رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید.. Please subscribe to paid membership

متاستفانه اجازه برای ایجاد پست ندارید Please subscribe to paid membership

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

درمان افسردگی بدون دارو | متخصص روانشناس

اختلال خلقی افسردگی ، برعکس تصور بسیاری افراد، می تواند درمان شود. البته این بستگی به میزان تعهد و پیگیری و مشارکت مراجع دارد. درواقع جلسات روان درمانی افسردگی پروسه ای طولانی است که ابتدا باید ریشه یابی و روانکاوی شود و فرد افسرده باید این نیاز و ممارست جهت درمان را داشته باشد. مراجعینی که هرچند وقت یکبار برای جلسات مشاوره حاضر می شوند به ندرت نتیجه می گیرند. چون درواقع متخصص روانشناس ، مهارت هایی را به فرد می آموزد که دیگر از مواردی که قبلا آزرده و دلگیر می شده ، به اندازه قبل نرنجد و آسیب نبیند. وقتی یادگیری این مهارتها به تاخیر بیفتد قطعا فرد دوباره به مسئله و مشکل خود دچار می شود.

مطالعه
7 بیماری نادر پوستی

افسردگی خود را به عنوان خلق و خوی پایین ، احساس غم ، ناامیدی ، گاهی اوقات افکار خودکشی و انزوای اجتماعی در میان سایر علائم نشان می دهد. افسردگی می تواند در علائم جسمی نیز وجود داشته باشد. شما یا کسی که دوستش دارید و افسردگی را تجربه می کنید ممکن است احساس خستگی کنید ، مدت زمان زیادی بخوابید یا اصلاً برای خوابیدن دچار مشکل شوید. در حالی که سروتونین نقش مهمی در خلق و خوی ما ، میل جنسی و روابط اجتماعی ما دارد ، جنبه های دیگری از زندگی فرد وجود دارد که می تواند منجر به ایجاد افسردگی مانند ضربه ، شرایط محیطی و استعداد ژنتیکی شود. داروهایی مانند SSRI (مهارکننده های بازجذب سروتونین) می توانند به درمان افسردگی کمک کنند ، اما روش های دیگری برای درمان افسردگی وجود دارد. برای برخی از افراد مبتلا به افسردگی ، داروها می توانند بی اثر باشند ، زیرا بسیاری از داروهای ضد افسردگی نیز عوارض جانبی شدیدی را ایجاد می کنند. مطلب درمان افسردگی بدون دارو را مطالعه نمایید در این مطلب بیان کرده ایم که این درمان امکان پذیر است ولی بستگی به نوع ، شدت و اپیزود آن دارد.

Psychologyclinic dr f.rezaei

Psychologyclinic dr f.rezaei

روانشناس بالینی وظیفه تشخیص اختلالات روانشناختی را بر عهده دارد و از دانش خود در روانشناسی برای ارزیابی نیازها، توانایی ها و رفتارهای بیمار استفاده می کند. مداخله یک درمانگر ممکن است شامل درمان با خانواده و مداخله هماهنگ با سایر متخصصان نیز باشد. بیماران می توانند مستقیماً به تیم های سلامت روان و خدمات روانشناسی مراجعه کنند یا توسط پزشک ارجاع داده شوند. روانشناسان بالینی از ارزیابی های خود برای شناسایی موارد زیر استفاده می کنند:

ماهیت مشکل.
مناسب بودن درمان.
نوع درمان مورد نیاز.
ارزیابی کلی نوع درمان، شرح توصیه هایی را که هر بیمار نیاز دارد.

یکی دیگر از وظایف روانشناس بالینی مشارکت در مدیریت و برنامه ریزی خدمات سلامت است. این می تواند شامل آموزش سایر مشاوران در زمینه هایی مانند تشخیص روانشناختی یا مدیریت استرس یا نظارت روانشناسان در آموزش باشد. با توجه به محیط کار، روانشناسان بالینی از بیماران در بیمارستان ها و کلینیک های دولتی، خدمات تامین اجتماعی، خانه های سالمندان، مراکز بازداشت پیشگیرانه، مراکز آموزشی جوانان و غیره بازدید می کنند. روانشناسان بالینی که به تدریس و تحقیق اختصاص دارند می توانند مشاغل حرفه ای خود را در دانشگاه ها و واحدهای تحقیقاتی پزشکی توسعه دهند.

روانشناسان بالینی اغلب به عنوان یک تیم به همراه سایر متخصصان مانند پزشکان، پرستاران، مددکاران اجتماعی و کاردرمانگران و همچنین روانشناسان دیگر به منظور ارزیابی و ارائه مناسب ترین درمان کار می کنند.

یک روانشناس بالینی مهارتهای زیر را کسب کرده است

آموزش اختصاصی روانشناسی بالینی.
ظرفیت تحقیق
علاقه به طرز فکر و عمل انسان.
رویکرد منطقی و روشمند برای حل مسئله.
مهارت های بین فردی و ارتباطی عالی.
یک رویکرد آرام و حرفه ای در همه حال.
توانایی انتقال نتایج تحقیقات خود حتی در گزارش های مکتوب.
مهارتهای کار گروهی.
به محرمانه بودن مشتریان خود احترام جدی می گذارد.
دانش روانشناسی برای درک رفتار به روش علمی.

همچنین باید:

شنونده خوبی باشد
به روشی منطقی و سیستماتیک کار کند
صبور، عینی و عاری از تعصب باشد
توانایی برقراری ارتباط با افراد در هر سنی و از هر زمینه اجتماعی.
قادر به برقراری یک رابطه قابل اعتماد و سازنده با مراجعان.
و نیز متعهد شود که به مردم کمک کند تا زندگی خود را به روشی مثبت تغییر دهند.
انعطاف پذیر باشد و نیز در برابر مشکلاتی که با آن مواجه می شود غرق نشود

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه