رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

آیا عمل پروتز سینه بدون عوارض است؟

طبق تحقیقاتی که در مورد استفاده از پروتز سینه انجام شده است، معمولاً یک پزشک حرفه ای بهترین پروتز را با توجه به ویژگی های بدن هر فرد توصیه می کند. انتخاب پروتز سینه و علامت گذاری آنها توسط متقاضی با نظر پزشک مجرب انجام می شود.

آیا عمل پروتز سینه بدون عوارض است؟ - یک سوال

سپس در زمان تعیین تاریخ عمل جراحی پروتز سینه، با بیهوشی عمومی و در محیط اتاق عمل، پزشک برشی را در محل مشخصی زیر سینه ایجاد می کند تا پروتز وارد بافت سینه شود.

پزشک پروتز را طبق تکنیک لازم (پروتز را زیر یا روی ریشه قرار می دهد) قرار می دهد. بالاخره عمل را تمام کرد و بخیه های خوبی زد. این دقیق ترین شکل پروستاتکتومی است.

عوارض کاشت سینه چیست؟

همه اقدامات پزشکی و زیبایی معمولاً دارای عوارض جانبی هستند. بزرگ کردن سینه یکی از انواع جراحی زیبایی سینه با هدف بزرگ کردن سینه است. عوارض به عوامل مختلفی بستگی دارد.

طبق تحقیقات وبسایت رسمی cancer.org :

عفونت می تواند با هر نوع جراحی اتفاق بیفتد، اغلب در هفته های اول بعد از عمل این احتمال وجود دارد. اگر پروتز دارید، ممکن است لازم باشد تا زمانی که عفونت از بین برود، آن را خارج نمایید. پروتز جدید را می توان بعد از برطرف شدن عفونت قرار داد.

بروز سرطان بعد از کاشت سینه نیز از جمله مواردی است که باید بدانید پروتز سینه و سرطان ارتباط مستقیمی با یکدیگر ندارند و افرادی که پروتز سینه انجام می دهند لزوماً به این بیماری مبتلا نمی شوند.

سطح تخصص جراح تعویض سینه در کنار مراقبت های بعد از جراحی تعویض سینه، خطر برخی از عوارض تعویض سینه را تعیین می کند. خطر بروز چنین اتفاقاتی در عمل های درمانی وجود دارد و عوارض عمل تنها به عمل های زیبایی محدود نمی شود. در زیر، نگاهی دقیق تر به عوارض جانبی ایمپلنت سینه خواهیم داشت.

آیا عمل پروتز سینه بدون عوارض است؟ - یک سوال

عمل پروتز سینه دکتر ناصر یاهو بدون عوارض

دکتر ناصر یاهو با بیش از ۲۷ سال سابقه خدمات جراحی زیبایی پستان در تهران در انواع مختلف  پروتز سینه مانند: پروتز سینه سیلیکونی ، پروتز سینه آب نمکی یا سالین و پروتز سینه ثابت را انجام می دهد.

آیا عمل پروتز سینه بدون عوارض است؟ - یک سوال

طی جراحی پروتز پستان، لیفت و افزایش حجم سینه ها به طور همزمان انجام می شود. در این عمل جراحی زیبایی، در ابتدا پوست های اضافی اطراف پستان بریده می شوند و سپس سینه ها به سمت بالا کشیده و لیفت می شوند.

در این صورت سینه ها از ظاهر زیباتر و گردتری برخوردار می شوند.به دنبال آن پزشک برش های مناسبی روی سینه ایجاد می کند تا پروتز را درون سینه قرار دهد. سپس با بخیه محل های برش داده شده را می بندد و بیمار باید دوره نقاهت را سپری کند تا بهبود یابد.

مطالعه
کی عسل بخوریم؟ | بهترین زمان مصرف عسل برای معده

انجام این عمل جراحی برای خانم هایی که کمتر از ۲۲ سال سن دارند، ممنوع است و انجام نمی شود. این عمل دارای نتایج رضایت بخشی در خصوص افزایش حجم و اصلاح فرم سینه ها است.

دکتر ناصر یاهو با توجه به سابقه دیرینه ای که در عمل های زیبایی نظیر پروتز سینه و پیکرتراشی دارند بهترین و کاربلد ترین جراح لاغری و زیبایی در تهران محسوب می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر شما می توانید به وبسایت دکتر ناصر یاهو مراجعه نمایید و با شماره های مندرج در سایت تماس گرفته و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.

1-عفونت بعد از جراحی تعویض سینه

عفونت یکی از شایع ترین مشکلات و عوارض مرتبط با کاشت سینه است. عفونت بعد از پروتز سینه عموماً به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و تجهیزات غیر استریل در اتاق عمل و پانسمان های بعد از عمل رخ می دهد. به دلیل خطر عفونت بعد از هر عمل، پزشک متخصص آنتی بیوتیک تجویز می کند.
پس از این عمل، کپسول های آنتی بیوتیک نیز به عنوان داروهای درمانی بعد از عمل تجویز می شود. با این عمل، پزشک تلاش می کند تا خطر عفونت را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. در عین حال بخش بزرگی از این سوال به جدیت مراقبت های بعد از عمل از سوی متقاضی انجام این عمل بستگی دارد.

آیا عمل پروتز سینه بدون عوارض است؟ - یک سوال

استفاده به موقع از آنتی بیوتیک ها و همچنین تغییر روتین پانسمان با بی حرکتی لباس و تجهیزات استفاده شده، یکی دیگر از موارد مهم کنترل عفونت بعد از کاشت سینه است تا فرد دچار عوارض کاشت سینه نشود. زیرا در برخی موارد به دلیل عفونت بعد از کاشت سینه، پزشک مجبور به برداشتن پروتز سینه می شود.

2- درد مزمن قفسه سینه بعد از جراحی پروتز سینه

درد مزمن سینه یکی از عوارض کاشت سینه است که بسیاری از افراد آن را تجربه می کنند. اگرچه مدت این دردها معمولاً محدود است و بسیاری از افراد چنین شرایطی را برای مدت طولانی تجربه نمی کنند. اما در برخی موارد درد شدید قفسه سینه برای مدت طولانی ادامه دارد
درد مزمن پستان اغلب به دلیل تورم و پیچ خوردگی ایجاد می شود. این شرایط باید بلافاصله به پزشک اطلاع داده شود تا معاینه دقیق برای تعیین علت این عارضه انجام شود.

3- انقباض کپسول بعد از جراحی پروتز سینه

انقباض کپسولی بخشی از فرآیند درمان پس از جراحی پروتز سینه است. مکانیسم خاصی در پاسخ به قرار دادن پروتز در بدن، بافت فیبروتیک در اطراف کپسول تولید می کند.

این عملکرد همیشه زمانی انجام می شود که جسم خارجی وارد بدن شود.
با گذشت زمان، کپسول فیبری که بافت سینه را احاطه کرده است، کوچک می شود و باعث انقباض کپسولی می شود. این وضعیت یکی از عوارض سرطان سینه است که برای همه اتفاق می افتد.

مطالعه
پلاسما تراپی واژن چیست؟

اما برخی افراد بیماری کمتری خواهند داشت و برخی دیگر بیشتر. در برخی موارد به دلیل تورم، سفتی و درد، متخصص نیاز به انجام یک عمل کوچک برای برداشتن کیست یا درمان بیماری آن دارد تا متقاضی مشکلی نداشته باشد.

آیا عمل پروتز سینه بدون عوارض است؟ - یک سوال

4- خونریزی بعد از جراحی پروتز سینه

یکی از عوارض پروتز سینه خونریزی بعد از جراحی ایمپلنت سینه است. به طور معمول، در عملیات هایی که بریدگی و جراحت رخ می دهد، خونریزی طبیعی است.
در بسیاری از موارد به دلیل عدم مراقبت بعد از جراحی، فشار بالا، ورزش بعد از پروتز سینه، فعالیت زیاد و بخیه های آسیب دیده، خونریزی رخ می دهد.

کنترل خونریزی موضوع مهم و مهمی است که باید بلافاصله پس از ظهور آن با پزشک متخصص در میان بگذارید و برای درمان های لازم برای جلوگیری از خونریزی به مراکز درمانی مراجعه کنید.

آیا عمل پروتز سینه بدون عوارض است؟ - یک سوال

5-اختلال در شیردهی بعد از جراحی پروتز

اختلالات شیردهی معمولاً پس از جراحی های سینه مانند ماموپلاستی و کاشت سینه رخ می دهد. اگر هنگام مراجعه به پزشک متخصص و انجام عمل جراحی اعلام نکنید که قصد باردار شدن و شیردهی دارید، متخصص بدون توجه به جزئیات چنین تصمیمی عمل جراحی را انجام خواهد داد.
در چنین شرایطی خطر اختلالات شیردهی بسیار زیاد است. بنابراین از ارتباط بین کاشت سینه و بارداری و شیردهی بعدی آگاه باشید.

آیا عمل پروتز سینه بدون عوارض است؟ - یک سوال

6- شکستگی و نشتی پروتز سینه

یک عارضه نامطلوب که گاهی بعد از جراحی ایمپلنت سینه رخ می دهد. از دست دادن بافت پروتز سینه، پارگی پروتز سینه یا پارگی پروتز سینه است. بر اساس گزارش های افراد مختلف، خطرات مختلفی در ارتباط با پارگی و نشت پروتزهای سینه وجود دارد.

این حالت معمولا زمانی رخ می دهد که پروتز در دمای بدن مایع می شود یا به دلایلی بافت سطحی خود را از دست می دهد و مایع داخل پروتز وارد سینه و غدد لنفاوی می شود.
توجه به مشکلات پروتز سینه و اطلاع از آنها باعث می شود به محض مشاهده چنین علائمی به پزشک و مرکز درمانی مراجعه کنید و از اتفاقات ناخوشایند و خطرناک جلوگیری کنید. پارگی و نشتی پروتز سینه یکی از عوارض پروتز سینه است که در صورت بی توجهی و درمان به موقع آن مشکلات زیادی را ایجاد می کند.

آیا عمل پروتز سینه بدون عوارض است؟ - یک سوال

7- چروک شدن و تغییر شکل پروتز سینه

یکی از شایع ترین علل عفونت سینه که در پروتزهای بی کیفیت دیده می شود، شکستگی پروتز پس از کاشت در سینه است. تغییر شکل یکی از شایع ترین عوارض پروتزهای سالین یا سالین است. در این نمونه از پروتز سینه، حرکت مایع داخل پروتز اغلب باعث از بین رفتن ظاهر سینه در زنان می شود.
این عارضه در پروتزهای سیلیکونی نیز وجود دارد. گاهی اوقات به دلیل کیفیت پایین برندهای پروتز سینه، تغییراتی در پروتز ایجاد می شود که مستقیماً ظاهر سینه را پس از قرار دادن در بافت سینه نشان می دهد. اگر تغییرات در قسمت بالایی پروتز باشد، از قسمت پایین بیشتر نمایان می شود.

مطالعه
پرفیوم چیست؟ تفاوت پرفیوم با عطر ، اسانس و ...

آیا عمل پروتز سینه بدون عوارض است؟ - یک سوال

8- سروما بعد از عمل پروتز سینه

ممکن است نام “سروما” را به عنوان یک عارضه جانبی کاشت سینه و سایر اقدامات پزشکی و زیبایی شنیده باشید.

سروما تجمع مایع در اطراف پروتز سینه است این حالت باعث تورم، بیرون زدگی، تغییر شکل و درد زیاد در قفسه سینه می شود مسلماً عدم علاقه افراد به چنین پدیده هایی به دلیل تغییرات و دردهای ناشی از سروما باعث می شود که به پزشک مراجعه کنند.

آیا عمل پروتز سینه بدون عوارض است؟ - یک سوال
در چنین شرایطی پزشک با کمک سرنگ های مخصوص مایع را تخلیه می کند، اگر حجم مایع زیاد باشد با ایجاد برشی روی سطح پوست آن را تخلیه می کند.

در بسیاری از موارد برای جلوگیری از عوارض پروتز سینه مانند سروما، پزشک درن را در محل جراحی قرار می دهد تا این مایعات پس از جراحی خیلی سریع از بدن خارج شود و فرد پس از کاشت سینه دچار درد یا تورم نشود.

9- عدم تقارن سینه پس از جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه همیشه برای بهبود شکل سینه انجام می شود. گاهی اوقات به دلیل بی تجربگی پزشک معالج یا عدم تقارن اولیه سینه پس از جراحی، فرد متوجه عدم تقارن فاحش پستان می شود.

این عارضه معمولاً زمانی رخ می دهد که فرد در اندازه اولیه سینه دچار عدم تقارن باشد یا این عارضه به دلیل جابجایی پروتز سینه ایجاد شود.
اما نارضایتی از ظاهر سینه در این مورد یکی از عوارض کاشت سینه است که معمولاً منجر به جراحی زیبایی بازسازی سینه می شود. در صورتی که متقاضی پزشک مجربی را برای انجام این نوع جراحی انتخاب کند، پزشک درک عمیقی از زیبایی شناسی و جزئیات احتمالی آن دارد و خطر چنین عوارضی کاهش می یابد.

آیا عمل پروتز سینه بدون عوارض است؟ - یک سوال

10- اسکارهای پوستی بعد از جراحی پروتز سینه

جراحی معمولاً شامل برش های سطحی یا عمیق پوست است. در جراحی بزرگ کردن سینه، برشی در ناحیه سینه ایجاد می شود و می توان پروتز را در بافت سینه قرار داد. بنابراین با زیبایی این کار ترمیم بدن باید جای زخم های پوستی را به دلیل کوچک بودن پوست در نظر گرفت.
سوزش پوست یکی از عوارض جانبی بازسازی سینه است که برای همه اتفاق می افتد. میزان آسیب پوست پس از این عمل به عوامل مختلفی بستگی دارد.

عفونت، سفت شدن پوست، فشار به قفسه سینه، سرماخوردگی و موارد مشابه باعث کشش بخیه و افزایش پوست می شود.

در مواردی که پزشک با مهارت و مهارت بخیه می زند و بیمار فشار وارده به قفسه سینه را بدون ایجاد فشار در ناحیه قفسه سینه کاهش می دهد و پس از جراحی از تجهیزات پزشکی خاصی برای حمایت از قفسه سینه استفاده می کند، خطر ایجاد اسکار پوستی پس از جراحی بالا خواهد بود. عملکرد پروتز سینه کاهش می یابد.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.