رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

از بین بردن لکه نوشابه از روی گلیم و فرش

نوشابه پای ثابت روی بسیاری از سفره ها می باشد. گذاشتن لیوان نوشابه یا انداختن لیوان نوشابه روی زمین نیز اجتناب ناپذیر است. اگر یک لیوان نوشابه می خورید و تمام سفره ها و فرش آشپزخانه را نوشابه می کنید، خیالتان راحت باشد.به خاطر بالابودن قیمت فرش فانتزی آشپزخانه باید به سرعت لکه زدایی شود.

خونسرد باشید، اما به سرعت لکه های نوشابه تازه را از روی فرش پاک کنید. زیرا لکه نوشابه بسیار چسبناک می شود و حتی ممکن است مورچه ها و سایر حشرات را به دلیل شیرینی خود جذب کند.

اگر برای تمیز کردن نوشیدنی با دقت عمل نکنید، ممکن است فقط بتوانید حالت چسبندگی را از بین ببرید و لکه زشت روی فرش باقی بماند. در اینجا چند راه ساده برای از بین بردن لکه نوشابه از روی انواع فرش آشپزخانه جدید آورده شده است.

مطالعه
فرش کودک خوب چه مشخصاتی دارد ؟

 

1- نمک پاشی کنید:

اگر لکه نوشابه تازه است، باز هم فرصت دارید بدون استفاده از مواد شوینده شیمیایی، آن را به طور کامل از روی فرش پاک کنید. نمک خوراکی در از بین بردن لکه سودا از روی فرش معجزه می کند.

یک اسفنج مرطوب، پارچه تمیز، آب گرم و مقداری نمک تهیه کنید و روی لکه سودا نمک بپاشید. حالا اسفنج را روی نمک ها بمالید تا لکه کاملا پاک شود. پس از باقی ماندن هیچ لکه ای، فرش را با یک پارچه تمیز و آب گرم تمیز کنید.

نمک

2-بکارگیری مایع ظرفشویی

پاک کننده های آب و غیر شیمیایی ممکن است برای تمیز کردن لکه های قدیمی کافی نباشند. به همین دلیل برای از بین بردن لکه سودا از روی فرش باید از اسپری مایع ظرفشویی استفاده کنید.

مطالعه
مرکز خرید فرش ارزان در تهران در سال 1401

برای تهیه این اسپری یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را داخل اسپری بریزید و بقیه قوطی را با آب گرم پر کنید و خوب تکان دهید. یک پارچه تمیز و سفید تهیه کنید و پس از پاشیدن محلول پاک کننده روی لکه، آن را با یک پارچه به خوبی پاک کنید.

پس از از بین بردن لکه، فرش را با یک پارچه تمیز آبکشی کنید.

مایع ظرفشویی

3- از حوله های کاغذی مخصوص استفاده نمایید

مهمترین نکته برای از بین بردن لکه نوشابه از روی فرش سرعت عمل است. اگر نوشابه را به محض ریختن روی فرش تمیز کنید، بدون مشکل از نفوذ نوشابه به بافت فرش جلوگیری می کنید.

مطالعه
برای از بین بردن بوی بد سطل زباله چه باید کرد؟

حوله کاغذی

برای از بین بردن لکه های نوشابه از روی فرش، ابتدا یک دستمال کاغذی چند لایه روی فرش قرار دهید تا نوشابه جذب شود. سپس در یک بطری مقداری آب سرد بریزید و روی لکه اسپری کنید تا فرش با آب مرطوب شود.

در نهایت فرش را دوباره با دستمال مرطوب کنید و صبر کنید تا فرش کاملا خشک شود.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.

1 دیدگاه

  1. … [Trackback]

    […] Here you will find 42559 additional Info to that Topic: yeksoal.com/سرگرمی/خانه-و-خانه-داری/از-بین-بردن-لکه-نوشابه-از-روی-گلیم-و-فرش/ […]