رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

بواسیر(هموروئید) و بهترین عمل جراحی با لیزر

بیماری بواسیر یا همان هموروئید، توده های متورمی هستند، که در داخل یا خارج از کنار مقعد (زیر پوست اطراف مقعد) ایجاد می شوند. توده های متورم در واقع سیاهرگ‌های کانال مقعد هستند که در اثر اعمال فشار و کشش متورم و برجسته می شوند.

برای درمان قطعی این بیماری تنها راه حل جراحی است ولی چندین روش جراحی مختلف برای از این بردن توده هموروئید وجود دارد. در حال حاضر بهترین و اثربخش روش، عمل جراحی بواسیر با لیزر است.

علائم بواسیر
علائم این بیماری بسته به شدت، نوع و درجه هموروئید مختلف است‌. اما به طور معمول بیشتر افراد علائم زیر را با شدت درجات مختلفی تجربه می کنند.

احساس ناکامل بودن دفع
درد ناحیه مقعد
سوزش و خارش
مشاهده توده بیرون زده از مقعد یا متورم شدن اطراف مقعد
خونریزی یا مشاهده خون در مدفوع
علت هموروئید
علت این بیماری فشار و کشش ناحیه مقعدی در اثر عوامل مختلف است، به طور مثال شرایط زیر خطر ابتلا به این بیماری را افزایش می دهند.

مطالعه
التهاب مثانه و کانفرون

یبوست مزمن
اسهال مزمن
بارداری
زایمان طبیعی و سخت
رابطه جنسی مقعدی.
بی تحرکی و نشستن های طولانی مدت
اضافه وزن
جابجایی بلند کردن اجسام سنگین
تشخیص
جهت تشخیص و درمان این بیماری می‌توانید با پزشک متخصص جراح عمومی مشورت کنید. تشخیص هموروئید نیز شامل بررسی علائم بیمار و معاینه ساده مقعد است. معمولاً تشخیص بیماری نیز با معاینه انگشتی مقعد انجام می شود. اگر توده با معاینه لمس نشود، پزشک از روش‌های دیگری مانند آنوسکوپی یا کولونوسکوپی برای تشخیص این بیماری استفاده می کند.

درمان هموروئید
برای درمان این بیماری روش های مختلفی ارائه شده است که شامل روشهای لیزر، جراحی و درمان خانگی می باشد. همه این روش ها به یک اندازه اثرگذار نیستند، در ادامه مفصل به بررسی هر یک از این درمان‌ها می‌پردازیم؛

مطالعه
پسوریازیس

درمان بواسیر با لیزر
موثرترین روش سرپایی و بدون درد و خونریزی برای درمان این بیماری، لیزر است. لیزر بواسیر در کلینیک پزشک در یک جلسه این توده را از بین می برد. در این روش با تابش بی وقفه اشعه لیزر زائده هموروئیدی کوچک شده و از بین می رود، از مزایای درمان با این روش می توانیم به این موارد اشاره می کنیم.

درمان سرپایی بدون نیاز به بستری در بیمارستان.
بدون درد و خونریزی
صرفه جویی در زمان و هزینه ها
درمان قطعی توده هموروئید
بدون ایجاد عوارضی مثل عفونت درد بی اختیاری در کنترل گاز روده و مدفوع
دوره نقاهت کوتاه
جراحی هموروئید
جراحی این بیماری در بیمارستان و تحت بیهوشی کامل انجام می شود. در این روش با استفاده از تیغ جراحی توده بریده شده و بخیه زده می شود این فرایند درمان در مقایسه با لیزر به زمان و هزینه بیشتری نیاز دارد. زیرا بیمار باید مدتی را در بیمارستان بستری شود. یکی از مهم‌ترین معایب درمان با این روش احتمال آسیب عضله اسفنکتر مقعدی و در نتیجه آن بی اختیاری در کنترل گاز روده و مدفوع است. از دیگر معایب درمان جراحی می توانیم به این موارد اشاره کنیم.

مطالعه
اصلاح صورت با تیغ یا ریش تراش؟ کدام بهتر است؟

صرف زمان و هزینه بیشتر
درد و خونریزی
بستری در بیمارستان
احتمال بیشتر برای عود بیماری
طولانی تر شدن فرایند درمان و دوره نقاهت

https://www.khabarerooz.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86-%D8%AA%D8%A8%D9%84%DB%8C%D8%BA-73/16487-%D8%A8%D9%88%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%A6%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B9%D9%85%D9%84-%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D8%B1?pr=1

 

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.