رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

آبرسانی پوست چیست؟

قبل از آن که به سراغ روش های آبرسانی پوست رویم، باید بدانیم که اصلاً منظور از آبرسانی چه چیزی است ؟ آبرسانی به معنی رطوبت دادن به پوست است. پوست مثل هر عضو دیگری در بدن نیاز به آب و رطوبت دارد. اگر رطوبت کافی به پوست نرسد، پوست کم آب می‌شود. البته توجه داشته باشید که پوست کم آب و پوست خشک با هم متفاوت هستند. برای بررسی و مطالعه مطالب تخصصی تر می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

آبرسانی پوست چیست؟ - یک سوال

تفاوت پوست کم آب و پوست خشک

اکثر مواقع ما پوست کم آب و پوست خشک را یکسان می‌ دانیم، در صورتی که این دو کاملاً باهم متفاوت‌ هستند. کم‌آبی پوست ناشی از کمبود آب است و خشکی پوست ناشی از چربی طبیعی پوست است. همچنین باید بدانید که پوست خشک یک نوع پوست است ولی کم‌آبی پوست یک مشکل پوستی است.

مطالعه
چند روش کلیدی برای مراقبت از پوست

به طور کلی ما ۴ نوع پوست وجود دارد: معمولی، خشک، چرب و ترکیبی. معمولاً شما با یکی از این انواع پوست متولد می شوید ولی افزایش سن و تغییر فصل ممکن است باعث تغییر نوع پوست شما شود.

آبرسانی پوست چیست؟ - یک سوال

روی پوست ما را لایه‌ای از چربی طبیعی که سبوم نام دارد می‌پوشاند. سبوم لایه‌ای نازک روی پوست تشکیل می‌دهد که دو فایده مهم دارد: اول این که از رشد میکروب‌های مضر جلوگیری می‌کند و دوم این که نمی‌گذارد رطوبت پوست کاهش یابد. در برخی افراد به دلایل مختلف (ارثی، آب‌وهوایی، افزایش سن و …) تولیدات چربی پوست کم‌تر است. این افراد پوست خشکی دارند.

مطالعه
ایمپلنت فوری چیست؟

اما کم آبی یا دی‌هیدریشن با پوست خشک متفاوت است. پوست کم آب قاعدتا پوست خشکی نیست. کم آبی پوست زمانی اتفاق می‌افتد که رطوبت موجود در لایه‌های سطحی پوست کاهش یابد. این مسئله باعث می‌شود که پوست خسته و کدر به نظر برسد.

آبرسانی پوست چیست؟ - یک سوال

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.