رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

نحوه ی شستن سینی فر

نحوه ی شستن سینی فر,شستن سینی فر,راههای شستن سینی فر

نحوه ی شستن سینی فر

راههای شستن سینی فر

خانم های عزیزی که در فر غذا درست می کنند، از دردسرهای تمیز کردن سینی فر و شستن آن آگاه هستند. در حقیقت شستن سینی فر را جزء آن گروه از کارهای تمیزکاری نیمه دشوار می‌دانند. ما در این مطلب برای شما چگونگی شستن سینی فر را آورده ایم، با ما همراه باشید.

شیوه تمیزکردن سینی فر با جوش شیرین

نخست جوش شیرین را روی سینی فر ریخته و قدری آب بپاشید تا تبدیل به خمیر گردد و آنگاه با کمک یک ورق فویل آلومینیومی که مچاله کرده اید و مثل اسفنج اسکراب یا سیم ظرفشویی عمل می کند به طور دایره وار کف سینی را تمیز کنید. در آخر سینی را با آب گرم و مایع ظرفشویی بشویید و این کار تقریبا 10-15 دقیقه وقت می برد.

مطالعه
فرش آشپزخانه خوب چه مشخصاتی دارد ؟

تمیزکردن سینی فر با سرکه

نخست با جوش شیرین و سرکه خمیری تهیه کنید و آن را روی سطح سینی بمالید و به مدت 30 دقیقه صبر کنید و آنگاه با اسفنجی مرطوب آن را پاک نموده و با آب گرم و مایع ظرفشویی شستشو دهید. این کار حدود 45 دقیقه وقت می برد.

نحوه ی شستن سینی فر,شستن سینی فر,شیوه تمیزکردن سینی فر

شستن سینی فر

تمیزکردن سینی فر با کرم تارتار

کرم تارتار را به صورت مساوی روی سینی فر بپاشید و آنگاه قدری سرکه روی آن ریخته تا تبدیل به خمیری شود. بگذارید این مخلوط لااقل به مدت 8 ساعت بماند تا خشک گردد و در آخر با اسفنج اسکراب و آب گرم آن را پاک کنید و با آب و مایع ظرفشویی بشویید.

با کمک فر و سینک ظرفشویی به راحتی کثیفی ها را از بین ببرید

همه سطح سینی را با مواد تمیز کننده بپوشانید و آنگاه آن را داخل فر بگذارید و بعد از گذشت 20 دقیقه سینی را بیرون بیاورید. سپس، سینی را در سینک ظرفشویی با سیم و آب گرم و مایع ظرفشویی بشویید تا مواد باقی مانده را ازبین ببرید و این کار 30 دقیقه وقت می برد.

نحوه ی شستن سینی فر,شستن سینی فر,تمیز کردن سینی فر

راههای شستن سینی فر

تمیزکردن سینی فر با جوش شیرین و هیدروژن پراکسید

جوش شیرین را در تمام سطح سینی بپاشید و مقدار زیادی هیدروژن پراکسید را روی آن ها ریخته تا همه پودر مرطوب گردد. به مدت یک شب صبر کنید و آنگاه با کمک اسکاچی پلاستیکی همه جوش شیرین ها را برداشته و درون سطل آشغال بریزید و در آخر سینی را با اسفنج اسکراب، آب گرم و مایع ظرفشویی بشویید.

مطالعه
معرفی بزرگترین مرکز خرید فرش در تهران

شیوه تمیز کردن سینی فر با آمونیاک

آمونیاک می‌تواند ابزاری خیلی مفید برای ازبین‌بردن اجزای غذا و آلودگی‌های دشوار باشد، ولی این شیوه برای کامل شدن به وقت زیادی احتیاج دارد. همینطور با توجه به مواد شیمیایی مورد استفاده باید این شیوه را محتاتانه انجام بدهید. برای حفظ امنیت‌تان، بهتر است از دستکش و عینک ایمنی برای انجام این شیوه استفاده کنید.

سینی فر را در یک کیسهٔ پلاستیکی مقاوم مثل کیسهٔ زباله بگذارید. نصف فنجان آمونیاک به آن بیفزایید. در کیسه را ببندید و آن را به‌مدت یک روز در خارج از خانه و در معرض آفتاب بگذارید تا آمونیاک زمان کافی برای نرم‌کردن و واکنش با چربی‌ها و اجزای غذا را داشته باشد.

بدون استنشاق آمونیاک، در کیسه را باز کنید و سینی را دربیاورید. سینی فر را با سیم ظرف‌شویی تمیز کنید. سینی را به‌طور کامل بشویید.

نحوه ی شستن سینی فر,شستن سینی فر,چگونه سینی فر را تمیز کنیم

شیوه تمیزکردن سینی فر

تمیز کردن سینی فر آلوده به چربی غذاها

سینی فر استیل با روکش آلومینیومی

سینی فر را بر روی اجاق گاز قرار دهید، بر روی آن آب و چند قطره مایع ظرف‌شویی بریزید، آب را به‌مدت ۵ دقیقه در حالت جوش نگه دارید، آنگاه بگذارید مایع روی آن به طور کامل خنک شود، روی سینی فر را با سیم ظرف‌شویی تمیز کنید تا همه بقایای چربی‌ها از بین برود.

مطالعه
روش های جلوگیری از کپک زدن خیارشور

سینی فر آلومینیومی

بر روی سینی فر کرم تارتار بریزید، به آن آب اضافه کنید و بر روی اجاق گاز قرار دهی، بگذارید آب به‌مدت ۵ دقیقه بجوشد؛ این کار سبب جدایی چربی‌ها از روی سینی می‌شود، آنگاه سینی را بشویید تا باقی‌مانده چربی ها از بین برود، در نهایت، آن را خشک کنید.

سینی نچسب

بر روی سینی جوش‌‌شیرین بریزید، روی آن قدری سرکه بریزید، ترکیب آغاز به تولید گاز می‌کند، بگذارید سینی به‌مدت ۳۰ دقیقه در این حالت باقی بماند، آنگاه به‌ راحتی چربی‌ها را جدا کنید، سینی را کاملا بشویید و خشک کنید.

نحوه ی شستن سینی فر,شستن سینی فر,از بین بردن تمام چربی های سینی فر

از بین بردن تمام چربی های سینی فر

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.

1 دیدگاه

  1. … [Trackback]

    […] Read More on that Topic: yeksoal.com/سرگرمی/خانه-و-خانه-داری/نحوه-ی-شستن-سینی-فر/ […]