رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

همه چیز درباره موزه صلح تهران!

به نظر شما در یک موزه صلح چه چیزی به نمایش گذاشته‌می‌شود؟ اصلا آیا چیزی برای نمایش‌دادن هست؟ موزه صلح در تهران با به نمایش گذاشتنِ وقایع تاریخی، سعی در ایجاد صلح جهانی دارد. با املاک داران همراه شوید تا همه چیز درباره موزه صلح تهران را بدانید.

برای مطالعه بیشتر اینجا کلیک کنید.

آنچه درباره موزه صلح باید بدانید!

موزه صلح جایی است که در آن یک سری برنامه های آموزشی جهت آگاهی مردم برگزار می شود. در چنین موزه هایی معمولا  تلاش می شود در بین جهانیان صلح را بگسترانند و از خشونت و دشمنی ملت ها علیه یکدیگر بکاهند. بنابراین در این موزه ها با به نمایش گذاشتنِ پیامدهای جنگ و خشونت صلح و نوع دوستی را ترویج می دهند. از دیگر اهداف موزه صلح این است که پلی بین ملت ها باشد.

در واقع با برگزاری همایش ها، مراسم بزرگداشت، کارگاه های آموزشی و .. با مردم ارتباط برقرار می کنند و آن ها را آگاه می کنند. هر چند قرن های طولانی موزه هایی در رابطه با جنگ و خشونت وجود داشت. اما موزه های صلح به تازگی در سرتاسر دنیا در حال گسترش است و یک ایده نوین به شمار می رود. در واقع امروزه با پرداختن به جزئیات جنگ ها و هزینه های انسانی و غیره در جهت آگاه ساختن مردم از اهمیت صلح استفاده می شود. اولین موزه صلح در دنیا در سال ۱۹۰۲ در سوئیس برپا شد.

 
همه چیز درباره موزه صلح تهران! - یک سوال
 

بعد از آن در سال ۱۹۲۵ موزه صلح دیگری توسط فردریش در آلمان بنا شد که بعدها توسط رژیم نازی از بین رفت. بعد از آن و در پی جنگ های جهانی اول و دوم، موزه های صلح متعددی در مکان های مختلف از جمله ژاپن تاسیس شد. می‌توان امید داشت که با گسترش این موزه های صلح و افزایش آگاهی عموم از عواقب جبران ناپذیر جنگ ها، صلح و دوستی در تمام دنیا رواج یابد.

مطالعه
اتاق فرار

آشنایی با موزه صلح تهران

موزه صلح واقع در ساختمان اهدایی شهرداری در منطقه پارک شهر تهران، یکی از منحصر به فرد ترین موزه های تهران به شمار می رود. معمولا شما از یک موزه انتظار دارید که اشیا عتیقه و باستانی دوران های قدیم را به نمایش بگذارد. اما این موزه متفاوت مکانی است که می‌توان در آن از داستان های تاریخی گذشتگان عبرت گرفت. در واقع با ورود به این موزه، شما هم یکی از طرفداران صلح و گام گذاشتن در مسیر دنیایی سرشار از صلح و دوستی خواهید شد.

اولین بار در سال ۱۳۸۴، انجمن حمایت از قربانیان سلاح های شیمیایی افتتاح چنین موزه ای را مطرح نمود. پس از آن ساخت و ساز این موزه آغاز شد. این موزه صلح تهران شامل سالن های متعددی می باشد که هر کدامه به نوبه خود جالب توجه هستند. در یکی از سالن ها به پیامدهای جنگ پرداخته‌شده و سالن دیگر به نحوه کابرد تسلیحات اتمی اختصاص دارد. شما میتوانید اطلاعاتی درباره جنگ شیمیایی ایران و عراق و بمباران هیروشیما در این موزه کسب کنید.

یکی از مهم ترین اهداف برپایی موزه صلح در تهران این است که علاقمندان و بازدیدکنندگان با جنبش های صلح آمیز و فعالان در این زمینه آشنا شوند. از این رو شما در بخش هایی از این موزه ی با ارزش و هدفمند با همایش ها و جلسات مرتبط با منع استفاده از سلاح هسته ای، صلح جهانی، حقوق بشر دوستانه بین المللی و غیره مواجه خواهید شد.

این موزه به دلیل نیاز به بازسازی و پاره ای از تعمیرات از سال ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۰ تعطیل شد. پس از آن با حضور افراد برجسته نظیر رئیس موزه صلح هیروشیما مجددا به روی عموم بازگشایی گردید. از جمله اعضای فعال این سازمان مردم نهاد می توان به قربانیان جنگ و سلاح های شیمیایی اشاره کرد. موزه صلح تهران با سایر موزه های صلح دنیا در ارتباط است و سعی در ترویج صلح، هم زیستی مصالحت آمیز، دوستی و احترام به خود در ابعاد اجتماعی دارد.

مطالعه
ضد شوره آجرنما چیست؟

 
همه چیز درباره موزه صلح تهران! - یک سوال
 

سالن های موزه صلح در تهران

موزه صلح در پایتخت کشورمان دارای بخش های متعددی می باشد که در این بین می توان به گالری هنری صلح، کتابخانه صلح، موزه مجازی، کارگاه های آموزشی، بخش همایش ها و جلسات و .. اشاره کرد. در سالن اصلی این موزه، به نمایش عواقب جنگ و خشونت و همچین استفاده از سلاح های شیمیایی و اتمی پرداخته‌شده است. در اینجا می توانید در رابطه با تاریخ جنگ های شیمیایی علیه ایرانیان و اسناد مرتبط با آن اطلاعات کاملی کسب کنید.

یکی از سالن های این موزه به یک استودیو اختصاص داده شده که در آن به سرگذشت قربانیان جنگ ها پرداخته می شود. یکی از بخش های آن نیز سعی بر توضیح مفهوم صلح در فرهنگ و دین ایرانیان و آموزش هایی جهت مشارکت در این امر مهم داده‌شده است. همانطور که پیش تر گفتیم کتابخانه صلح نیز در این موزه وجود دارد که تمامی کتب مرتبط با قربانیان و تاریخ جنگ ها و همچنین برقراری صلح را ارائه می کند.

در کارگاه های آموزشی موزه صلح تهران نیز به منظور ترویج صلح و دوستی، کنفرانس هایی با مضمون حقوق بشر، لزوم ریشه کن ساختن سلاح های کشتار جمعی، عواقب جنگ، صلح و دوستی و … برگزار می گردد. دبیرخانه شهرداران ایرانی نیز در این بنا واقع‌شده و یک سری نمایشگاه هنری با موضوع صلح به طور منظم در این موزه برپا می شود. هنرمندان داخلی و خارجی همواره به نمایش آثار خود در این گالری می پردازند.

موقعیت موزه صلح تهران

موزه صلح تهران در بخش شمالی پارک شهر، خیابان وحدت اسلامی، شهید فیاض بخش قرار دارد. بهترین راه برای دسترسی به این موزه، از طریق مترو می باشد. شما می توانید توسط مترو از خطوط یک یا دو به ایستگاه امام خمینی یا ایستگاه حسن آباد بروید. از آنجا حدود ده تا پنج دقیقه پیاده تا پارک شهر راه است.

مطالعه
انواع و مزایای جلیقه نجات

همچنین امکان استفاده از اتوبوس برای رسیدن به موزه صلح تهران نیز وجود دارد. میتوانید سوار اتوبوس هایی شوید که به مقصد پایانه فیاض بخش یا میدان امام خمینی حرکت می کنند. خط راه آهن-تجریش اتوبوس BRT نیز شما را به موزه صلح تهران خواهد رساند. کافیست خود را به خیابان امام خمینی برسید و مدتی را پیاده روی کنید تا به این موزه برسید.

 
همه چیز درباره موزه صلح تهران! - یک سوال
 

جمع بندی

همانطور که گفتیم، موزه صلح در سرتاسر دنیا به منظور ترویج فرهنگ صلح و دوستی برپا می شود. در ایران نیز موزه صلح تهران با همین هدف بنا نهاده شده که یکی از جاذبه های گردشگری ایران به شمار می رود. این موزه با نمایش عواقب و هزینه های گزاف جنگ ها، سعی در ترویج دوستی، صلح، هم زیستی مصالحت آمیز دارد. در این مقاله درباره موزه های صلح، موزه صلح تهران و موقعیت آن توضیح دادیم.

برای استفاده از خدمات سایت املاک آنلاین املاکداران که شامل مشاوره حقوقی املاک تلفنی، تهاتر ملک، خرید آپارتمان در اصفهان، سفارش خرید ملک در اصفهان، خرید زمین و خانه کلنگی در اصفهان، خرید ملک اصفهان، مشارکت در ساخت و اجاره روزانه باغ و ویلا در اصفهان، رهن و اجاره آپارتمان در اصفهان، رهن و اجاره خانه ویلایی در اصفهان و غیره می شوند، می توانید به صفحه اصلی سایت مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر به برگه های مربوطه مراجعه فرمایید.

نوشته ها مرتبط

ساخت تیوپ شنا

سایکلکس (cyclex)

ارسال دیدگاه