رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

نحوه انتخاب لامپ برای خانه

نحوه انتخاب لامپ برای خانه - یک سوال

در این مقاله به شما خواهیم گفت که چگونه نورپردازی به شکل‌دهی فضا کمک می‌کند، چه وظایفی را انجام می‌دهد، چه قوانینی در هنگام انتخاب لامپ‌ها وجود دارد و به چه جهت‌هایی باید توجه کرد.

سناریوهای نورپردازی

برنامه ریزی روشنایی در آپارتمان مدت ها قبل از انتخاب وسایل شروع می شود. اولین قدم توسعه سناریوهای نورپردازی با در نظر گرفتن وظایف خاصی است که هر روز قصد داریم با کمک نور حل کنیم. به عنوان مثال: ما به دنبال یک چراغ کف در کنار صندلی راحتی هستیم که با توجه به آن به راحتی قابل خواندن باشد. نور محیط کار را در آشپزخانه انتخاب می کنیم یا می خواهیم فضایی دنج را برای صرف شام در کنار خانواده ایجاد کنیم. هر چه سناریوهای نورپردازی بهتر در نظر گرفته شوند، زندگی مطلوب تر خواهد بود و تصمیم گیری در مورد انتخاب مدل آسان تر خواهد بود.

 

نور عمومی (لوستر تکی قوی یا سیستم نقطه ای توکار در اطراف محیط) برای پذیرایی از مهمانان، بازی با کودکان و نظافت.
روشنایی محل کار برای پخت و پز.
نور هدایت شده بالای میز ناهار خوری.
چراغ کف یا چراغ رومیزی در قسمت مبلمان روکش شده برای تماشای تلویزیون یا مطالعه.
نورپردازی پنجره ها برای ایجاد راحتی.
نور تاکیدی برای برجسته کردن نقاشی های روی دیوار.

مطالعه
راهنمای تشخیص تقلبی و اصلی ماشین لباسشویی ال جی V5 وزن 9 کیلو

 

همه این سناریوها بر اساس چندین نوع و اصول نورپردازی هستند.

نور اولیه (اصلی) به طور مساوی اتاق را با نور خنثی و دوستدار چشم پر می کند. چراغ های سقفی، چراغ های سقفی، لوسترها، سیستم های مسیر و نقاط توکار نورپردازی اصلی را بر عهده دارند.

نورپردازی کار (هنری، لهجه). نور متمرکز و روشن در یک منطقه، اشیا و مناطق خاصی را برجسته می کند: اینها لامپ های آشپزخانه بالای سینک، اجاق گاز و میز کار، روشنایی در حمام، چراغ های کف و یک لامپ روی صندلی که در آن مطالعه یا گلدوزی می کنید، یک چراغ رومیزی روی میز کار است. .

نورپردازی تزئینی؛ شمع ها، لامپ های تزئینی، گلدسته ها و فانوس ها حال و هوای آرامی ایجاد می کنند و از عناصر تزئینی هستند.

لازم است در مرحله تعمیر به سناریوی روشنایی و همچنین چیدمان مبلمان فکر کنید. این طرح به عنوان یک راهنما برای متخصصانی که سیم‌ها و پریزهای برق را وصل می‌کنند، عمل می‌کند. اگر همه چیز را از قبل پیش بینی کنید، استفاده از سوکت ها راحت خواهد بود و می توانید تمام ایده ها را تحقق بخشید.

مطالعه
جدیدترین تلویزیون سامسونگ 32T5300

چه مقدار نور مورد نیاز است

پس از انجام کار خلاقانه، باید محاسباتی انجام دهید و تعداد لامپ های مورد نیاز خود را محاسبه کنید تا روشنایی کافی وجود داشته باشد.

به طور متوسط ​​برای روشنایی هر متر مربع 20 وات برق مورد نیاز است. برای به دست آوردن قدرت کل همه منابع نور، باید مساحت اتاق را در 20 ضرب کنید. سپس قدرت حاصل را بین تمام لامپ های اتاق توزیع کنید. به عنوان مثال، یک اتاق 20 متر مربعی به توان کلی 400 وات نیاز دارد. اینها 5 لامپ 60 وات و یکی از 100 وات هستند.

برای محاسبه روشنایی می توانید از برنامه های خاصی استفاده کنید که تعداد لامپ های مورد نیاز و قدرت آنها را برای هر اتاق محاسبه می کند. یا بر روی مقررات بهداشتی فعلی و استانداردهای روشنایی ساختمان های مسکونی تمرکز کنید

مطالعه
علت رسوب گرفتن چایساز چیست؟

گرم یا سرد
دمای رنگ یکی دیگر از پارامترهای مهم است که بر انتخاب ترکیبات تأثیر می گذارد. واحد اندازه گیری آن کلوین (K) است. نشان می دهد که لامپ نور گرم یا سرد ساطع می کند. مقدار کمتر به معنای نور سفید گرم است (از 2700 کلوین). هر چه مقدار بالاتر باشد، نور سردتر است (از 5300 K).

روی بسته بندی همیشه مقداری بین 2700K تا 5300K پیدا می کنید که اطلاعاتی در مورد دمای رنگ به شما می دهد.

محدوده سفید جهانی یا خنثی از 3300 تا 5300 کلوین است و برای نورپردازی مناطق کار مانند میز کار یا میز کار آشپزخانه مناسب است.

سفید گرم (2700 تا 3400 کلوین) – نرم و دلپذیر برای چشم. برای تمام فضاهای نشیمن مانند اتاق خواب، مهد کودک و اتاق نشیمن کاملاً مناسب است.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.