رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

مقایسه دستگاه های سلفون کش ایزیکات با سلفون کش های جعبه ای

سلفون کش های موجود در بازار را می توان به ۳ نوع تقسیم کرد:

•نوع اول قابلیت تعویض رول سلفون پس از اتمام را دارند(مانند سلفون کش دستی ایزیکات ، سلفون کش های حرارتی دستی-رومیزی)

•نوع دوم که به آنها سلفون کش های جعبه ای یکبار مصرف گفته می شود یکبار مصرف بوده و قابلیت تعویض رول سلفون پس از اتمام را ندارند.

•نوع سوم دستگاه های سلفون کش پلاستیکی

نوع دوم چند سالی است که سلفون کش های یکبارمصرف(راپر) به بازار جهانی عرضه شده اند و این سلفون کش ها را می توان در فروشگاه های بزرگی همچون کوروش ، رفاه و… یافت .علت عرضه این نوع از سلفون کش ها این بود که مصرف کنندگان سلفون با آسودگی بیشتری از این محصول استفاده کنند. اما این سلفن کش های یکبار مصرف مشکلاتی دارند که تعدادی از مصرف کنندگان پس از یک بار خرید ترجیح می دهند از محصولات دیگر همچون سلفون کش های ایزیکات که قابلیت تعویض رول را دارند، استفاده کنند.

دستگاه سلفون کش های یکبارمصرف در بازار در مقایسه با دیگر محصولات همچون سلفون کش های ایزیکات چه مزایایی و معایبی دارد ؟سلفون کش های ایزیکات که قابلیت تعویض سلفون پس از اتمام سلفون را دارند گزینه بهتری هستند یا سلفون کش های یکبارمصرف؟ حال مزایا و معایب هر دو مدل را برای شما مطرح می کنیم و در آخر سعی می کنیم تا یکدیگر به یک جمع بندی برسیم.

مطالعه
آیا پکیج دیواری هرساله نیاز به سرویس داره؟

مقایسه سلفون کش ایزیکات و سلفون کش راپر باکس

سلفون کش های یکبار مصرف که به آنها اصطلاحا راپر باکس نیز گفته می شود از یک کارتون به علاوه رول سلفون و یک تیغه برش تشکیل شده اند. این سلفون کش ها در متراژ های متفاوتی از ۵۰ تا ۵۰۰ متر در بازار جهانی تولید و توزیع می شوند. بسته به متراژ سلفون طراحی های متفاوتی برای این سلفون کش ها وجود دارد . قیمت این سلفون کش ها بسته به کیفیت و متراژ سلفون می تواند کاملا متغییر باشد. یکی از مزایای این نوع سلفون کش انداره کوچک آنهاست . آنها را می توانید به راحتی در کشویی در آشپزخانه یا هر مکان دیگر قرار دهید و در موقع نیاز از آن استفاده کرد. از دیگر مزیت های راپر باکس ها می توان به ظاهر زیبای ، قیمت مناسب اشاره کرد.

حال نکاتی منفی در مورد این محصول بیان خواهیم کرد که شاید نظر شما در مورد خرید این نوع سلفون کش اندکی تغییر دهد!!!!

وزن این نوع سلفون کش ها بسیار پایین است و شاید به تنهایی نتوانید از آنها استفاده کنید .در خیلی از موارد کاربر نمی تواند به راحتی سلفون را باز کند و همین موجب می شود مصرف کننده از سلفون کش خود ناراضی باشد. کاربری که از سلفون کش ای کارتنی استفاده می کند ،در صورتی که بخواهد به تنهایی عمل سلفون کشی را انجام دهد ، قطعا با مشکل مواجه خواهد چرا که سلفون کش به علت سبکی قطعا حرکت می کند و نمی توان با آنها راحت سلفون کشید! این مشکل هنگامی که سلفون به انتها می رسد و وزن کمتری پیدا می کند ، حادتر شده و کاربر نیاز به کسی دارد تا در سلفون کشی به او کمک کند .

مطالعه
فرش وینتیج انتخاب لاکچری برای منزل شما !!

در پاراگراف قبل گفتیم که سلفون کش های راپر(یکبارمصرف) قیمت مناسبی دارند ولی نکته قابل توجه این است که مصرف کننده نمی توانید پس از اتمام رول آن رول جدیدی را جایگزین رول قبلی کند. چرا که اندازه رول های موجود در بازار به این سلفون کش ها نمی خورد و قطعا پیدا کردن یک رول مناسب برای جعبه سلفون کش کار آسانی نخواهد بود و مصرف کننده پس از اتمام رول بایستی یک راپر دیگر خریداری کند. به همین دلیل سلفون کش های یکبارمصرف در مقایسه با سلفون کش ایزیکات  لحاظ اقتصادی هزینه بیشتری بر دوش مصرف کننده خواهد گذاشت و این نوع از سلفون کش ها از لحاظ اقتصادی صرفه کمتری دارند.

از آنجا که سلفون کش های راپر باکس از کارتن و مقوا درست شده اند و خیلی از موارد کاربر با دست خیس یا مرطوب از آنها استفاده می کند ، به مرور زمان کارتن سلفون کش شما از شکل و قیافه خواهد افتاد و همین امر باعث می شود سلفون کش رفته رفته پاره شده و مصرف کننده کارتن سلفون کش را دور انداخته و از سلفون به تنهایی استفاده کند و این یکی از بزرگترین عیب های این محصول است . از سوی دیگر سلفون کش های خانگی آسان سلفون دارای وزن استاندارد بوده و به هیچ وجه هنگام استفاده حرکت نمی کند و کاربر پس از اتمام رول سلفون با خرید یک رول جدید دوباره می تواند از سلفون کش خود استفاده کند و همین بزرگترین مزیت دستگاه محسوب می شود. دستگاه سلفون کش رومیزی ایزیکات از لحاظ اندازه نیز کوچک است و فضای زیادی نمی گیرد و در کل می توان گفت بهترین گزینه برای کاربر خانگی محسوب می شود. از طرفی سلفون کش های پلاستیکی نیز در مقایسه با ایزیکات دارای معایبی هستند .برای نمونه با توجه به سایز کوچک سلفون کش های پلاستیکی نمی توان رول هایی با متزاژ های بالاتر از ۵۰ یا ۱۰۰ متر داخل آنها گذاشت و همین موجب می شود کاربری که مصرف سلفون بالایی دارد دائما با مشکل تمام شدن سلفون مواجه باشد.

مطالعه
نکات خرید ماشین لباسشویی اصل

نوشته شده توسط آسان سلفون

خریدسلفون با کیفیت از آسان سلفون

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه