رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

راهنمای نهایی برای انتخاب فرش برای خانه شما

یک فرش یا موکت فوراً ظاهر و احساس فضاهای شما را تغییر می‌دهد و به آن تعریف، گرما و رنگ می‌بخشد. اما چگونه می‌توان بین فرش پشمالو یا پرز، فرش معاصر یا ایرانی، فرش دستباف یا ماشینی یکی را انتخاب کرد؟ ما اینجا هستیم تا همه گزینه ها را برای شما معرفی کنیم.

 1. انتخاب سایز فرش

۲ . فرش اتاق نشیمن

۳ . درب ورودی

۴ . اتاق ناهارخوری

۵ . فرش اتاق خواب

۶ . تشک حمام

۷ . فرش راه‌پله

۸ . نکات و ترفندهایی برای انتخاب فرش مناسب

۹ . جنس فرش

۱۰ . نکات تمیز کردن و نگهداری فرش

exr5t71ic6su - راهنمای نهایی برای انتخاب فرش برای خانه شما

انتخاب سایز فرش

فرش یا قالیچه نباید خیلی کوچک باشد وگرنه در اتاق شما گم می‌شود. همچنین نباید آنقدر بزرگ باشد که فضای اتاق را تحت الشعاع قرار دهد.

در حالت ایده آل، فرش باید به اندازه ای باشد که منطقه مورد استفاده را مشخص کند.

 • به عنوان مثال، اگر از آن در قسمت نشیمن استفاده می‌کنید، باید بتوانید مبلمان خود را به گونه‌ای در حاشیه فرش ماشینی قرار بدهید که حداقل دو پایه جلویی آن روی فرش قرار نگیرند.
 • اگر دو قسمت نشیمن در اتاق نشیمن یا خانواده دارید، می‌توانید از فرش‌های متعدد برای جداسازی فضا استفاده کنید.
 • فرش زیر میز ناهارخوری باید به اندازه ای بزرگ باشد که هنگام استفاده از صندلی‌ها فضا را بپوشاند. یک محیط ۲ متری در اطراف جای پای میز باید ایجاد کنید.
 • در اتاق خواب، حداقل نیمی از فرش باید زیر تخت باشد.
مطالعه
طرز تهیه نمک خوراکی

فرش اتاق نشیمن

اتاق نشیمن شما اغلب فضایی است که بیشتر در خانه شما استفاده می‌شود. اینجا جایی است که دوستان را سرگرم می‌کنید، با خانواده دور هم جمع می‌شوید و در پایان روز با همسر و بچه‌هایتان صحبت می‌کنید. فرشی که انتخاب می‌کنید باید محکم، بادوام و زیبا باشد مانند فرش‌های تمام اکرولیک. رنگ‌های تیره‌تری را انتخاب کنید که در برابر سایش و کثیفی مقاومت بیشتری داشته باشند. فرش را با تم دکوراسیون و پالت رنگ خود هماهنگ کنید.

درب ورودی

قبل از اینکه کسی وارد خانه شود، باید یک پادری کوچک برای پاک کردن کفش‌ها در درب ورودی خود قرار دهید. این پادری باید ضخیم و لغزنده نباشد و به راحتی تمیز شود. در اینجا پادری های طبیعی یا جوت به خوبی کار می‌کنند.

l6ajgzxzchoh - راهنمای نهایی برای انتخاب فرش برای خانه شما

فرش اتاق ناهارخوری

اتاق غذاخوری فقط برای وعده های غذایی استفاده می‌شود. رنگ‌های تیره‌تر یا رنگ‌های روشن که لکه نمی‌شوند را انتخاب کنید. موادی مانند نایلون مقاوم در برابر لک، پلی پروپیلن و مواد پلی استر را می توان به راحتی شستشو داد و نسبتاً ارزان هستند.

فرش اتاق خواب

وقتی از رختخواب بلند می‌شوید، فرش ماشینی نرم احساس خوب و دلپذیری به شما می‌بخشد. فرش مخملی برای اتاق خواب علاوه بر راحت و نرم بودن، باید با سلیقه شما همخوانی داشته باشد زیرا این یک فضای کاملا شخصی است. این اتاق کمترین سایش را دارد، زیرا فقط در شب از آن استفاده می‌شود و می‌توانید فرش‌های نخی، نایلونی یا پشمی را انتخاب کنید که مکمل دکوراسیون هستند.

مطالعه
فرش راهرو هماهنگ با نشیمن یا اتاق چه مشخصاتی دارد ؟

agzs5ufcfwpy - راهنمای نهایی برای انتخاب فرش برای خانه شما

تشک

تشک حمام شما باید نرم و جاذب باشد تا آب حمام شما را جذب کند. تشکی را انتخاب کنید که به طور مرتب تمیز شود، در ماشین لباسشویی خراب نشود و به راحتی خشک شود.

فرش برای راه‌پله

معمولاً فرش در راه پله‌ها توصیه نمی‌شود، برای اینکه اگر محکم نباشد و از بست استفاده نشده باشد ممکن است در خطر سقوط قرار بگیرید. با این حال، اگر باید روی راه پله فرش داشته باشید، حتماً موادی را انتخاب کنید که لیز نخورد، می‌توانید در راه پله‌ها از جنس فرش ماشینی پشمی یا جوت استفاده کنید. مطمئن شوید که فرش ثابت است و حرکت نمی کند.

sgddftpqqy04 - راهنمای نهایی برای انتخاب فرش برای خانه شما

نکات و ترفندهایی برای انتخاب فرش مناسب

 • هنگام تصمیم گیری در مورد الگوهای فرش، آنها را متناسب با اندازه اتاق تنظیم کنید. به عنوان مثال، یک اتاق بزرگ باید الگوهای بزرگتری داشته باشد، در حالی که یک اتاق کوچکتر می‌تواند الگوهای کوچکی داشته باشد که تکراری هستند.
 • با استفاده از یک فرش راه راه می‌توان یک اتاق باریک را از نظر بصری وسیع‌تر کرد.
 • فرش‌های مدرن سیاه و سفید ظاهری مدرن به هر اتاقی می‌بخشد.
 • فرش‌هایی با نخ خوب با گذشت سال‌ها ارزش بیشتری پیدا می‌کنند و می‌توان آن را یک میراث ارزشمند به حساب آورد.
 • هر چند وقت یکبار باید فرش ماشینی را بچرخانید تا تمام اضلاع به یک اندازه محو یا کهنه شوند. سعی کنید از مبل سنگین با پاهای پنجه‌دار روی فرش خودداری کنید زیرا به مرور زمان فرورفتگی ایجاد می‌کند که به راحتی درست نمی‌شود.
 • در یک خانه با پلان باز، می‌توانید از فرش و موکت استفاده کنید تا به وضوح یک فضا را از فضای دیگر مشخص کنید.
مطالعه
روش‌های جمع کردن مو از روی فرش

o98m0wn1jqsb - راهنمای نهایی برای انتخاب فرش برای خانه شما

جنس فرش

فرش را با توجه به نیازتان انتخاب کنید. برای مثال فرش‌های پشمالو زیر پا در اتاق خواب احساس گرما می‌بخشد و حس دوست داشتنی که از خواب بیدار می‌شوید را به شما منتقل می‌کند. حصیر مورد استفاده در حمام باید خاصیت ضد لغزندگی داشته باشد، در حالی که فرش مورد استفاده در اتاق کودک باید قابل شستشو و به اندازه کافی بادوام باشد تا در برابر بازی‌های کودکانه مقاومت کند. حصیرهای جوت، پنبه یا زغال سنگ زیر پا احساس زبری می‌کنند و حس الیاف طبیعی را به شما می دهند.

نکات تمیز کردن و نگهداری فرش

برای جلوگیری از نشستن گرد و غبار و حفظ لطافت و طراوت تمامی فرش‌ها و موکت ها باید به طور منظم جاروبرقی شود. هر دو ماه یکبار، می‌توانید فرش را در تراس یا بالکن خود در زیر نور آفتاب قرار دهید. برای جلوگیری از لکه‌های دائمی باید فوراً تمیز شود. در صورتی که مایعات فرش را لک کرد، از لکه بر استفاده کنید که باعث تغییر رنگ مواد نشود. برای فرش‌های گران قیمت قالی شویی حرفه‌ای توصیه می شود.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.