رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

جلوگیری از کپک زدن سبزیجات

جلوگیری از کپک زدن سبزی‌ خوردن‌,جلوگیری از کپک زدن سبزیجات,جلوگیری از کپک زدن سبزی

جلوگیری از کپک زدن سبزی‌ خوردن‌

پیشگیری از کپک زدن سبزیجات

کپک در حقیقت یک نوع قارچ زنده است که از مواد آلی مرده یا در حال مرگ تغذیه می کند. رطوبت و تاریکی اصلی ترین عواملی هستند که در رشد کپک ها موثرند. کپک ها اغلب در مکان ها و مواد غذایی که در معرض رطوبت قرار دارند، سریعا زیاد می شوند. تکثیر کپک ها می تواند حتی از یک ماده غذایی به ماده غذایی دیگر سرایت کند. در این مطلب راههای پیشگیری از کپک زدن سبزیجات آمده است.

جلوگیری از کپک زدن سبزی‌ خوردن‌

هر دفعه آن قدری که می خواهید مصرف کنید بشویید و بقیه آنها را نشسته در ظرف در بسته داخل یخچال نگهداری کنید. اگر سبزی‌های شسته‌تان زیاد بود، آنها را به طور کامل خشک کنید و سپس در ظرف در بسته یا داخل کیسه پارچه‌ای در یخچال بگذارید. بهتر است تره‌ها را از سبزی‌های شسته شده دیگر جدا کنید چون تره سریع فاسد و سبب خرابی بقیه سبزی‌ها می‌شود.

مطالعه
تعمیرات ماشین ظرفشویی در اندیشه

یک شیوه دیگر برای جلوگیری از کپک زدن مواد غذایی مانند سبزی این است که آن را به صورت شسته شده و خشک شده در یخچال بگذارید. برای نگهداری از سبزی باید آن ها را پس از شستن روی یک پارچه پهن کنید تا خشک گردند. آنگاه سبزی ها را در یک کیسه پارچه ای یا پلاستیکی بگذارید. برای بالا بردن ماندگاری سبزی خوردن می توانید آن را در کیسه پلاستیکی قرار دهید و آن را باد کنید. آنگاه درب کیسه را محکم گره بزنید تا هوا به آن نفوذ نکند.

گفته می شود استفاده از دارچین برای کپک سبزی خیلی مفید است. دارچین به نابودی میکروب ها کمک می کند و باعث حفظ تازگی سبزیجات می شود. امروزه استفاده از دارچین یکی از روش های پیشگیری از کپک زدن مواد غذایی است. جالب است بدانید که حتی پلاستیک های دارچینی تولید شده که می توانید با قرار دادن انواع میوه و سبزی در آن، از کپک زدن آن پیشگیری کنید.

مطالعه
آیا می دانید فرش مدرن چیست و از کجا باید بخریم ؟

جلوگیری از کپک زدن سبزی‌ خوردن‌,جلوگیری از کپک زدن سبزیجات,پیشگیری از کپک زدن سبزیجات

جلوگیری از کپک زدن سبزیجات

جلوگیری از کپک زدن بادمجان و کدو

بهتر است شسته نشده درون ظرف دربسته نگهداری شوند تا دیرتر خراب شوند.

جلوگیری از کپک زدن سیب‌زمینی

نیاز به محیط یخچال ندارد و در مکانی خنک و دور از رطوبت تا چند هفته سالم می‌ماند. می‌توانید روی سیب‌زمینی‌ها را با پارچه مشکی بپوشانید تا مانع رسیدن نور به آنها شود یا اینکه چند عدد سیب درختی میان سیب‌زمینی‌ها قرار دهید تا تازه‌تر بمانند.

جلوگیری از کپک زدن هویج

چنانچه می‌خواهید هویج‌هایتان دوام بیشتری داشته باشند ساقه سبزشان را تا زمان مصرف جدا نکنید و بدون شستن آنها را در یخچال یا محل خنک و مرطوب نگهداری کنید. چنانچه یخچالتان جای زیادی دارد، می‌توانید هویج‌ها را با موادی مانند شن نرم از هم جدا کنید. این کار سبب دیرتر خراب شدن آنها می‌شود. برای استقاده طولانی‌تر، هویج‌ها را شسته و در کیسه سوراخ‌دار در فریزر نگهداری کنید و تا ۲ یا ۳‌ماه از آنها استفاده کنید.

جلوگیری از کپک زدن سبزی‌ خوردن‌,جلوگیری از کپک زدن سبزیجات,پیشگیری از کپک زدن سبزی

جلوگیری از کپک زدن سبزیجات

جلوگیری از کپک زدن کاهو، کلم‌سفید، گل کلم و بروکلی

برای تازه نگه داشتن کاهوها تا چند هفته، آنها را داخل دستمال یا روزنامه بپیچید و در ظرفی دردار درون یخچال نگهداری کنید و هربار موقع استفاده چند برگ آن را جدا کنید و بشویید، فراموش نکنید کاهو را با چاقو قطعه‌قطعه نکنید چون سبب قهوه‌ای شدن سرهای کاهو می‌شود. سبزیجاتی مانند کلم‌سفید، گل کلم و بروکلی را هم مثل کاهو نگهداری کنید.

مطالعه
بهترین راهنمای خرید کولرگازی های سامسونگ ( از صفر تا 100 )

جلوگیری از کپک زدن قارچ خوراکی

چنانچه می‌خواهید از قارچ‌هایتان در مدت زمان بیشتری استفاده کنید، می‌توانید آنها را شسته و پس از خشک شدن کامل در کیسه بریزید یا چند قطره آبلیمو به آنها اضافه و در فریزر نگهداری کنید. آبلیمو سبب می‌شود قارچ‌ها سیاه نشوند. چنانچه میخواهید طی یکی‌دو روز قارچ‌ها را استفاده کنید آنها را در پاکت کاغذی داخل یخچال نگهداری کنید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.