رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

طراحی لبخند دیجیتال چیست؟

امروزه علم دندانپزشکی مانند علوم دیگر پیشرفت های زیادی داشته است به گونه ای که شما می توانید اصلاح طرح لبخند دندان هایتان را به سادگی با روش طراحی لبخند دیجیتال Digital Smile Design انجام دهید. با طراحی لبخند دیجیتال DSD دیگر نیازی نیست نگران زشت بودن دندان هایتان هنگام خندیدن باشید.

ایمپلنت دیجیتال در اصفهان

کاربرد طراحی لبخند دیجیتال

اگر ظاهر فعلی دندان هایتان را دوست ندارید یا با مصرف مواد غذایی مختلف شکل ظاهری دندان‌هایتان تغییر پیدا کرده است، دندانپزشک احتمالا به شما طراحی لبخند دیجیتال را توصیه می کند. شاید این مشکلات از کودکی یا در طول زندگی و طی مصرف مواد غذایی  تغییر پیدا کنند. با طراحی لبخند دیجیتال می توان مشکلات زیر را برطرف کرد:

 • نامرتبی دندان ها
 • تغییر رنگ دندان ها
 • ریز بودن دندان ها 
 • زیاد بودن فاصله بین دندان ها

در طراحی لبخند دیجیتال شما می توانید با کمترین صدمه به بافت لثه و دندان، اقدام به اصلاح طرح لبخند خود نمایید

مزیت طراحی لبخند با کامپیوتر

کلیه تکنیک های اصلاح طرح لبخند توسط دندانپزشک زیبایی انجام می شود، که روند انجام آن را سریع تر می شود. در طراحی لبخند دیجیتال با لیزر می توانید با کمترین صدمه به بافت لثه، اقدام به اصلاح طرح لبخند دندان هایتان کنید.

این روش، آخرین و به روز ترین تکنولوژی روز دنیا در طراحی لبخند است که نتایجی زیبا و شگفت انگیز را به به همراه دارد و در کشورهایی همانند آمریکا و اروپا بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است. این متد، روند انجام طراحی لبخند دیجیتال را بسیار سریع‌، دقیق‌ و آسان‌تر کرده است.

مطالعه
پرفیوم چیست؟ تفاوت پرفیوم با عطر ، اسانس و ...

کاربرد طراحی لبخند دیجیتال

مراحل طراحی لبخند دیجیتال

در این روش کافی است فقط روی صندلی بنشینید و لبخند بزنید. از شما یک عکس پرتره گرفته می شود و به نرم افزار ارسال می شود. پس از این که نرم افزار، لبخند شما را آنالیز کرد در جلسه معاینه، دو مدل مختلف که متناسب با فرم صورت شما باشد طراحی می کند. مراحل طراحی لبخند به ترتیب عبارتند از:

 1. ابتدا پس از گرفتن عکس و ارسال به نرم افزار، از دندان های شما قالبی تهیه می شود و نمونه گچی دندان ساخته می شود.
 2. در مرحله بعد روی گچ دندان هایی مرتب و یکدست با بلندی مدنظر ساخته می شود.
 3. پس از این که تراش و قالب گیری انجام شد مشابه نمونه ساخته شده روی گچ، روی دندان شما ساخته می شود.
 4. در طراحی لبخند دیجیتال قبل از اتمام کار می توانید نتیجه را ببینید و تغییراتی که مد نظرتان است را بگویید تا اعمال شود.
 5. پس از این که فرم و شکل تأیید شد ساخت لمینت شروع می شود.

همان طور که اشاره شد در طراحی لبخند دیجیتال قبل از شروع درمان می توانید تصویر نهایی دندان های خود را ببینید. از بین رنگ های در دسترس، رنگ مطلوب را انتخاب کنید. هم چنین از آلبوم موجود می توانید فرم داخلی‌، شیارها و فرم مورد نظر (بیضی، مستطیلی، مثلثی) دندان‌ها را مشاهده و جزییات را انتخاب کنید. از آن جایی که در این روش لمینت‌ها مستقیما توسط ماشین CAD متصل به همین کامپیوتر ساخته می‌شوند، کارنهایی دقیقا همان چیزی خواهد شد که انتظار دارید و تأیید کرده اید.

مطالعه
درمان تنگی مقعد، علائم و علت تنگ شدن مقعد

مراحل طراحی لبخند دیجیتال

روش های طراحی لبخند دیجیتال

برای طراحی لبخند دیجیتال می توان از تجهیزات دندان مانند: لیزر دندان و کدکم استفاده کرد. در کد کم طراحی و ساخت ریستوریشن دندانی و تصاویر سه بعدی درون دهانی گرفته می شود. تصاویر دیجیتال و رادیوگرافی به تشخیص و درمان نقص های مختلف دندان کمک زیادی می کند.

از روش های کلی اصلاح طرح لبخند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارتودنسی
 • لمینت سرامیکی
 • بلیچینگ
 • ایمپلنت
 • جراحی لثه
 • روکش دندان

روش های طراحی لبخند دیجیتال

مدل های طراحی لبخند در دندانپزشکی

طراحی لبخند را به دو شکل می توان انجام داد:

Natural (نچرال یا طبیعی ): در حالت طبیعی از لمینت های دندان با رنگ طبیعی استفاده می شود. در این حالت اندازه دندان ها در دو سمت قوس دندان ها یکسان نیست. به طور مثال فرم لبه دندان های نیش دو سمت کمی با هم فرق دارد. حالت natural برای اشخاصی مناسب است که نمی خواهند دندان هایشان حالت مصنوعی داشته باشد و پس از اصلاح طرح لبخند دیجیتال کسی متوجه تغییر دندان هایشان نشود.

مطالعه
هر آنچه باید در مورد خونریزی مقعدی بدانید!

Fashion ( فشن یا مد ): این مدل طراحی بیشتر برای بازیگران یا سلبریتی ها دیده می شود و معمولا در آن رنگ دندان ها بسیار سفید و مشخص است. در مدل فشن، دندان های جلویی برجسته تر و واضح تر فرم داده می شود و کمی حالت خرگوشی پیدا می کند. در این مدل دو سمت لبخند کاملا متقارن و قرینه است.

بسته به تمایل خود می توانید یکی از این دو طرح نام برده شده را انتخاب کنید.

اگر تغییرات واضح و چشم گیری برای دندان هایتان می خواهید، وحالت نچرال را نمی پسندید، پیشنهاد می شود از مدل فشن استفاده کنید.

سخن پایانی

طراحی لبخند دیجیتال روند انجام طراحی لبخند دیجیتال را بسیار سریع‌، دقیق‌ و آسان‌ کرده است. در حال حاضر مراکز اندکی در کشور هستند که این خدمت را با کیفیت ارائه می‌دهند اما ما در مطب دکتر فرهاد اسماعیلی با افتخار میزبان شما برای ارائه خدمات ارزشمندی همچون ایمپلنت؛ ترمیمی و زیبایی؛ درمان ریشه؛ پروتز؛ جراحی؛ کلیه خدمات دندانپزشکی دیجیتال مانند کاشت دندان به روش دیجیتال و طراحی لبخند دیجیتال هستیم.

منبع: دکتر فرهاد اسماعیلی https://www.drfarhadesmaeili.com/digital-smile-design

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.

1 دیدگاه

 1. … [Trackback]

  […] There you will find 27129 more Info on that Topic: yeksoal.com/سلامت-و-زیبایی/طراحی-لبخند-دیجیتال-چیست؟/ […]