رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

رنگ های خوراکی چند نوع است؟

سلام. تا الان برایتان پیش آمده رنگ های داروها و یا دسرها و شیرینی های مختلف که هر روزه با آنها مواجه هستید چطور ساخته می شوند؟

این رنگ های بی نظیر و براق آیا فقط از ترکیبات شیمیایی ایجاد می شوند و یا می شود از طریق مواد طبیعی هم بدستشان آورد؟!

در این مقاله قصد داریم ما را به دنیای شگفت انگیز رنگها ببریم. مطمئن هستیم با خواندن این مقاله از این به بعد از کنار رنگ های بکار رفته در انواع خوراکی ها دیگر به راحتی نخواهید گذشت. پس برای مطالعه اطلاعاتی در مورد رنگها با ما همراه باشید.

 

رنگ های خوراکی چند نوع

استفاده از رنگ خوراکی در دوران باستان

رنگ های خوراکی مقوله ای امروزی به شمار نمی رود بلکه از زمان باستان در تزیین غذا ها از این رنگها استفاده می شده. تحقیقات باستان شناسی به خوبی این قضیه را اثبات می کند.

مطالعه
درمان طبیعی‌ سیاهی دور چشم

رنگ های خوراکی چند نوع هستند:

البته باید گفت اگر تمایل دارید از رنگ های خوراکی استفاده نمایید می توانید رنگ های خوراکی را به سه  شکل پودر، ژل و مایع تهیه نمایید

رنگ خوراکی شیمیایی

رنگ های غذایی شیمیایی به علت طیف گسترده رنگ مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. اما بسیاری از افراد به علت ترس و نگرانی از نام شیمیایی همراه این رنگها از اثار سوء آن بر روی سلامتی خود نگران هستند.اما می توان گفت در حال حاضر رنگ های خوراکی  شیمیایی که مورد استفاده هستند آزمایش شده اند و خطری برای سلامتی اشخاص ندارند.البته رنگ های خوراکی که مورد قبول وزارت بهداشت می باشند.

رنگ خوراکی طبیعی

رنگ های خوراکی طبیعی همانطور که از نام شان پیداست پایه و اساس تولیدشان منابع طبیعی ست. نکته مهمی که در مورد این رنگها می توان گفت تنوع و طیف رنگی این نوع از رنگها کمتر از نوع رنگ های غذایی شیمیایی است.

تاریخچه استفاده از رنگ خوراکی

آنطور که از شواهد و اسناد تاریخی برمی آید رنگ های خوراکی از زمان باستان مورد استفاده مردم قرار گرفته است. شاید از رنگ های خوراکی در مناسبت های مذهبی استفاده می شده و بعدا راه به سوی آشپزخانه ها باز کرده است.طبق شواهد به دست آمده اولین رنگ خوراکی از زغال سنگ گرفته شده است و از آن در تغییر رنگ خوراکی ها و احتمالا نوشیدنی ها استفاده کرده اند. به احتمال زیاد ایرانیان باستان برای تغییر رنگ غذا ها و نوشیدنی های خود از منابع گیاهی مختلفی نیز استفاده می کرده اند.

مطالعه
آیا ژل شستشوی صورت باعث جوش زدن می شود؟

کدام برند های رنگ غذایی پر فروش ترند؟

اینکه در بازار افزودنی های مواد غذایی کدام برند ها پر فروش ترند امارهای جدیدی در دسترس نیست اما یکی از پرفروشترین و محبوب ترین رنگهای غذایی رنگ های غذایی سوینچ می باشد. زیرا در این شرکت اولین شعار و هدف در تولید مواد غذایی حفظ کیفیت و اصالت محصولات می باشد. رضایت مشتریان از کیفیت محصولات سوینچ موجب شده تا همکاران دیگر نیز نظر لطف به این محصولات داشته و اقدام به خرید عمده و فروش محصولات سوینچ در فروشگاه های خود نمایند.

تفاوت برند های ایرانی و خارجی در رنگ های خوراکی

بسیاری از ما احتمالا رنگ های خوراکی با نام خارجی را در بازار مشاهده کرده ایم که از نظر قیمت شاید پایینتر از رنگ های تولید در ایران هستند؛ اما توصیه ای که به همه مردم می کنیم هیچ ارزانی بی حکمت نیست!.این نوع رنگ های خوراکی عمداتا با نام رنگ های طبیعی اما در اصل بصورت شیمیایی و بدون نظارت سازمان های بهداشتی تولید گشته اند و بسیار مضرر و در پاره ای از موارد سرطان زا نیز می باشند. فارغ از این موضوع رنگ های غذایی تولید شده در ایران به علت آنکه تحت نظارت سازمان های بهداشتی تولید می شوند و در آزمایشگاه های تخصصی این سازمانها مورد آزمایش کیفیت مواد اولیه قرار می گیرند و بعد از تایید نشان استاندارد و سیب سلامت را دریافت می کنند؛ بنابر این بدون نگرانی از آثار سوء مواد بر روی بدن می توان از انها استفاده نمود.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه


1 دیدگاه

  1. چه مطالب مفید و کاربردی عالی بود به شخصه استفاده کردم