رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

دلیل سر درد پیشانی چیست

علت سر درد پیشانی: سردرد سخت تر و پیچیده تر از آن چیزی است که فکر می کنید. به طور متوسط ​​از هر پنج بزرگسال یک نفر سردرد دارد. طیف وسیعی از سردردها وجود دارد که هر کدام علائم خاص خود را دارند و می توانند هر قسمتی از سر را درگیر کنند. مانند سردرد پیشانی.

انواع مختلف سردرد نیاز به درمان های متفاوتی دارند. قبل از شروع درمان، باید بدانید که چه نوع سردردی دارید. در حالی که برخی از انواع سردردها بی ضرر هستند، برخی دیگر نشانه یک مشکل سلامتی هستند که باید در اسرع وقت برطرف شوند. از آنجایی که درمان سردردهای شدید با سردردهای پیشانی و مرکزی متفاوت است، بهتر است برای درمان سر درد پیشانی و چشمی با پزشک مشورت شود و از خوددرمانی و مصرف دارو بی رویه خودداری شود.

در مجموع بیش از ۱۵۰ علت مختلف سردرد وجود دارد. بنابراین، اگر نگران سردردی هستید که در پیشانی دارید، ابتدا باید با یک متخصص مشورت کنید تا علت سردرد در پیشانی را بدانید و روش های مختلف درمان را بشناسید. در ابتدا متخصص علت درد پیشانی و شقیقه ها و علت سر درد پیشانی را مشخص می کند. پس از مشخص شدن علت دردشقیه و پیشانی ، درمان مناسب را ارائه می دهد. این درمان شامل قرص سردرد، بوتاکس و… می‌باشد.

مطالعه
ویزر لیپو چیست و چه کاربردی دارد ؟

سر درد پیشانی ارثی یا اکتسابی

برخی از سردردها مانند میگرن از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود و حتی کودکان خانواده را نیز درگیر می کند. در این حالت حداقل یکی از والدین حامل ژن سردرد است. به همین دلیل است که کودکان سردردهای ارثی دارند. این بدان معنا نیست که سردرد ۱۰۰% ارثی است.

گاهی اوقات عوامل محیطی باعث سردردهای مختلفی می شود. فعالیت شیمیایی در مغز، اعصاب یا شریان های اطراف جمجمه می تواند باعث سردرد شود. در طول سر درد پیشانی و … ، مکانیسمی ناشناخته باعث می‌شود اعصاب خاصی به رگ‌های خونی و ماهیچه‌ها متصل شوند و سیگنال‌های درد را به مغز ارسال کنند.

هر یک از ما حداقل یک بار سردرد را تجربه کرده ایم. گاهی اوقات سردرد می تواند فعالیت های روزانه شما را خراب کند و برای رهایی از آن نیاز به مصرف مسکن دارید. پس بیاید تا با علت سر درد پیشانی آشنا شویم.

علت سر درد پیشانی 750x375 - دلیل سر درد پیشانی چیست

علت سر درد پیشانی

سر درد پیشانی و میگرن گاهی آنقدر غیرقابل تحمل است که نمی توان کاری کرد. تقریباً همه افراد در مقطعی از زندگی خود از این نوع عارضه رنج می برند.

 

اغلب این سردردها ناشی از استرس یا بی خوابی است. موسسه ملی نورولوژی و اختلالات مغزی ، سردرد مزمن را به عنوان سردردی تعریف می کند که ۱۴ بار یا بیشتر در ماه رخ می دهد و با فشار خفیف روی لوب فرونتال مشخص می شود.

مطالعه
مزوتراپی مو چیست؟

سر درد پیشانی و میگرن می تواند ناشی از عفونت سینوسی، مشکلات خواب، استرس، افسردگی، تغییرات آب و هوایی و شرایط فیزیکی باشد.

نحوه تشخیص سر درد پیشانی

تشخیص علت اصلی سر درد پیشانی مستلزم معاینه فیزیکی و سایر علائم است. گاهی اوقات پزشک شما را برای معاینه دقیق تر و ارزیابی سردردهای پیشانی و چشمی به یک مرکز پزشکی برای سی تی اسکن یا ام آر آی ارجاع می دهد.

دکتر آشینا برای درمان سردردهای شدید ، بهبود خواب، ورزش در هوای تازه و محدود کردن مصرف سیگار و الکل را توصیه می کند.

درمان سر درد پیشانی 750x375 - دلیل سر درد پیشانی چیست

تزریق بوتاکس برای سر درد پیشانی

همانطور که می دانید بوتاکس در درمان بسیاری از بیماری ها از جمله سردردهای مزمن موثر است. هرچه سردردهای مزمن بیشتر باشد، بوتاکس موثرتر خواهد بود.

در واقع، بوتاکس سمی است که توسط یک باکتری تولید می‌شود و در دوزهای مختلف در ناحیه تحت درمان برای کاهش انقباضات ماهیچه‌ای این ناحیه برای چندین ماه استفاده می‌شود.

در سال ۲۰۱۰، تزریق بوتاکس برای درمان سردردهای مزمن مانند میگرن تایید شد و پزشکان دریافتند که علاوه بر درمان چین و چروک صورت، بوتاکس باعث انسداد موقت عصبی و فلج عضلانی می شود.

این درمان فقط باید توسط پزشک متخصص انجام شود.همچنین برای ماندگاری بیشتر اثر بوتاکس باید هر ۳ تا ۴ ماه یک بار آن را تجدید کرد.

سخن آخر

شایع ترین سردردها ناشی از استرس، سفتی و انقباظ عضلات یا تنش است. اگر سر درد پیشانی شما خیلی کم است و با داروهای ضد درد و کاهش اضطراب قابل درمان است، ممکن است نیازی به مراجعه به پزشک نداشته باشید. در غیر این صورت، شناسایی علل سردرد و مشورت با پزشک توصیه می شود.

مطالعه
مرکز درمان زخم

در این مقاله در رابطه با علت و درمان سر درد پیشانی صحبت نمودیم و بررسی کردیم که چرا درد پیشانی رخ می دهد، چه چیزی باعث میگرن می شود و چگونه درمان می شود. سر درد پیشانی گاهی می تواند با حالت تهوع همراه باشد. بنابراین توصیه می کنیم بلافاصله با پزشک خود مشورت کنید تا علت سردرد و حالت تهوع  را مشخص کرده و درمان بهینه را برای ما تعیین کند. بنابراین همیشه خود درمانی نکنید، زیرا عوارض جانبی بیشتری دارد.

 

اگر سوالی در رابطه با علت سر درد پیشانی و چشم دارید که در این مقاله به آن پاسخ داده نشد، در قسمت نظرات همین مقاله بپرسید تا در اسرع وقت سوال شما با دکتر رجب پور ، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی درمیان گذاشته شود و پاسخ خود را دریافت نمایید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.