رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

مزوتراپی در زیبـایی

همه چیز درباره مزوتراپی
همه چیز درباره مزوتراپی

یکی از روش‌های غیر جراحی که برای فرم دادن به بدن و از بین بردن سلول‌های چربی به کار می‌رود مزوتراپی است و معمولا تغذیه درست، درمان هورمونی، ورزش و مکملهای غذایی نیز چاشنی آن می‌شود.

تزریق مزوتراپی چیست؟

مزوتراپی شامل تزریق سطحی ناچیز از یک کوکتل جوان کننده پوست از ویتامین ها ، مواد معدنی ، آنتی اکسیدان ها و اسیدهای آمینه است. هنگامی که این کوکتل در سراسر پوست به جایی که می تواند تأثیر داشته باشد تزریق می شود ، تولید کلاژن و الاستین را تقویت می کند و در عین حال متابولیسم پوست را تحریک می کند.

مزوتراپی همچنین به عنوان “جوان سازی پوست” شناخته می شود ، زیرا به شما کمک می کند تا پوست شما تقویت شده و روشن تر به نظر برسد و محکم تر و همچنین چین و چروک و خطوط ظریف را از بین ببرد.

درمان مزوتراپی تقریباً 30 دقیقه طول می کشد. درمان کمی ناراحت کننده است. می توان از یک روش بیهوشی برای مدیریت ناراحتی استفاده کرد. درمان های اولیه در 3 جلسه آغاز می شود ، که در یک ماه با هم برنامه ریزی می شوند و جلسات بعدی 3 تا 4 بار در سال برنامه ریزی شده است.

مطالعه
هزینه ی پرستار سالمند

مزوتراپی چیست
مزوتراپی چیست

 

حقایقی درباره مزوتراپی :

• مزوتراپی از درون جوانسازی می کند. برخلاف درمانهای موضعی(که لایه بالایی پوست را درمان می کند) مزوتراپی از داخل پوست برای ترویج کلاژن ، الاستین و گردش خون سلولی کار می کند.

• متابولیسم تحریک شده پوست = محکم و سفتتر پوست! بسیاری از مراجعین بعد از انجام مزوتراپی احساس سفتی بیشتری در پوستشان احساس می کنند. با افزایش متابولیسم پوست ، پوست سفت می شود و باعث می شود ناحیه درمان باریک تر و کوچکتر به نظر برسد.

• از مزوتراپی می توان برای نقاط دارای مشکل استفاده کرد. میکرو تزریق اسید هیالورونیک می تواند برای محکم و جوان کردن پوست دست ها ، گردن و قفسه سینه استفاده کرد.

• مزوتراپی می تواند سایر درمان های پوستی شما را تکمیل کند. از مزوتراپی می توان به عنوان مکمل سایر درمان های مراقبت از پوست از جمله لایه برداری از پوست ، تزریق بوتاکس و پرکننده های پوستی استفاده کرد.

مطالعه
چگونه در 1 ماه 10 کیلو وزن کنیم؟

• مزوتراپی یکی از روش‌های غیر جراحی است که برای فرم دادن به بدن و از بین بردن سلول‌های چربی به کار می‌رود و معمولا تغذیه درست، درمان هورمونی، ورزش و مکملهای غذایی نیز چاشنی آن می‌شود. لیپولیز (اکسیداسیون اسیدهای چرب) و لیپوژنز (سنتزلیپیدها) دو مفهوم پایه در سلول‌های چربی است که تعادل این دو بسته به محل آناتومیکی، جنس، سن و نژاد متفاوت بوده و حجم سلول‌های چربی را تعیین می‌کند.

• در بیشتر مواقع به دلیل به وجود آمدن بافت همبند در ناحیه زخم یا بخیه این قسمت پوست سخت شده ، ظاهر نامناسب و برآمده پیدا می کند. درصورتی‌ که در ناحیه موردنظر از مزوتراپی استفاده شود و داروی مؤثری به این محل تزریق گردد بافت همبند به‌ شدت سست و شکسته شده و می‌توان سایر مراحل درمان را به‌ راحتی روی پوست انجام داد در مورد بافت‌های سوخته پوست نیز با انجام این روش می‌توان به بهبود ظاهر پوست کمک بسیار زیادی نمود.

 مزوتراپی صورت
 مزوتراپی صورت

 

مدت زمان مزوتراپی :

عمل مزوتراپی حدود 30 دقیقه طول می کشد. در طی این روش ، چندین تزریق میکرو به طور مستقیم در منطقه دارای مشکل با یک سیستم تحویل ویژه طراحی شده اجرا می شود. یک سوزن بسیار ریز برای نفوذ به لایه میانی پوست استفاده می شود. هدف از این کار جایگزینی ویتامین ها ، مواد معدنی و اسیدهای آمینه است که به دلیل فرایند پیری از بین می روند.

مطالعه
طراحی لبخند یا اصلاح طرح لبخند چیست؟

 

عوارض و خطرات مزوتراپی :

افرادی که “مزوتراپی” را انجام می دهند می گویند اگر به پزشک آموزش دیده مراجعه کنید ، خطرات حداقل است.

عوارض جانبی گزارش شده عبارتند از:

– حالت تهوع

– درد

– حساسیت

– تورم

– خارش

– سرخی

– کبودی

– برآمدگی در محل تزریق

– تکه های تیره پوست

– راش

– عفونت

– زخم ها

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.