رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

برای از بین بردن بوی بد سطل زباله چه باید کرد؟

از بین بردن بوی بد سطل زباله
از بین بردن بوی بد سطل زباله

 

روش های از بین بردن بوی بد سطل زباله

بعضی وقتها پیش می آید که چند روزی سطل زباله پر نمیشود و در نهایت به تدریج زباله های تر بوی بدی در فضای منزل به وجود می آورد. به ویژه اگر شما نیز به دوستداران طبیعت متصل باشید و زباله های خشک و تر را جدا میکنید، پر شدن سطل زباله های تر مدت بیشتری طول میکشد و در نهایت بیشتر امکان دارد به این مشکل بربخورید. اینک برای برطرف کردن بوی سطل زباله چه باید کرد؟

روش های رفع بوی سطل زباله

جوش شیرین

جوش شیرین تنها برای پخت و پز مناسب نیست. پودر جوش شیرین می تواند کارهای بیشتری انجام دهد ، مثل جذب بو. همه کاری که شما باید انجام دهید این است که: در قسمت زیر سطل خود قدری جوش شیرین بریزد و یک کیسه زباله جدید درون آن بگذارید.

مطالعه
قیمت خرید تلویزیون شیائومی - مدل های اسمارت 4k - گناوه و بانه

بهترین روش های رفع بوی سطل زباله
بهترین روش های رفع بوی سطل زباله

 

دانه های قهوه

استرالیا یک کشور و ملت قهوه دوست است، ولی آیا می دانید دانه هایی که این نوشیدنی را خیلی خوشمزه می کنند، به جز هوشیار نگه داشتن مردم، استفاده های بیشتر دیگری هم دارد؟ خاصیت دانه های قهوه به خصوص برای ازبین بردن بو بسیار مناسب است. دانه های قهوه را در یک ظرف کوچک پر کنید و آن را در زیر سطل زباله بگذارید.

 

اضافه کردن پوست لیمو

جالب است بدانید می شود از پوست لیمو برای برطرف کردن بوی بد سطل زباله استفاده کرد. شما می‌توانید قدری از پوست لیمو را روی زباله‌ها بگذارید تا بوی بد سطل آشغال کمتر شود یا به طور کامل از بین برود. برای رسیدن به یک ترکیب قوی‌تر، میشود پوست لیمو و جوش شیرین را با هم ترکیب کرد.
روشهای از بین بردن بوی بد سطل زباله
روشهای از بین بردن بوی بد سطل زباله

مطالعه
نکات خرید ماشین لباسشویی اصل

 

عصاره وانیل

برای از بین بردن بوی بد سطل زباله می‌توانید از این راه کار استفاده کنید. عصاره وانیل به جز مصارف خوراکی می‌تواند به راحتی بوی بد سطل زباله را از بین ببرد. پس از خارج کردن کیسه زباله از سطل، چند قطره عصاره را روی یک یا دو تکه پنبه‌ کوچک ریخته، آن‌ها را در ته سطل خالی بگذارید و درب سطل زباله را ببندید. بگذارید پنبه‌های آغشته به عصاره وانیل در طول شب در سطل زباله بمانند تا بوی خوبی در سطل زباله به وجود آید.

 

وایتکس

چنانچه جرم یا بوی بد زباله خیلی زیاد است می توانید از ضدعفونی کننده ای مثل وایتکس رقیق شده استفاده کنید. ۱/۴ پیمانه وایتکس را در ۴ لیتر آب گرم حل کنید. موقع استفاده  احتیاط کنید و حتما پنجره را باز کنید یا فن را روشن کنید.

 رفع بوی بد و متعفن از سطل زباله
رفع بوی بد و متعفن از سطل زباله

 

روغن های اسانسی

استفاده از این شیوه برای مدتی سبب برطرف شدن بوی بد سطل زباله می شود. آغشته کردن یک پنبه یا اسفنج به روغن اسانسی و گذاشتن آن کف سطل زباله.

مطالعه
راه های درست کردن خمیر پیتزا

با استفاده از این شیوه از عطر اسانس در محیط نیز استفاده کنید. هفته ای یکبار پنبه یا اسفنج را عوض کنید.

 

ورق های خشک کن

یک وسیله عالی ضد بو برای زباله های شما به وجود می آورد. یک ورق خشک کن در سطل زباله بیندازید.  با ورق های خشک کن دست دوم  هم می توانند بوی بد سطل زباله شما را از بین ببرد. چنانچه از آنها سطل و کیسه استفاده کنید ، چنانچه خیس شوند و خشک شوند ، به کناره قوطی می چسبند و جدا کردن آنها سخت است. یک ورق خشک کن جدید و بدون استفاده اضافه کنید. بوی بد به سرعت با رایحه ای تازه جایگزین می شود.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه