رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

aalan

فرش ۷۰۰ شانه بهتره یا ۱۲۰۰ شانه ؟

فرش 700 شانه بهتره یا 1200 شانه

تولیدکنندگان فرش های ماشینی همواره کوشیده اند محصولاتی باکیفیت را وارد بازار کنند که پرطرفدار و پرفروش نیز باشند. وجود تنوع در شانه و تراکم فرش ها موجب شده تا انتخاب فرش با کمی دشواری همراه باشد؛ اما فرش های ۷۰۰ شانه همچون گذشته از طرفداران بیشتری برخوردار هستند. علت آن نیز ضخامت بالای فرش است.

فرش های ۷۰۰ شانه نخستین بار به وسیله دستگاه hcp تولید شدند اما استقبال خوبی از آن ها نشد. چرا که اغلب افراد خوب بودن فرش را به دلیل ضخامت بالای آن می دانستند و فرش های ۷۰۰ شانه درمقایسه با نمونه های ۵۰۰ شانه از ضخامت کمتری برخوردار بودند.

در گذشته هرچه فرش ضخیم تر بود به همان اندازه نیز طرفداران بیشتری داشت. ورود فرشی که از نخ ۱۸ سه لا و نرم در بافت آن استفاده شده بود موجب شد تا انتخاب بسیار سخت و گیج کننده باشد. به مرور زمان افراد توانستند با این موضوع کنار آمده و فرش های زیبای ۷۰۰ شانه را جایگزینی برای نمونه های قبل از آن دانسته و فروشندگان این دسته از فرشها نیز بسیار مشهور شدند.

نخستین فرش های ۷۰۰ شانه با تراکم ۱۵۰۰ بافته می شدند؛ اما پیشرفت دستگاه های بافندگی و ورود نقشه های جذاب موجب شد تا مدل هایی با تراکم ۲۱۰۰، ۲۲۵۰، ۲۵۵۰ و ۳۰۰۰ نیز روانه بازار شوند. هرچه تراکم فرش بالاتر باشد به همان اندازه نیز قیمت آن بالاتر خواهد بود. اگر به دنبال فرش ۷۰۰ شانه ایده آلی هستید می تواند فرشی با تراکم ۲۵۵۰ را به عنوان نمونه ای استاندارد درنظر داشته باشید.

هرچه تراکم فرش بالاتر باشد درواقع گره ها به یکدیگر فشرده تر هستند که این امر موجب می شود نقشه فرش نیز بهتر دیده شود. اما این مسأله اصلاً به عنوان خوب بودن فرش نبوده و اغلب تولیدکنندگان فرش های ۷۰۰ شانه تراکم ۲۵۵۰ را درنظر می گیرند.

مطالعه
نحوه شستن انواع کاپشن

قیمت فرش ۷۰۰ شانه

اگر بخواهیم درخصوص فرش ۷۰۰ شانه صحبت کنیم باید بگوئیم همانطور که پیش تر نیز گفته شده این دسته از فرش های ماشینی در تراکم های مختلفی بافته می شود. همین امر موجب می شود قیمت متفاوتی نیز داشته باشد چرا که بالا بودن تراکم در افزایش قیمت تأثیر مستقیم دارد. به طور نمونه آن دسته از فرش هایی که با تراکم ۱۵۰۰ بافته می شوند حدود ۳۰ درصد ارزان تر از فرش های تراکم ۲۵۵۰ هستند. باتوجه به این موارد باید گفت نمی توان قیمت مشخصی را برای فرش ۷۰۰ شانه عنوان کرد و همه چیز بستگی به تراکم و برند تولید کننده آن دارد. هنگام انتخاب فرش ۷۰۰ شانه حتما به برند تولیدکننده آن نیز توجه داشته و ترجیحاً از برندهای متفرقه که چندان هم شناخته شده نیستند خرید نکنید.

خصوصیات فرش ۷۰۰ شانه

پیش تر نیز عنوان کردیم که فرش های ۷۰۰ شانه از دیرباز مورد توجه بسیاری از افراد بودند و دلیل آن هم ضخامت بالای فرش است. اما خرید یک فرش ایده آل تنها به این امر بستگی نداشته و باید موارد دیگری را نیز درنظر داشت. در یک فرش ۷۰۰ شانه واقعی باید حدود ۷۰۰ گره در عرض فرش وجود داشته باشد. در بافت این دسته از فرش های ماشینی ۸ تا ۱۰ رنگ استفاده می شود که از لحاظ قیمتی اختلاف چندانی با یکدیگر ندارند.

مهمترین دستگاه بافت فرش ۷۰۰ شانه HCPX2 است اما درحال حاضر تولیدکنندگان فرش ماشینی از دستگاه های دیگر نیز برای بافت استفاده می کنند.

برخی از فرش ها نیز تحت عنوان طرح ۷۰۰ فروخته می شوند. در بافت این مدل از فرش ها دستگاه های ۵۰۰ شانه مورد استفاده قرار می گیرند و ارزان تر از فرش های ۷۰۰ شانه واقعی هستند. در فرش های تبدیلی تراکم طولی ۱۵۰۰ درنظر گرفته شده است و دارای هفت رنگ هستند. درخصوص این مدل از فرش های ماشینی دستگاه های بافندگی را کمی تغییر می دهند تا قادر به بافت باشند.

مطالعه
پاک کردن لک واکس روی لباس

انواع فرش های ۷۰۰ شانه

فرش ۷۰۰ شانه به سه دسته ۷۰۰ شانه واقعی، تبدیلی و طرح ۷۰۰ تقسیم می شوند. هنگام خرید فرش حتماً توجه داشته باشید که ۷۰۰ شانه واقعی خریداری نمائید؛ چرا که بسیاری از فروشگاه های فرش مدل های تبدیلی و یا طرح ۷۰۰ را جایگزین ۷۰۰ شانه واقعی کرده و به فروش می رسانند. فرش های طرح ۷۰۰ نیز با استفاده از دستگاه هایی که کمی به روزتر هستند بافته می شوند و تراکم طولی آن ها ۱۰۰۰ است. این مدل از فرش های ماشینی را می تواند حد وسط فرش ۷۰۰ شانه و ۵۰۰ شانه درنظر گرفت. چرا که نسبت به نمونه اولی ارزان تر بوده و درمقایسه با فرش های ۵۰۰ شانه قیمت بالاتری دارند.

جنس الیاف فرش ۷۰۰ شانه

اغلب تولیدکنندگان فرش های ماشینی از الیاف اکریلیک در تولیدات خود استفاده می کنند که کیفیت بالایی دارند. این الیاف در طول زمان استفاده سفت نشده و نسبت به الیاف مصنوعی و پلی استر از نرمی و لطافت بیشتری برخوردار هستند. فرش های ۷۰۰ شانه دارای طول عمر بالاتری هستند که علت آن داشتن ضخامت بالا است.

قیمت فرش ۷۰۰ شانه دستبافت گونه

از آنجایی که فرش های ۷۰۰ شانه شباهت زیادی به فرش های دستبافت دارند و افراد بسیاری طرفدار این دسته از فرش ها هستند موجب شده تا تولیدکنندگان به فکر تولید محصولات دستبافت گونه بیفتند. این مدل از فرش های ماشینی به دلیل داشتن طراحی شبیه به فرش های دستبافت بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. عمدتاً هم با تراکم ۲۵۵۰ عرضه می شوند که هم استاندارد بوده و هم نرمی و لطافت الیاف آن ها حس خوبی را زیر پای استفاده کنندگان ایجاد می کند.

در تعیین قیمت فرش ۷۰۰ شانه دستبافت گونه نیز عوامل متعددی همچون شانه و تراکم، الیاف استفاده شده و برند تولیدکننده دخیل است. به عنوان مثال نمونه های ۲۵۵۰ تراکم نسبت به تراکم های پائین تر قیمت بالاتری دارند و تنوع رنگی بیشتری نیز دارند.

مطالعه
نکاتی سودمند در رابطه با اسباب ‌کشی

اگر به دنبال خرید فرش ۷۰۰ شانه ارزان قیمتی هستید می توانید به سراغ الیاف پلی استر بروید. الیاف پلی استر یا ابریشم مصنوعی جزو ارزانترین الیافی هستند که در بافت فرش های ماشینی استفاده می شود. الیاف پلی استر از دوام بالایی برخوردار هستند و سال های متوالی می توان از آن ها استفاده کرد.

قیمت فرش ۷۰۰ شانه تراکم ۱۵۰۰

همانطور که پیش تر نیز عنوان کردیم فرش های ۷۰۰ شانه در تراکم های مختلفی بافته می شوند. پائین ترین تراکم این دسته از فرش های ماشینی ۱۵۰۰ است که طرفدار چندانی ندارد. فرش های ۷۰۰ شانه تراکم ۱۵۰۰ بسیار ارزان تر از سایر فرش ها بوده و کیفیت مطلوبی نیز ندارد.

خرید ارزان فرش ۷۰۰ شانه

همانطور که پیش تر نیز بیان کردیم فرش های ۷۰۰ شانه نسبت به دیگر فرش ها از قیمت پائین تری برخوردار هستند. اگر قصد خرید فرشی با کیفیت بالا و قیمت ارزان را دارید توصیه ما به شما خرید از فروشگاه های اینترنتی است. فروشگاه های اینترنتی فرش نسبت به فروشگاه های حضوری محصولات خود را با قیمت ارزان تری عرضه می کنند که این مسأله موجب شده تا بسیاری از افراد تمایل بیشتری نسبت به خرید از آن ها داشته باشند. فروشگاه اینترنتی عالی قاپو یکی از سایت های اینترنتی است که محصولات صددرصد اکریلیک را با قیمتی پائین در اختیار متقاضیان خود قرار داده است. شما می توانید با مراجعه به بخش محصولات این مجموعه تنوع بالای فرش ها را دیده و بسته به نیاز خود فرش ۷۰۰ شانه ارزان قیمتی را خریداری نمائید.

منبع : https://aliqapo.com/700-combs/

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.