رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

برای از بین بردن بوی بد لیوان چه باید کرد؟

eliminate bad glass 1 - برای از بین بردن بوی بد لیوان چه باید کرد؟
از بین بردن بوی بد لیوان

 

 برطرف کردن بوی بد لیوان

بعضی اوقات هنگام نوشیدن آب، امکان دارد بوی بدی را در لیوان حس کنیم که ما را از نوشیدن آب منطرف کند. ریشه این بو از کجاست و چطور می توان بوی بد لیوان را برطرف کرد؟
احتمالا همه ی شما هم این تجربه را داشته باشید که هنگامی که می خواهید با لیوان شیشه ای آب بخورید، لیوان بوی بدی بدهد که احساس بدب را به فرد انتقال می دهد. لیوان های شیشه ای اغلب خیلی زود بوی بد را جذب کرده و بوی ناخوشایندی روی لیوان باقی می ماند.

بنابراین بهتر است پس از هر بار استفاده از لیوان شیشه ای به خوبی آن ها را بشویید، ولی چنانچه بوی بدی باقی ماند شیوه های خانگی وجود دارد که توسط آن می توانید بوی بد لیوان شیشه ای را برطرف کنید. در این قسمت شیوه برطرف کردن بوی بد لیوان شیشه ای برای شما عزیزان آورده شده است.

eliminate bad glass 2 - برای از بین بردن بوی بد لیوان چه باید کرد؟
رفع بوی بد لیوان

 

چرا لیوان شیشه ای بو می دهد؟

از شوینده های بی کیفیت استفاده کرده اید

برخی از شوینده ها هستند که به قدر کافی لیوان های شیشه ای و دیگر ظروف را تمیز نمی کنند و یک حالت تار و مات روی آن ها به وجود می آورد که کثیف به نظر می رسند. دلیل آن هم تاثیرگذاری کم شوینده ها است. بنابراین بهتر است که در مرحله اول شوینده خود را عوض کنید، چون اگر سطح آن کاملا تمیز نشده باشد، احتمال داشتن بوی بد نیز وجود دارد.

مطالعه
بهترین روش خشک کردن انواع میوه ها

 

اسکاچ شستشو آلوده است

برخی از اسکاچ ها قبل از آن با مواد دیگری برخورد داشته اند و وقتی که آن ها را به لیوان شیشه ای می زنید، بوی مواد قبلی به آن ها منتقل می شود که در چنین حالتی یا باید اسکاچ را به صورت کامل بشویید یا این که آن را تعویض کنید.

 

وجود باکتری های روی لیوان

چرا ظرف ها و لیوان وقتی که مرطوب هستند بیشتر بوی بد می دهند؟ باکتری های باقیمانده روی سطح ظروف شیشه ای و لایه زیرین آن ها در رطوبت بیشتر رشد می کنند. در نتیجه هوای گرم و مرطوب سبب می شود که این باکتری ها رشد پیدا کنند و داخل آن ها بیشتر بو بگیرد.

eliminate bad glass 3 - برای از بین بردن بوی بد لیوان چه باید کرد؟
راهکارهای از بین بردن بوی بد لیوان

راهکارهای از بین بردن بوی بد لیوان

 

سرکه سفید برای برطرف کردن بوی بد لیوان شیشه ای

سرکه سفید برای رفع بوی بد لیوان شیشه ای هم تاثیر دارد. درون یک ظرف بزرگ یک لیوان سرکه سفید بریزید و ظرف را با آب گرم پر کنید. آنگاه لیوان های شیشه ای را درون آب گرم و سرکه سفید به مدت ۳۰ دقیقه بگذارید. سپس لیوان های شیشه ای را به خوبی بشویید.

مطالعه
راهنمای جامع خرید لباسشویی

 

موقع استفاده از ماشین ظرفشویی هم دو فنجان سرکه سفید را در کف ماشین بریزید و بگذارید ۱ یا ۲ دقیقه داخل آن باقی بماند. آنگاه آب نیز به آن اضافه کنید تا مواد به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه با یکدیگر مخلوط شده و روی ظرف های شما بریزند و در ماشین ظرفشویی را ببندید و آن را روشن کنید.

 

قرار دادن لیوان در نورآفتاب

برای رفع بوی بد لیوان شیشه ای آنها را بعد از شستشو در هوای آزاد و زیر نور خورشید قرار دهید چون یکی از عوامل طبیعی از بردن بوی بد لیوان شیشه ای، نور خورشید می باشد.

126644 17172 pc 17172 - برای از بین بردن بوی بد لیوان چه باید کرد؟
eliminate bad glass 4 - برای از بین بردن بوی بد لیوان چه باید کرد؟
راه حل هایی برای از بین بردن بوی بد لیوان

 

پودر خردل

استفاده از پودر خردل برای خوشبو کردن ظروف خیلی استفاده می شود، به این صورت که یک قاشق چای‌خوری از این پودر را به همراه قدری آب گرم ترکیب کنید و آنگاه به داخل لیوان و یا ظروف مورد نظر بریزید و بعد از این کار باید ظرف ها را به خوبی بشویید.

 

گوجه فرنگی

برای رفع بوی بد لیوان شیشه ای می توانید از آب گوجه فرنگی استفاده کنید. قدری آب گوجه را گرفته و یک دستمال یا اسکاچ را به آب گوجه فرنگی آغشته کنید و روی لیوان شیشه ای بمالید و پس از حدود ۱۵ دقیقه لیوان را تمیز بشویید.

جوش شیرین

شیوه دیگر برای رفع بوی بد لیوان شیشه ای، جوش شیرین می باشد. سینک را از آب گرم پر کنید و قدری جوش شیرین به آن بیفزایید، سپس لیوان های شیشه ای را درون ترکیب آب و جوش شیرین به مدت ۳۰ قرار دهید، سپس لیوان ها را به خوبی بشویید.

مطالعه
12 روش نورپردازی سقف

 

استفاده از آب لیمو

بهترین شیوه برای رفع بوی بد لیوان شیشه ای استفاده از آب لیمو است. آب لیمو اسیدی است و قدری از آن باعث رفع بوی بد لیوان می شود. برای رفع بوی بد لیوان شیشه ای قدری آب لیمو را درون لیوان شیشه ای ریخته و آن را تکان دهید، آنگاه لیوان را به خوبی بشویید.

eliminate bad glass 5 - برای از بین بردن بوی بد لیوان چه باید کرد؟
برطرف کردن بوی بد لیوان

 

استفاده از وانیل

برای رفع بوی بد لیوان، داخل آن را از آب سرد پر کنید و پس از آن دو تا سه قطره عصاره وانیل به آن بیفزایید و بگذارید یک شب این عصاره داخل ظرف باقی بماند آنگاه محلول را خالی کنید و لیوان را بشویید.

 

استفاده از ذغال

زغال بوی بد را به خود جذب نموده و از بین می برد. بنابراین برای رفع بوی لیوان شیشه ای تکه ای ذغال را درون لیوان قرار دهید و بگذارید یک شب بماند و به خوبی بو را جذب کند، آنگاه لیوان را بشویید.

 

استفاده از قهوه

برای رفع بوی بد لیوان شیشه ای قدری پودر قهوه را داخل لیوان ریخته و در آن را ببندید و پس از یک یا دو روز در آن را باز کنید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.