رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

درمان فیستول با دارو و آنتی بیوتیک برای عفونت مقعد

درمان فیستول مقعدی با دارو یکی از راه های درمان این بیماری است که البته نمی تواند درمان قطعی باشد، اما می تواند در رفع عفونت موثر باشد. به همین جهت به بیماران توصیه میشود، قبل از جراحی یا لیزر یک دوره کوتاه مدت از آنتی بیوتیک استفاده کنند. در ادامه بیشتر با داروهای این بیماری آشنا خواهید شد.

فیستول مقعدی یکی از انواع بیماریهای عفونی و دردناک ناحیه مقعدی است. فیستول به ایجاد یک مسیر غیر طبیعی مابین دو عضو از بدن گفته میشود. در نوع مقعدی این مسیر از یک طرف به دیواره روده و از طرف دیگر به پوست اطراف مقعد متصل میشود.

دارو برای عفونت مقعدی

همانطور که اشاره کردیم فیستول مقعدی بیماری عفونی است. التهاب اطراف مقعدی در نتیجه این عفونت طولانی بروز می کند. یک راه ساده برای برطرف کردن این عفونت باکتریایی مصرف داروهای آنتی بیوتیک است. در کنار آنتی بیوتیک ها، مصرف سایر داروهای ضد التهاب در بهبود التهاب زخم و داروی مسکن در کاهش درد موثر هستند. بهتر است از داروهای مسکن بدون کدئین برای رفع این مشکل استفاده کنید. کدئین می تواند عاملی برای یبوست گردد.

مطالعه
مزوتراپی در زیبـایی

مهترین داروهای آنتی بیوتیک مناسب برای درمان این بیماری عبارتند از :

  • مترونیدازول
  • سیپروفلوکساسین

به غیر از موارد ذکر شده هیچ داروی اختصاصی دیگری برای رفع این بیمار وجود ندارد. قبل از مصرف هر دارویی با پزشک خود مشورت نمایید.

برخی از بیماران برای مدت طولانی نسبت به درمان فیستول بی توجهی می کنند، بنابراین عفونت به سایر بافت های مجاور نفوذ کرده و حتی ممکن است عفونت وارد خون شود که در نتیجه بیماری گند خونی ایجاد میشود. بنابراین بیمارانی که علاوه بر فیستول علائم سیستمیک دارند، ضروری است که قبل از جراحی مدتی را دارو مصرف کنند. به این بیماران معمولاً آنتی بیوتیک های سیپروفلوکساسین، مترونیدازول توصیه میشود.

مطالعه
سریعترین راه از بین بردن لک صورت چیست؟

تاثیرات درمان فیستول مقعدی با دارو

دسترسی سریع تر و راحت تر به دارو با هزینه های کمتر موجب شده، درمان فیستول مقعدی با دارو بیشتر مورد توجه باشد. از درمان دارویی می توان به عنوان روشی کمکی در کنار سایر روشها استفاده نمود. زیرا مصرف دارو برای فیستول در کاهش عفونت موثر است و قبل از جراحی می تواند به نتیجه گیری بهتر و سریع تر از درمان کمک نماید. اما درمان دارویی به تنهایی در رفع بیماری موثر نیست. برای رفع بیماری می بایست از روشهای جراحی سنتی استفاده نمود.

خبر خوب این است که دیگر نیازی به نگرانی در رابطه با عوارض جراحی سنتی نیست. زیرا که علم پزشکی روشی ایمن تر و کم عارضه تر با تاثیرگذاری بیشتر را برای رفع این بیماری توصیه می کند. عمل فیستول با لیزر سرپایی و سریع انجام میشود. از سایر تاثیراتی که درمان با لیزر  دارد، می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  •  هزینه ای مناسب تر
  • درمان قطعی
  • جلوگیری از عفونت یا عود بیماری
  • بدون درد و خونریزی
  • بدون به جای ماندن اسکارهای آزار دهنده

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.

1 دیدگاه

  1. … [Trackback]

    […] There you will find 16630 more Information on that Topic: yeksoal.com/سلامت-و-زیبایی/درمان-فیستول-با-دارو-و-آنتی-بیوتیک-برای/ […]