رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش!

همه افراد حدود یک سوم از زمان روزانه خود را در اتاق خواب سپری می کنند. برخی از افراد حتی فعالیت های کاری یا درسی خود را نیز در اتاق خواب خود انجام می دهند. از این رو مهم است که طراحی دکوراسیون اتاق خواب به گونه ای باشد که بهره وری ما را افزایش دهد. و اما زمانی که بحث طراحی اتاق خواب کودکان به میان می آید، این مسئله اهمیت بیشتری پیدا می کند. چرا که کودکان زمان زیادی در اتاق خواب خود هستند. بنابراین برای پرورش کودکانی خلاق و با روحیه لازم است که به رنگ های اتاق آن ها توجه کنیم.

انتخاب رنگ در دکوراسیون اتاق خواب مهم است و هیچ فضایی مهم تر از اتاق خواب شما نیست. اتاق خواب محل استراحت شما به شمار می رود و باید به گونه ای طراحی شود که صبح شاداب و سرحال از خواب بیدار شوید. رنگ ها نقش مهمی در طراحی اتاق خواب دارند. با املاک داران همراه شوید تا درباره طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش! بیشتر بدانید.

wAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw== - طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش!تاثیر رنگ بر رفتار ما

حتما می دانید که تمامی رنگ های استفاده شده در فضای اطراف ما به گونه ای روی رفتار و احساسات ما تاثیر مثبت یا منفی می گذارند. هر شخص دارای سلایق متفاوتی است و رنگ ها تاثیرات متفاوتی بر خلق و خوی او خواهد داشت. در واقع رنگ ها می تواند به ما حس آرامش، رفاه، سرما و گرما و غیره القا کنند. پس برای طراحی دکوراسیون اتاق ها باید با توجه کاربری آن رنگ مناسبی را انتخاب کنیم.

از آنجایی که اتاق خواب محل استراحت بعد از یک روز کاری طولانی به شمار می رود، بایستی از رنگ های ارامش بخش در آن استفاده شود. با این کار میتوان از میزان استرس و نگرانی ها کاست و خوابی راحت را رقم زد. البته نباید تاثیر نورپردازی مناسب در اتاق خواب را نیز نادیده گرفت. بنابراین باید نور متناسب با اتاق خواب با رنگ گرم را انتخاب شود.

wAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw== - طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش!۱۶ رنگ آرامش بخش برای طراحی اتاق خواب

همانطور که گفتیم، رنگ ها یکی از تاثیرگذارترین عناصر در طراحی دکوراسیون به شمار می روند. در اتاق خواب باید از رنگ های آرام و لایت استفاده شود تا بتواند حس آرامش را به فرد منتقل نماید. در اینجا به معرفی این رنگ های آرامش بخش برای اتاق خواب و تاثیر آن ها بر خواب شما می پردازیم:

ارغوانی

گل اسطخدوس سایه ای از رنگ بنفش با تناژ آبی روشن دارد. رنگی کاملا سلطنتی و آرامش بخش که چشم را خسته نمی کند. می توانید برای اتاق خواب از رنگ ارغوانی یا کاغذ دیواری با طرح گل اسطخدوس استفاده کنید. در واقع ارغوانی یک رنگ آرامش بخش برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب شما به شمار می رود. این رنگ رویایی می تواند تاثیر خوبی بر روحیه شما بگذارد.

مطالعه
ایجاد فضای خالی اطراف کندانسور و کمپرسور کولر گازی چرا مهم است؟

rang17 - طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش!

سفید

برای داشتن یک اتاق خواب پر از آرامش، قدرت رنگ سفید را نادیده نگیرید. دیوارهای سفید باعث می شود فضای اتاق خواب بزرگ جلوه کند و فضایی ایده آل برای ذهن های شلوغ و آشفته ایجاد می نماید. با اینحال رنگ سفید می تواند خسته کننده باشد. پس بهتر است با یک سری بالش، فرش یا آثار هنری رنگی به آن روح ببخشید. در این صورت می توانید با رنگ آرامش بخش سفید به دکوراسیون اتاق خواب خود جلوه کلاسیک بدهید.

rang14 - طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش!

آبی مایل به خاکستری

آیا به دنبال طراحی دکوراسیون اتاق خواب با بیس رنگ آبی هستید؟ ترکیب رنگ ابی-خاکستری به اتاق شما نظم و آرامش می بخشد و مناسب افرادی است که به دنبال فضایی تمیز و منظم هستند. توجه داشته باشید، همانطور که رنگ آبی تیره می تواند فضایی غافلگیر کننده ایجاد کند، رنگ آبی مایل به خاکستری فضای آرامش بخشی پدید می آورد.

rang19 - طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش!

آبی دریا

با انتخاب این رنگ، هر بار که پا در اتاق خواب خود می گذارید، خود را در اقیانوس تصور کنید. آبی دریا صلح و آرامش را تداعی می کند و آن را به انتخابی عالی برای اتاق خواب تبدیل می نماید. با اینحال باید بدانید که سبک های آرامش بخش نیاز به کمی ظرافت دارند. می توانید از کاغذ دیواری برجسته استفاده کنید و یا قاب عکسی کمی تیره تر را روی دیوار نصب نمایید.

rang2 - طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش!

بنفش پاستلی

درحالی که بنفش تیره غم و اندوه را تداعی می کند، اما بنفش روشن می تواند صلح و آرامش را به اتاق خواب شما بیاورد. بنفش پاستلی گزینه مناسبی برای انتخاب کاغذ دیواری و یا یک تابلوی نقاشی بر روی هر رنگ خنثی می باشد. اما نباید زیاده روی کنید. می توانید این رنگ را برای قالیچه، ملحفه یا قاب های رومیزی استفاده نمایید.

rang8 - طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش!

صورتی کثیف

درحالی که رنگ صورتی ویژگی زنانه تری دارد، اما صورتی کثیف یک رنگ آرامش بخش برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب شما به شمار می رود. اگر شما فردی هستید که ترس از ناشناخته ها دارید، صورتی کثیف می تواند باعث ایجاد حس امنیت شود. همچنین گزینه خوبی برای روح بخشیدن به رنگ های خنثی و استفاده در کاغذهای دیواری برجسته به شمار می رود. یا می توانید یک لامپ گل رز به اتاق خواب خود اضافه کنید.

rang6 - طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش!

بژ خنثی

آرامش بخش ترین طیف رنگ ها در دسته خنثی قرار دارند، ماننده قهوه ای مایل به زرد یا بژ. اگر ذهن پر مشغله یا برنامه پر از استرسی دارید، انتخاب رنگ خنثی می تواند خواب خوبی برای شما رقم بزند. از آنجایی که رنگ های خنثی گاهی می توانند بیش از حد بی صدا باشند، آن را با رنگ های مکملی مثل سبز دریایی، خاکستری یا نعنایی ملایم ترکیب کنید.

rang9 - طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش!

سبز

سبز نماد طبیعت، جوان سازی و آرامش است. در بسیاری از فرهنگ ها رنگ سبز را نشان خوش شانسی و تجدید حیات می دانند. می توانید از گلدان های گیاه های سبز نیز برای آرامش بخشیدن به اتاق خواب خود استفاده کنید. این رنگ انتخاب خوبی برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب شما به شمار می رود.

rang11 - طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش!

زرد کم رنگ

زرد یکی از روشن ترین رنگ ها برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب است که به شما کمک می کند سرحال و سرزنده باشید. سعی کنید از رنگ های مکمل هم استفاده کنید تا به رنگ زرد تعادل ببخشید. زرد تیره تر می تواند در انتخاب قاب ها، مبلمان یا جزئیات به جذاب تر شدن اتاق خواب کمک کند.

مطالعه
پاک کردن قیر از بدنه خودرو به چه روش هایی امکانپذیر است؟

rang15 - طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش!

نارنجی کم رنگ

رنگ نارنجی با انرژی فیزیکی و قدرت عاطفی مرتبط است. برای اتاق خواب های اصلی بهتر است نارنجی کم رنگ مثل هلویی را انتخاب کنید. همچنین می توانید برای ایجاد احساس بهتر در اتاق خواب از شاخه گل های نارنجی یا گلدان های نارنجی رنگ استفاده نمایید.

rang18 - طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش!

خاکستری

ترکیب رنگ خاکستری تاثیر زیادی در آرامش بخشیدن به اتاق خواب های اصلی دارد. خاکستری رنگی بی احساس است که باعث ایجاد تعادل در اتاق خواب می شود. دکوراسیون اتاق خواب با رنگ خاکستری خاموش می تواند احساس راحتی و آرامش را به شما منتقل نماید. با کمک قاب عکس های سفید، گیاهان سبز و بالش های پاستلی می توانید تعادل در احساسات ایجاد کنید.

rang16 - طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش!

قرمز روستایی

انتخاب رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون اتاق خواب می تواند تفاوت زیادی در طراحی ایجاد کند. یک گلدان سفالی به رنگ قرمز خاکی به افکار شما ثبات می بخشد و ذهن را آرام می نماید. قرمز ملایم میتواند گرمای ملایم و آرامش بخشی به اتاق خواب شما بدهد و فضای خانه های روستایی را تداعی کند. می توانید از آثار چوبی، پتوهای پشمی و مبلمان بزرگ به عنوان مکمل این رنگ بهره ببرید.

rang7 - طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش!

طلایی

طلایی نماد ثروت، موفقیت و فراوانی  می باشد. البته رنگ طلایی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب باید کم استفاده شود. استفاده زیاد از این رنگ در محل استراحت شما می تواند تعادل را بر هم بزند. اما مقدار کمی از این رنگ باعث ایجاد افکار مثبت و حس رفاه می گردد. می توانید از تابلوهایی با قاب طلایی رنگ یا چراغ طلایی این حس را به وجود بیاورید.

rang5 - طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش!

خاکستری مایل به قهوه ای

آیا این رنگ مات در طراحی اتاق خواب جالب می شود؟ در واقع رنگ خاکستری مایل به قرمز می تواند احساس آرامش و کنترل را در محل خواب شما ایجاد نماید. از این رنگ برای دیوارها استفاده کنید و آن را با گلدان های سفالی و یا آثار هنری رنگارنگ ترکیب کنید.

rang4 - طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش!

فیروزه ای

اگر به دنبال ترکیب رنگ ها برای ایجاد حس خلاقیت همزمان با آرامش و نظم هستید، فیروزه ای بهترین انتخاب است. قالیچه های طرح دار، قاب های چوبی و یا استفاده از رنگ صورتی ملایم می تواند مکمل خوبی برای این رنگ باشد.

rang1 - طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش!

نقره ای

رنگ نقره ای می تواند به ایجاد فضایی شیک و با شکوه کمک کند و اتاق خواب شما را به محل مناسبی برای استراحت تبدیل نماید. البته این رنگ بیشتر مناسب افرادی با سلیقه خاص و علاقمند به طراحی مینیمالیسم است. نقره ای نه تنها خواب راحتی برای شما فراهم می کند، بلکه انرژی مضاعفی برای کار در روز بعدی به شما خواهد بخشید.

rang13 - طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش!

wAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw== - طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش!ترکیب رنگ ها برای دکوراسیون اتاق خواب

ترکیب قرمز و نارنجی

با ترکیب برخی رنگ ها مثل قرمز و نارنجی می توانید فضایی رمانتیک و عاشقانه ایجاد کنید. همانطور که می دانید رنگ قرمز باعث ایجاد انرژی و حال و هوای عاشقانه خواهد شد. اما بهتر است از این رنگ زیاد استفاده نشود و در کنار  آن رنگ نارنجی روشن بیشتر بکار رود. این رنگ ها میتواند علاوه بر احساس رمانتیک، شور و اشتیاق را به اتاق خواب شما بیاورد.

مطالعه
ترفندهای عالی برای شیک تر کردن خانه شما با کمترین هزینه

rang3 - طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش!

ترکیب سبز و زرد و ابی

رنگ ابی یکی از آرامش بخش ترین رنگ ها برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب به شمار می رود. این رنگ می تواند ضربان قلب و فشار خون شما را کنترل کند. زمانی که این رنگ با سبز و زرد ترکیب شود، حس آرامش در اتاق خواب شما دو چندان خواهد بود. پس اگر می خواهید زمان خواب خود را در حد استاندارد نگه دارید، از قدرت این ترکیب معجزه گر غافل نشوید.

rang20 - طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش!

ترکیب ارغوانی و بنفش

رنگ بنفش و ارغوانی هر دو در دسته رنگ های انرژی بخش و تحریک کننده قرار می گیرند. اگر می خواهید در تختخواب بیدار بمانید و ساعت ها از قوه تخیل خود بهره مند شوید، می توانید این گزینه را انتخاب کنید. البته این رنگ می تواند باعث شود صبح ها چندان سرحال از خواب بیدار نشوید. بنابراین بهتر است با رنگ های نود یا لایت نیز ترکیب شود. مثلا قالیچه ای با رنگ صورتی ملایم یا گلدان هایی با رنگ خنثی مکمل خوبی خواهد بود.

rang12 - طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش!

ترکیب خاکستری و قهوه ای

سعی کنید این دو رنگ را به صورت ترکیبی برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب استفاده نکنید. چرا که می تواند آرامش شما را بگیرد و فضایی ملال آور ایجاد کند. اما اگر ترجیح می دهید شب را بیدار بمانید و به فعالیت های کاری بپردازید، این رنگ ها می تواند شما را بیدار نگه دارد. با استفاده از رنگ قهوه ای شاید بتوانید ساعت خواب بیشتری داشته باشید، اما به احتمال زیاد کسل و خسته از خواب بیدار خواهید شد.

rang10 - طراحی دکوراسیون اتاق خواب با ۱۶ رنگ آرامش بخش!

جمع بندی

اتاق خواب معمولا محل استراحت و دوری از مشغله های روز است. شما لازم دارید که در این اتاق به آرامش برسید و برای روز بعد آماده شوید. باید طراحی این اتاق به گونه ای باشد که حس و حال خوب را در شما تقویت کند. سعی کنید با توجه به سلایق و البته شخصیت خود، رنگی مناسب برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب خود انتخاب کنید.

در حالی که انتخاب رنگ برای اتاق خواب یک انتخاب کاملا شخصی است، ولی بهتر است یک سری ایده از رنگ های آرامش بخش برای اتاق خواب را در نظر بگیرید تا فضایی مناسب برای خواب آرام و راحت ایجاد کنید. در این مقاله به معرفی ۱۵ رنگ آرامش بخش برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب پرداختیم.

جهت کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید. برای استفاده از خدمات سایت املاک آنلاین املاکداران که شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان و غیره می شوند، می توانید به صفحه اصلی سایت و برای کسب اطلاعات بیشتر به برگه های مربوطه مراجعه فرمایید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.