رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

نحوه شستن انواع کاپشن

نحوه شستن کاپشن
نحوه شستن کاپشن

 

شیوه شستن انواع کاپشن‌

خیلی از ما در فصل سرما از کاپشن استفاده میکنیم. برای شستن کاپشن باید نکته های مهم و ضروری را رعایت کند تا کاپشنی را که هزینه زیادی برایش کرده اید خراب نشود.

خواندن برچسب یا اتیکت روی کاپشن

پیش از اقدام برای شستن، برچسب را به طور کامل مطالعه کنید تا از شیوه شستن کاپشن به صورت درست آگاه شوید.

 

تمیز کردن لکه کاپشن

پیش از اینکه مبادرت به شستن کاپشن کنید بهتر است لکه‌های ناشی از گل، مواد غذایی، نوشیدنی و سایر لکه ها را از روی آن پاک کنید. این کار را می‌توانید با یک دستمال خیس و کشیدن آن روی لکه‌ کاپشن انجام دهید.

 نحوه شستن انواع کاپشن
نحوه شستن انواع کاپشن

 

نحوه شستن انواع کاپشن

شستن کاپشن بادی با دست

شستن کاپشن بادی با دست اصول مخصوص خود را دارد. در شستن کاپشن بادی با دست باید توجه داشته باشید که برای کش نیامدن کاپشن بادی هنگام شستن کاپشن بادی و همینطور موقع خشک کردن کاپشن بادی نکاتی را رعایت کنید.

مطالعه
قیمت و خرید تلویزیون ال جی NANO75 ال جی 55NANO75

 

– موقع شستشو، کاپشن بادی را به طور مستقیم زیر شیر آب نگذارید. بلکه کاپشن را در داخل تشت بشویید و آبکشی کنید.

 

– به یاد داشته باشید چنگ زدن بیش از اندازه لباس درست نیست و امکان دارد به لباس صدمه وارد کنید. برای شستن کاپشن بادی با دست پیش از هر چیز کاپشن بادی را به مدت ۱۵ تا ۳۰ دقیقه داخل آب کف دار بگذارید، تا به خوبی خیس گردد. آنگاه به آهستگی بر روی لکه روی لباس دست بکشید. ولی چنانچه لکه چربی روی لباس عمیق بود برای برطرف کردن لکه چربی کهنه روی لباس با کمی فشار و چنگ زدن آن‌ها را رفع کنید.

 

پس از آبکشی کاپشن، به آهستگی آن را فشار دهید. مقداری آبش را بگیرید، سپس کاپشن را در داخل دستمال یا حوله‌ی جذب بگذارید و هر دو را با هم فشار دهید. در این صورت به خوبی رطوبت کاپشن را می‌گیرید. شستن کاپشن پشمی هم مانند شستن کاپشن بادی می‌باشد.

در مورد نحوه شستن کاپشن
نکات جالبی که باید در مورد نحوه شستن کاپشن بدانید

مطالعه
با روش های نگهداری از گیاهان آپارتمانی آشنا شوید

 

روش شستن کاپشن‌های پفی

برای شستن کاپشن پفی باید کاپشن پفی را با یک کفش کتانی در ماشین لباسشویی که خشک کن نیز دارد، بگذارید. با توجه به برچسب کاپشن دمای آب را تنظیم کنید و نکات مراقبتی را رعایت کنید و عمل شستشو را شروع کنید.

علت گذاشتن کفش کتانی به همراه کاپشن پفی در ماشین لباسشویی این است که کفش کتان با توجه به وزنی که دارد در مرحله خشک کن به کاپشن پفی ضربه وارد می‌کند و این ضربات باعث می‌شود آب به طور کامل از بافت داخلی کاپشن بیرون بیاید. شما می‌توانید به جای استفاده از کفش کتانی از چیز دیگری که وزن مناسب دارد و به لباس صدمه نمی‌زند استفاده کنید.

شستشوی انواع کاپشن
شستشوی انواع کاپشن

 

شیوه شستن کاپشن‌های پر

پیش از هر چیز نوارهای یقه لباس را مرتب نموده و تا حد امکان آستین‌های لباس را به پشت کنید. آنگاه زیپ کاپشن را ببندید و آن را داخل ماشین لباسشویی بیندازید.

 

ولی ما به شما توصیه می‌کنیم شستن کاپشن پر را به دلیل حساس بودن جنس آن به خشکشویی بسپارید.

 

مطالعه
قیمت و خرید تلویزیون ال جی UP8150 ال جی 50UP8150

– برای شستن کاپشن پر تنها شوینده‌ای که مجاز به استفاده از آن هستید، استفاده از صابون معمولی و ساده است.

 

– هنگام استفاده از ماشین لباسشویی برای شستن کاپشن پر تنظیم ماشین را بر روی درجه پشم یا بهتر از آن پارچه‌های ظریف با دمای 30 درجه تنظیم کنید.

– بعد از خشک شدن به وسیله ماشین لباسشویی می‌توانید از دستگاه خشک کن با دمای ملایم استفاده کنید، در غیر این صورت کت یا کاپشن پر را در جایی با دمای ملایم که جریان هوای خوبی داشته باشد پهن کنید و برای مدت طولانی بگذارید تا خشک شود. برای اینکه از جمع شدن پر در یک نقطه پیشنهاد می‌کنیم هر 10 دقیقه یکبار کاپشن پر را تکان دهید.

 

شاید فکر کنید این کاپشن‌ها از پر پرندگان تشکیل شده‌اند اما جالب است بدانید که بافت تشکیل دهنده کاپشن‌های پر، کرک‌های ریزی هستند که بدن پرندگان را در برابر سرما و نفوذ آب محافظت می‌کند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.