رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

آنچه در مورد لیزر موهای زائد برای آقایان باید بدانید

IMG 20200513 141408 038 750x494 - آنچه در مورد لیزر موهای زائد برای آقایان باید بدانید
مزایای لیزر موهای زائد مردان

 

بهترین راه برای از بین بردن موهای زائد بدن آقایان

یکی از بهترین روش های دائمی برای از بین بردن موهای زائد بدن مردان به خصوص موهای بالاتنه، پشت، سینه و شکم، لیزر موهای زائد مردان است.
پرمویی در بدن مردان ایرانی بسیار رایج است و بسیاری از آن ها به فکر راهی برای کاهش موهای زائدشان هستند.

معمولا مردان برای اصلاح موهای زائد بدن از روش های مختلف مانند کرم های موبر ، ماشین اصلاح ، کرم های موبر ، موم یا وکش استفاده میکنند که همه روش های موقت است و بعد از ۲ روز تا ۲ هفته دوباره موها شروع به رشد مجدد میکنند.

موهای زائد بدن مردان معمولا رشد سریعی دارند و ضخامتشان زیاد است به همین دلیل شاید اصلاح موهای زائد برای مردان کار خسته کننده و در مواردی که از موم یا وکس استفاده میکنند بسیار دردناک است و میتواند منجر به ایجاد جای لک در قسمت ریشه موها شود.

یکی از بهترین روش ها که نتایجی موثر و ماندگار دارد استفاده از لیزر موهای زائد برای آقایان است به خصوص مردانی که از پرمویی بالا تنه ، صورت و گردن رنج میبرند.

 

موی زائد چیست؟

موهای زائد فقط به موهای زیر بغل یا موهای ناحیه شرمگاهی گفته نمیشود.

هر مویی به جز موی سر و ابرو و مژه یا خط ریش میتواند با توجه به سلیقه شخصی جزو موهای زائد محسوب شود.

مثلا بدنسازان که مجبورند هر چند وقت یک بار برای مسابقات موی تمام بدنشان را بتراشند ، موی تمام بدن برای آن ها ، موی زائد محسوب میشود.

صورت و گردن برخی آقایان موی زیادی دارد مثلا گونه ها و گردنشان با موهای ضخیمی پوشیده شده است در چنین مواردی میتواند گفت موی روی گونه ها و موی گردن که روزانه مجبور به تراشیدن آن ها هستید موی زائد محسوی میشود که میتوانید با لیزر از شر آن ها خلاص شوید.

برخی مردان بالا تنه پر مویی دارند مثلا جلو و پشت آن ها از کمر به بالا با موهایی ضخیم و بلند پوشیده شده است ، در صورتی که تمایلی به وجود این موها ندارید و برایتان خوشایند نیست و مجبور به تراشیدن آن ها هستید ، جزو موهای زائد محسوب شده که با چند جلسه لیزر میتوانید از شر آن ها خلاص شوید.

مطالعه
هزینه ی پرستار سالمند

1 6 - آنچه در مورد لیزر موهای زائد برای آقایان باید بدانید
لیزر موهای زائد گوش مردان

 

لیزر موهای زائد مردان

در کلینیک های زیبایی معمولا با استفاده از لیزر موهای زائد، فولیکول های مو را از بین میبریم ، ساقه مو ضعیف و شل شده و در طی چند جلسه شدت آسیب وارد شده به فولیکول مو به قدری میشود که در نهایت از بین رفته و دیگر مویی از آن رشد نمیکند.

طول موج اشعه لیزر موهای زائد به گونه ای طراحی شده که توسط رنگدانه های مو جذب میشود و پس از جذب تبدیل به انرژی گرمایی میشود که فولیکول مو را از درون میسوزاند. به همین دلیل است که هنگام لیزر موهای زائد بویی شبیه به سوختن مو ، احساس میکنید.

از آنجا که تراکم رنگدانه ها در فولیکول پیاز مو بیشتر از پوست است ، اشعه لیزر جذب فولیکول مو شده و قبل از این که آسیبی به پوست برسد، فولیکول مو دچار آسیب میشود.

هر چه تفاوت رنگ موها با پوست بدن بیشتر باشد یا هر چه ضخامت موها بیشتر باشد ، شدت موفقیت و تاثیر لیزر در از بین بردن موهای زائد بیشتر میشود.

لیزر موهای زائد مردان چند جلسه است؟

لیزر موهای زائد معمولا بین ۵ – ۸ جلسه با فاصله ۴۰ روز تا ۲ ماه انجام میشود که نتایج بسیار قابل قبولی دارد و معمولا بین ۵۰ تا ۸۵ درصد موهای لیزر شده به طور کامل از بین میروند. در صورتی که فاصله بین جلسات لیزر به درستی انتخاب کنید، تراکم موهایتان برای همیشه کم خواهد شد و درصد بسیار زیادی از موها کاملا و مادام العمر از بین میروند.

تعداد جلسات و فاصله بین جلسات در کلینیک معمولا به صورت نرمال برای همه به یک اندازه تنظیم میشود ولی شما با توجه به سرعت رشد موها میتوانید فاصله بین جلسات لیزر را افزایش دهید.

لیزر موهای زائد فقط میتواند موهایی را از بین ببرد که در مرحله رشد قرار گرفته اند و آسیبی به موهایی که در مرحله خواب قرار گرفته اند نمیرساند بنابراین معمولا قبل از اولین جلسه لیزر موهای زائد باید ۳ بار موها را با ماشین اصلاح یا تیغ تراشیده باشید (هر بار تا رشد مجدد موها صبر کنید و دوباره اصلاح کنید) که مطمئن باشید اغلب موها در فاز رشد قرار دارند و بهترین نتیجه را از لیزر بگیرید.

مطالعه
قبل از عمل کاشت مو چه کارهایی باید انجام دهیم؟

بعد از اولین جلسه لیزر موهای زائد ، اغلب موها از ریشه جدا میشوند و به مرور میریزند .  مثلا زمانی که موها به اندازه نیم سانتی متر رشد کرده اند در صورتی که با انگشت مو را بگیرید به سادگی از پوست خارج میشود و متوجه میشوید که به ریشه وصل نیست.

در صورتی که برای جلسه دوم یا سوم هنوز موهایتان رشد نکرده و از پوست بیرون نزده اند و نیاز به اصلاح ندارند میتوانید فاصله جلسه بعدی را یک ماه دیر تر از قبل  تعیین کنید.

 

مزایای لیزر موهای زائد مردان

ایجاد آنکارد و خط ریش دائمی و مرتب بودن همیشگی ریش و در نتیجه عدم نیاز به اصلاح روزانه ریش ها

از بین بردن دائمی موهایی که روی گردن و گونه رشد میکنند

زیبایی اندام

افزایش جذابیت جنسی و ظاهری

لک نشدن جای ریشه موها

افزایش نظافت و بهداشت فردی

احساس سبکی و کمتر شدن احساس گرما به خصوص در مردانی که بالاتنه پرمو دارند

صرفه جویی در هزینه موم و وکس یا کرم های موبر و حفظ سلامت بهتر پوست

2 6 - آنچه در مورد لیزر موهای زائد برای آقایان باید بدانید
نکات لازم قبل از لیزر موهای زائد مردان

 

نکات لازم قبل از لیزر موهای زائد مردان

سعی کنید حداکثر یک تا دو روز قبل از لیزر موهایتان را شیو کنید. اشعه لیزر برای رسیدن به فولیکول مو باید جذب ساقه مو شود و مسیرش را تا ریشه مو ادامه دهد بنابراین هرچه طول مو کوتاه تر باشد مسیر حرکت لیزر کوتاه تر شدده در نتیجه قدرت اشعه ای که به ریشه مو میرسد بیشتر خواهد شد.

هر چه تفاوت رنگ پوست و مو بیشتر باشد نتیجه کار لیزر رضایت بخش تر خواهد بود بنابراین به هیچ عنوان قبل از لیزر موهای زائد با آفتاب گرفتن یا رفتن زیر آفتاب رنگ پوستتان را تیره نکنید.

رنگ موی روشن معمولا به لیزر پاسخ مناسبی نمیدهد. لیزر موهای زائد برای رنگ موی قرمز، بور یا سفید بی اثر است و این افراد باید از سایر روش های حذف دائم موهای زائد مثل الکترولیز استفاده کنند.

رنگ پوست روشن مردان که در طبقه بندی رنگ پوست ۱ – ۲ – ۳ قرار میگیرند برای استفاده از دستگاه لیزر الکساندرایت مناسب است. لیزر الکساندرایت از فناوری لیزر با طول موج پایین حدود ۷۵۵ نانومتر استفاده میکند که برای حذف موهای روشن تر موثر عمل کرده و استرس کمی به پوست وارد میکند.

مطالعه
نحوه صحیح شست و شوی صورت بعد از تزریق بوتاکس

ولی آقایونی که پوست سبزه و تیره دارند و رنگ پوستشان جزو طبقه بندی ۴ –  ۵ – ۶  محسوب میشوند .( رنگ پوست سبره شماره ۴ و رنگ پوست سیاه شماره ۶ است ) . نمیتوانند از لیزر الکساندرایت استفاده کنند و باید از لیزر Nd:Yag با طول موج بیشتر حدود ۱۰۶۴ نانومتر استفاده کنند که ایمنی بیشتری برای رنگ پوست تیره دارد.

درد لیزر موهای زائد مردان معمولا خفیف و قابل تحمل است و فقط ۱ درصد بیماران که نیاز به استفاده از کرم بی حسی پیدا میکنند.

3 5 - آنچه در مورد لیزر موهای زائد برای آقایان باید بدانید
زمان لازم لیزر موهای زائد مردان

 

زمان لازم برای لیزر موهای زائد مردان

لیزر موهای زائد مردان نیاز به زمان کمی دارد و بسته به وسعت محدوده مورد نظر بین ۱۵ – ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید.

مثلا لیزر موهای سینه حدود ۱۵ – ۲۰ دقیقه زمان میبرد و لیزر کل پشت از کتف تا زیر کمر حدود ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد.

بعد از اتمام لیزر ، پوست حالتی شبیه به آفتاب سوختگی خفیف دارد که معمولا اپراتور برای کاهش التهاب و قرمزی پوست از کرم آرام بخش یا آلوئه ورا بعد از لیزر استفاده میکند.

4 3 - آنچه در مورد لیزر موهای زائد برای آقایان باید بدانید
مراقبت های لازم بعد از لیزر موهای زائد مردان

 

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد مردان

لیزر موهای زائد باعث سوختن تک تک فولیکول های موی داخل پوستتان شده است بنابراین با توجه به تراکم موهای زائد مقدار کمی آسیب زیرپوستی را تجربه خواهید کرد که نیاز به التیام و بهبود دارد.

بنابراین برای کاهش التهاب و پیشگیری از تورم پوست و تشدید التهاب ایجاد شده تا ۴۸ ساعت از هر گونه فعالیتی که منجر به عرق کردن بدن شود اجتناب کنید. مثل ورزش کردن یا قرار گرفتن در معرض آفتاب.

تا ۴۸ ساعت از دوش گرفتن با آب داغ یا رفتن به سونا و جکوزی اجتناب کنید.

در صورت نیاز میتوانید بعد از گذشت ۲ – ۴ ساعت یک دوش بسیار سریع با آب ولرم متمایل به سرد بگیرید.

در صورتی که لیزر موهای زائد را برای صورت و گردن انجام میدهید سعی کنید جلسات را برای شب تنظیم کنید که هنگام خروج از کلینیک آفتابی به پوستتان برخورد نکند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.