رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

بهترین راه حل برای درمان و مدیریت اضطراب چیست؟

اختلالات اضطرابی می تواند بر توانایی فرد برای کار، مطالعه و شرکت در فعالیت های اجتماعی تأثیر بگذارد.  در مجوعه رهیاب مشاور بهبودی با درمان مناسب امکان پذیر است. انواع مختلفی از اختلالات اضطرابی وجود دارد. که شامل: اختلال هراس، فوبیای خاص،اختلال اضطراب و موارد دیگر است.

مدیریت اضطراب

برخی از گزینه های مدیریتی برای اختلالات اضطرابی عبارتند از:

یادگیری در مورد اضطراب

ذهن آگاهی

تکنیک های آرام سازی

تکنیک های صحیح تنفس

درمان شناختی

رفتار درمانی

مشاوره

تنظیم رژیم غذایی

ورزش

یادگیری در مورد اضطراب

بهترین راه حل برای درمان و مدیریت اضطراب چیست؟ - یک سوال
ضرب المثل قدیمی “یادگیری قدرت است” در اینجا به کار می رود – یادگیری همه چیز در مورد اضطراب برای بهبودی  سلامتی بسیار مهم است. به عنوان مثال، آموزش شامل بررسی فیزیولوژی پاسخ “پرواز یا مبارزه” است، که راه بدن برای مقابله با خطر قریب الوقوع است. برای افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی، این پاسخ به طور نامناسبی توسط موقعیت هایی ایجاد می شود که عموماً بی ضرر هستند. آموزش راه مهمی برای ارتقای کنترل علائم اضطراب می باشد.

روش های آرامش بخش

فردی که اغلب اوقات مضطرب است در آرامش مشکل دارد، اما دانستن اینکه چگونه تنش عضلانی را رها کنید می تواند یک راه حل  مفید باشد. تکنیک های آرام سازی عبارتند از: آرامش پیشرونده عضلانی، تنفس شکمی و تمرینات آرامش ایزومتریک

تکنیک های صحیح تنفس

علائم فیزیکی اضطراب ممکن است با تهویه بیش از حد ایجاد شود که باعث افزایش سطح اکسیژن و کاهش میزان دی اکسید کربن در خون می شود. دی اکسید کربن به تنظیم واکنش بدن به اضطراب و هراس کمک می کند.برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیلک نمایید.

تنظیم رژیم غذایی

منیزیم  به بافت عضلانی کمک می کند تا آرامش به وجود آید و کمبود منیزیم می تواند به اضطراب، افسردگی و بی خوابی کمک کند. مصرف ناکافی ویتامین B و کلسیم نیز می تواند علائم اضطراب را زیاد کند. مطمئن شوید که رژیم روزانه شما شامل غذاهایی مانند غلات سبوس دار، سبزیجات سبز برگ و محصولات لبنی کم چرب است.

ورزش

 

بهترین راه حل برای درمان و مدیریت اضطراب چیست؟ - یک سوال

علائم فیزیکی اضطراب ناشی از پاسخ به ترس های بیرونی است که بدن را با آدرنالین و سایر مواد شیمیایی استرس پر می کند. ورزش، مواد شیمیایی استرس را  از بین می برد و باعث آرامش می شود. فعالیت بدنی یکی دیگر از راه های مفید برای مدیریت اضطراب است. سعی کنید حداقل سه تا چهار بار در هفته فعالیت بدنی انجام دهید و برای جلوگیری از کسالت، فعالیت های خود را تغییر دهید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.

1 دیدگاه

  1. … [Trackback]

    […] There you will find 95825 additional Info on that Topic: yeksoal.com/سلامت-و-زیبایی/بهترین-راه-حل-برای-درمان-و-مدیریت-اضطرا/ […]