتی می شود.

مبل بریچ واتر

سبک مبل بریچ واتر که از نام سازنده آن گرفته‌شده بسیار زیباست و مخصوص خاص پسندان است. ساختار آن به گونه ای است که دسته های مبل به عقب کشیده‌شده و با شیبی معتدل به تاج مبل می رسد، این سبک مبل با محیط های مختلف همخوانی دارد و راحت است اما عامه پسند نیست. اگر دنبال سبکی متفاوت از مبلمان راحتی هستید، مبل بریچ واتر انتخاب شایسته ای برای شماست.
انواع مبل

مبل چستر فیلد

اگر به دنبال یک مبلمان بدون چین و چروک و قرص و محکم هستید، این سبک، بهترین انتخاب است. برخی از آن ها با پارچه و برخی از چرم ساخته‌می‌شوند. ویژگی بارز مبل چستر فیلد لمسه کاری (حالت دکمه دوزی شده و خال خالی های فرو رفته) است که زیبایی آن را صد برابر کرده است. گاهی تمام سطوح مبل لمسه کاری می شود و گاهی فقط قسمت تکیه گاه و دسته ها.

مبل چستر فیلد بیشتر جنبه زیبایی دارد، می پرسید چرا؟ چون قطعاتی در مبل وجود دارد که برای نشستن طولانی مدت مناسب نیست و به کمر شما آسیب وارد می کند. این مبل ها در جنبه زیبایی آن ها به راحتی ارجعیت دارد. جذابیت مبل چستر فیلد به چیدمان آن ها است، با این که سبک مبل با همه فضاها و دکورها همخوانی منحصر به فردی دارد اما بهترین مکان مرکز پذیرایی با نشیمن است.
انواع مبل

مبل لاوسن

یکی از مشهورترین مبل های مدرن مبل لاوسن است که راحتی و آرامش شما را تضمین می کند. چرا که می توانید ساعت ها روی آن دراز بکشید، لم بدهید، مطالعه کنید، قهوه بنوشید و تلوزیون ببینید بدون این که بدنتان کوفته شود. زیرا تکیه گاه نرم، نشیمن عریض (نشیمن قابل جدا سازی) و کوسن های زیادی برای راحتی بیشتر دارد. معمولا مبل لاوسن سه تکه برای نشستن سه نفر هستند و هر قسمت کوسن جداگانه دارد (با توجه به دکوراسیون خود می توانید از کوسن های مثلثی، دایره ای یا مستعطیلی استفاده کنید.)
انواع مبل

مطالعه
جدیدترین تلویزیون ال جی 55NANO80

انواع مبل مدرن قرن بیست و یک

مبل مدرن مورد پسندان ساده پسندان و هنرمندان است. خطوط ساده و مینیمالیستی، تمیزی و جذابیت ساده بودن آن را به رخ می کشد. این سبک در کشور آمریکا طرفداران بیشتری دارد و نقطه اوج آن 50 سال پیش بوده است. امروزه برخی مردم از سبک کلاسیک دور شده و به سبک های ساده و چیدمان های آرامش بخش و دلپذیر روی آورده اند. این سبک مبلمان مدرن در کنار گل های طبیعی و تابلوهای مینیمال، بسیار جذاب است و فضای لذت بخشی به ارمغان می آورد.

مبل فوتون

می توان گفت مبل فوتون ساختار رسمی تری نسبت به سبک های دیگر دارد، بیشترین کاربرد مبل فوتون در اداره ها و شرکت ها و محیط هایی است که فضای کمی دارند. مبل های تبدیل شونده، طبقاتی و مبل های یک تکه، زیر مجموعه مبل فوتون قرار می گیرد. این مدل گزینه مناسبی برای اتاق کودک محسوب می شود.
انواع مبل

مبل تخت شو

بهترین مزیت مبل تخت شو بهینه در فضاست. اگر سالن یا اتاق شما کوچک است لازم نیست از تخت خواب استفاده کنید بلکه می توانید با استفاده از مبل تخت شو در اتاق خود هم مبل و هم تخت داشته باشید و فضا را شلوغ نکنید. مبل تخت شو قابلیت استفاده در فضاهای مختلف دارد، اگر شما کارمند یا رئیس شرکت هستید و ساعت کاری شما طولانی است، می توانید یک مبل تخت شو خریداری کرده و بعد از استراحت در محل کار خود، به راحتی آن را جمع کنید و به حالت نشیمن قرار دهید. وزن مبل این مبل سبک است و به راحتی جا به جا می شود. مبل تخت شو برای مجردها، مستاجرها و دانشجوها مورد مناسبی است.
انواع مبل

مبل راحتی تاکسیدو

نظم و تقارن عنصر اصلی مبل های تاکسیدو است. چرا به این سبک مبل تاکسیدو گفته می شود؟ زیرا سازنده آن برای اولین بار ایده ساخت این سبک را برای دکور پارک تاکسیدو عملی کرد به همین دلیل نام آن تاکسیدو گذاشته شد. اگر شما فردی منظم هستید که دکوراتو کشیده مورد پسندتان است مبل تاکسیدو بهترین گزینه است. چون ظاهر آن مانند کارتون مستطیلی است که قسمت سر یا تاج ندارد و ارتفاع آن با تکیه گاه مساوی است. مبل تاکسیدو مانند مبلمان چستر فیلد لمسه کاری شده ولی طراحی آن دارای خطوط صاف و عمودی است، برای همین نشستن طولانی مدت روی آن ها جایز نیست و باید از کوسن استفاده کرد. ترجیحا اطراف مبل خلوت باشد، دکوراسیون شیک و مدرنی ایجاد می شود.
انواع مبل

مبل دیوان

مبلمان دیوان به سبک مبلمان ترکیه ای است که طی چند سال گذشته بسیار محبوبیت داشته است. ظاهر مبل دیوان به گونه ای است که پشتی ندارد و دسته کوتاهی دارد یا اصلا دسته هم ندارد. برخی از آن به عنوان کمک مبلی استفاده می کنند یا آن را کنار دیوار قرار می دهند و با کوسن شرایط نشستن و تکیه دادن را فراهم می کنند.
انواع مبل

مبل ماساژور

همان طور که می دانید ماساژ، آرامش بخش و جنبه درمانی برای برخی بیماری ها است ولی از آن جا که ما نمی توانیم همواره دنبال ماساژور کار بلد و هماهنگی با او باشیم. مبلی ساخته‌شده که قابلیت ماساژ اتوماتیک دارد و مشکل را حل می‌کند. مبل ماساژور همیشه قابل استفاده است و با خرید آن می توان در وقت و هزینه صرفه جویی کرد. مبل ماساژور از یک ماساژور حرفه ای عملکرد بهتری دارد و پاهای شما را ورز می دهد، ضربه می زند و مالش می دهد و خستگی را از تن شما دور می کند.
انواع مبل

انواع مبل کلاسیک

مبلمان کلاسیک نیز مانند مبلمان مدرن از طرفداران بسیاری برخوردار است و بیشتر برای دکوراسیون های کلاسیک استفاده می شود. در ادامه به معرفی بهترین مدل های مبلمان کلاسیک می پردازیم.

مطالعه
روش های ساده و خانگی برای از بین بردن پشه گیاهان

مبل کابریول

این مبل بسیار ظریف و خوش ساخت بوده و بدنه آن از جنس چوب است. به دلیل وجود انحنا و گردی در گوشه های این مبل کلاسیک، راحتی زیادی را برای اشخاص وجود آورده است. این مبلمان از بدنه و دسته های یکنواخت و ساده ای ایجاد شده است.

مبل کلاسیک راحتی

مبلمان کلاسیک راحتی بیشتر به شکل کلاسیک ساخته‌شده ولی در عین حال شبیه به مبلمان راحتی است. برای افرادی که دوست دارند مبلمانشان دارای طراحی کلاسیک ولی راحتی باشد مناسب است.

مبل لاوست

مبل لاوست مبلی راحتی و دو نفره است که آن را مبل عاشقانه یا صندلی عاشقانه می نامند. اگر برای شما هم این نام عجیب است همراه ما باشید تا سوال شما را پاسخ بدهیم. اساس طراحی این مبل عاشقانه مبل یک نفره عریض است که دو نفر روی آن به راحتی قرار می‌گیرند و مخصوص زوج هایی است که کنار هم با صمیمیت بنشینند. مبل لاوست در کشورهای اروپایی و آمریکایی ساختار متفاوتی دارد.
انواع مبل

مبل کوهان شتری

این مدل مبلمان در قرن هجدهم طراحی شده‌است. همان طور که از نامش پیداست پشتی مبل مانند کوهان شتر است و دو قوس و یک یا دو قوز دارد. همچنین طراحی مبل چیزی بین کلاسیک و راحتی است. پایه های چوبی، دسته ها و تاج بعضی از آن ها باعث‌شده حس گرانی و تجملی بودنِ آن به چشم بخورد.
انواع مبل

مبل کلاسیک لهستانی

تنوع طرح های زیبا و منحصر به فرد در مبلمان کلاسیک لهستانی باعث جذب طرفداران زیادی شده‌است. ویژگی اصلی این مبل این است که در ساخت آن از چوب خمیده برای زیبایی و ظرافت، استفاده می شود. پارچه های طرح دار برای این سبک بسیار جذاب هستند و می توان آن ها را با انواع دکورهای مختلف هماهنگ کرد، این نوع مبلمان چون ظاهری جمع و جور دارند در آشپزخانه، محل کار، اتاق و… استفاده می شود.
انواع مبل

انواع مبلمان استیل

مبل استیل بر خلاف اسمش، در ساختار آن هیچگونه فلزی بکار نرفته است و اغلب مردم آن را با مبل کلاسیک اشتباه می گیرند. مبلمان استیل از طرح های بسیار قدیمیست که با منبت کاری و ظریف کاری روی چوب آن، جلوه باشکوهی دارد. این منبت کاری به وسیله دستگاه ها یا دست انسان حک می شود. بعلاوه مبل های استیل همان مبلمان سلطنتی هستند که قیمت بیشتری نسبت به مبلمان کلاسیک دارند و به دلیل جثه بزرگتر آن ها، برای سالن های بزرگ مناسب اند‌. انواع مبل استیل شامل:

مبل شزلون

مبل شزلون از انواع مبلمان استیل است که طول کشیده‌ای دارد. از ویژگی بارز این مبل شکل غیر متعارف آن بوده که معمولا از یک طرف دسته دار است. اما گاهی هر دو دسته را در دو طرف خود دارد که یک قسمت آن بالاتر است. شزلون از انواع مبلمان تکی و معمولا برای تزیین یا استراحت مورد استفاده قرار می گیرند. این مبل در هر سه نوع کلاسیک، استیل و راحتی ساخته‌می‌شود.
انواع مبل

مبل مصری

مبل مصری از دیگر انواع مبلمان سلطنتی است که جلوه لوکس و باشکوهی دارد. از ویژگی های بارز این گروه مبل ها می‌توان به منبت کاری های ظریف و پیچیده در قسمت های دسته، تاج و پایه آن اشاره کرد که دیزاین اشرافی به آن می بخشد. امروزه در دکوراسیون مدرن بیشتر از این نوع مبل استفاده می کنند و طرفداران بسیاری دارد. مبل مصری علاوه بر پارچه و چوب بسیار مرغوب، از دوام و کیفیت بالایی نیز برخوردار است.
انواع مبل

مبلمان فرانسوی

مبل فرانسوی از برندهای معروف دنیاست که با شکوه و عظمت در ظاهر خود، طرفداران بسیاری پیدا کرده‌است. این دسته از مبلمان به دلیل اندازه بزرگ و مجلل خود، مناسب سالن های بزرگ خواهد بود. همچنین چوب مبلمان فرانسه معمولا از کاج، بلوط یا گیلاس است که مقاومت زیادی به آن بخشیده‌است. منبت کاری و حکاکی های ظریف روی دسته و پایه های آن، جلوه لوکسی به آن می بخشد.
انواع مبل

انتخاب مبل مناسب

برای انتخاب مبل مناسب باید حتما پارامترهایی را در نظر بگیرید. شما باید به عواملی همچون انتخاب مدل، فضای موجود، سبک دکوراسیون و سطح راحتی دقت کنید. وقتی دنبال مبل می گردیم، به راحتی مجذوب رنگ آن می شویم اما قبل از انتخاب زیبا شناختی، لازم است عملکرد دقیق مبل را بررسی کنید. در ادامه به چند نکته درمورد انتخاب مبل مناسب اشاره می کنیم.

مطالعه
از مایع جلادهنده چگونه در ماشین ظرفشویی استفاده کنیم؟

1- نیاز خود را بررسی کنید

ابتدا باید نیازهای خود را در نظر بگیرید و با توجه به تعداد خانواده، تعداد صندلی های خود را تعیین کنید. بنابراین یک زوج بدون فرزند لزوماً یک مبل بزرگ نمی خواهند یا نیاز ندارند. برعکس، اگر خانواده شما متشکل از چند فرزند باشد، هر کدام باید در لحظات دورهمی جای خود را در اتاق نشیمن داشته باشند.

۲- بودجه خود را تعیین کنید

از آنجا که شما هر روز مبل خود را خواهید دید و بخش بزرگی از سبک اتاق نشیمن شماست، خرید آن از روی هوس دور از ذهن است. بسته به استفاده ای که از آن خواهید کرد و فضایی که در اختیار دارید، لازم است بودجه مناسبی را کنار بگذارید.

۳- جنس پارچه خود را انتخاب کنید

جنس پارچه در انواع مختلفی در بازار وجود دارد که می‌توانید بسته به نیاز خود آن را انتخاب کنید. در ادامه چند نمونه از پارچه های مبلمان موجود در بازار را ارائه خواهیم داد:

پنبه ای

پارچه پنبه ای بسیار محبوب بوده زیرا در رنگ های متعددی موجود است. مبل پنبه ای بسیار نرم است و به مراقبت بیشتری نیاز دارد. این نوع پارچه قیمت گرانی دارد.

کتانی

پارچه کتان قوی تر از پنبه است و بیشتر مناسب خانه هایی که کودک یا حیوانات دارند. مبل های کتان ظاهری اصیل با چین هایی دارند که با گذشت زمان صاف تر می شوند. کتان مانند پنبه دارای قابلیت تنفس و تنظیم حرارت است و در تابستان احساس طراوت و در زمستان گرما ایجاد می کند. اکثر مبل ‌های کتان دارای روکش ‌های جدا شدنی برای تمیز کردن آسان هستند.

پشمی

پشم یک منسوجات طبیعی حیوانی متشکل از موهای بافته‌شده‌ است که اغلب با الیاف مصنوعی مخلوط می شود. به دلیل بافت کم و بیش ضخیم، گرما و راحتی را به فضای شما می بخشد. در حالی که پس از فرا رسیدنِ تابستان در دمای مناسب باقی می ماند.

پلی استر

پلی استر یک الیاف مصنوعی است که برای استحکام بالا طراحی شده‌است. بنابراین یک گزینه عالی برای خانواده ها و حیوانات خانگی است. این در طیف گسترده ای از رنگ ها موجود است و هنگامی که با کوسن ها، مواد و بافت های مختلف ترکیب می شود، معجزه می کند.

مخمل

مخمل با بافت متراکم و عمیق خود که از پنبه یا پلی استر ساخته‌شده قابل تشخیص است که ابعادی لوکس و گرم به فضای شما می بخشد. همچنین مخمل نیاز به مراقبت دقیق تری نسبت به سایر اثاثیه یا لوازم داخلی دارد تا بهترین ظاهر خود را حفظ کند.

چرم

مراقبت از مبل های چرمی آسان است و به سختی خراب می شوند. چرم یک ماده طبیعی است که با گذشت زمان بهتر می شود. این نوع مدل برای خانواده های دارای کودک و حیوانات خانگی مناسب است.

نتیجه گیری

در معماری های امروزی، مبلمان یکی از مهمترین عضو‌ هر دکوراسیونی هستند. این عناصر، دنیای بسیار گسترده‌‌ای داشته و در سبک ‌های مختلفی طراحی و ساخته می شود. چوب، پارچه و نوع فومی که در ساخت یک مبلمان به کار می روند، کیفیت و مرغوبیت آن را تعیین می کنند. حین خرید مبلمان، باید به نکات زیادی توجه داشته باشید. انتخاب یکدست مبلمان زیبا و با کیفیت، تاثیر زیادی در زیبایی و شکوه خانه شما می گذارد.

مجموعه املاک داران با عرضه فعالیت های وسیع در زمینه ساخت و ساز و خرید و فروش، بستر مناسبی را در حوزه املاک پدیدار کرده اند. این فعالیت ها شامل خرید و فروش آپارتمان در اصفهان، ثبت ملک به صورت رایگان، سرمایه گذاری، شراکت در ساخت و ساز، مشاوره حقوقی املاک، معامله پایا پای، تهاتر و غیره می شوند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.