رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

aalan

یک سوال Latest Articles

نحوه زدن نرم کننده به موها

نحوه زدن نرم کننده به موها ؛ شامپو زدن منظم موهایتان باعث از بین رفتن کثیفی موها می شود، بلکه روغن های طبیعی مفید را نیز از بین می برد. علاوه بر استفاده منظم از ابزارهای داغ، مواد شیمیایی و هوازدگی طبیعی، موهای شما می تواند خشک، وز و آسیب دیده باقی بماند. با این حال، با استفاده از نرم کننده به راحتی می توان این مشکل را برطرف کرد. سه نوع کلی نرم کننده وجود دارد – نرم کننده معمولی، نرم کننده بدون آبکشی و نرم کننده عمیق – که هر کدام وظیفه مشابهی را برای نرم کردن مو های خوش حالت شما انجام می دهند.

استفاده از نرم کننده معمولی

 

۱.نرم کننده مناسب برای نوع موهای خود را انتخاب کنید.

هر بار که دوش می گیرید، درست پس از شستشوی شامپو، از یک نرم کننده معمولی استفاده می شود. این نوع نرم‌کننده برای ترمیم آسیب‌های ناشی از ابزارهای داغ، مواد شیمیایی و ساییدگی کلی که موهای شما روزانه تجربه می‌کنند، عمل می‌کند. یک نوع نرم کننده را انتخاب کنید که برای نیازهای خاص موهای شما تبلیغ می شود. چه موهای مجعد و وز داشته باشید، چه موهای خشک و آسیب دیده، موهای رنگ شده، موهای نازک، موهای معمولی یا کم پشت داشته باشید، یک نرم کننده خاص وجود دارد که می تواند به هر کدام کمک کند.

۲.موهای خود را بشویید.

زیر دوش بروید و روال معمول شستشوی خود را دنبال کنید. شما بعد از شستن موهای خود را حالت می دهید، بنابراین پوست سر و تارهای خود را با شامپوی مورد علاقه تان بشویید. بیشتر قدرت شستشوی خود را روی پوست سر متمرکز کنید، مراقب باشید که در حین شستن موهای خیس خود را نکشید زیرا این کار می تواند به انتهای آن آسیب برساند و باعث شکستگی بیشتر شود.

  1. برای شستشو از آب ولرم استفاده کنید

شامپوی خود را بشویید برای شستشوی شامپو از آب گرم استفاده کنید. آب ولرم برای موهای شما بی خطرتر از آب گرم است. مواظب باشید اگر تارها را با انگشتان خود از میان آن عبور دهید، آن را نکشید. هنگامی که موهای شما زبر می شود، تمام شامپو را آبکشی کرده اید.

بافت مو در اصفهان

مطالعه
7 روش های متداول از بین بردن جای جوش صورت

۴.موهای خود را فشار دهید.

اگر موهای شما خیس است، هر نرم‌کننده‌ای که می‌خواهید استفاده کنید به سرعت از بین می‌رود و به اندازه‌ای نمی‌چسبد که روی موهای شما تأثیر بگذارد. اگر موهای شما خیلی کوتاه است، احتمالاً مجبور نخواهید بود زیاد این کار را انجام دهید. با این حال، اگر موهای بلندی دارید، کمی زمان صرف کنید تا هرچه می توانید آب از آن خارج کنید.

۵.نرم کننده خود را اعمال کنید.

کمی نرم کننده را در کف دست خود بریزید. مقدار مورد نیاز شما بسته به طول موهای شما متفاوت است. معمولاً مقداری به اندازه یک سکه برای نرم کننده های حرفه ای توصیه می شود، در حالی که مارک های داروخانه ممکن است به مقدار بیشتری نیاز داشته باشند زیرا می توانند رقیق شوند. اگر موهای شما خیلی بلند است، ممکن است به یک نرم کننده کامل کف دست نیاز داشته باشید. این کار را از میان ساقه های موهای خود بگذرانید و سعی کنید آن را به هر تار مو که می توانید بمالید. نرم کننده را به سمت انتهای موهای خود بمالید، زیرا این قسمتی است که آسیب دیده است (قدیمی ترین قسمت است). قرار دادن نرم کننده در نزدیکی پوست سر و ریشه در واقع می تواند فولیکول های شما را مسدود کند و رشد مو را کند کند/تولید چربی را افزایش دهد.

۶.اجازه دهید نرم کننده روی مو بماند.

این مرحله کمی اختیاری است. هرچه بیشتر منتظر بمانید و اجازه دهید نرم کننده تان سفت شود، بیشتر می تواند برای بهبود سلامت موهای شما انجام دهد. اگر عجله دارید، می توانید تقریباً بلافاصله بعد از آن آبکشی کنید، اما موهایتان را به اندازه معمول نرم و براق نمی کند. سعی کنید نرم کننده خود را بمالید و سپس بقیه بدن / صورت خود را بشویید. سپس وقتی کارتان تمام شد (معمولاً سه یا پنج دقیقه بعد)، می‌توانید نرم‌کننده‌تان را برای حداکثر تأثیر بشویید.

 

۷.نرم کننده را بشویید.

با فرض اینکه دمای آب را برای راحتی بیشتر کرده اید، تا جایی که می توانید آن را سرد کنید. همانطور که قبلا ذکر شد، آب سرد برای موهای شما سالم تر است. چند دقیقه را صرف شستشوی نرم کننده کنید. اگر موهای شما هنوز لیز است، پس همه چیز را از بین نبرده اید. هنگامی که موهای شما صاف است و دیگر احساس لیز نمی کند، آنگاه آماده هستید! موهایتان را فشار دهید تا آب اضافی را خارج کنید.

مطالعه
انحراف چشم

نحوه زدن نرم کننده به موها بدون آبکشی

۱.برای نوع موهای خود نرم کننده ای انتخاب کنید.

همانند نرم کننده های معمولی، بسته به نیاز شما، انواع مختلفی از نرم کننده های بدون آبکشی وجود دارد. دو سبک کلی از این نرم کننده ها وجود دارد: کرم و اسپری. نوع قبلی برای موهای ضخیم، بلند یا مجعد بهترین است، زیرا تارها را کمی سنگین می کند. نوع دوم برای موهای نازک یا صاف بهترین است، زیرا وزن آن کمی سبکتر است.

 

۲.موهایتان را شامپو بزنید و حالت دهید.

برنامه منظم درمان مو را دنبال کنید.این نرم کننده نیازی به آبکشی ندارد (همانطور که از نامش پیداست) اما باید روی موهای مرطوب استفاده شود. از دستورالعمل های ذکر شده برای شستن و حالت دادن به موهای خود استفاده کنید و سپس آن را با حوله خشک کنید تا فقط مرطوب شود.

۳.مقدار کمی از سرم را روی کف دست خود بریزید.

اکثر محصولات مقداری به اندازه نخود را برای موهای متوسط با ضخامت متوسط توصیه می کنند، اما مقدار آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است. همیشه می توانید محصول بیشتری به موهای خود اضافه کنید، بنابراین با کمتر از آنچه فکر می کنید نیاز دارید شروع کنید.

۴.محصول را به موهای خود بمالید.

دستان خود را به هم بمالید تا نرم کننده کمی رقیق شود و سپس شروع به زدن آن از انتهای موهای خود کنید. مانند نرم کننده های معمولی، از نزدیک شدن آن به پوست سر یا ریشه موهایتان خودداری کنید. آن را روی آسیب دیده ترین (قدیمی ترین) قسمت های موهای خود نگه دارید، معمولاً از نصف طول به پایین.

نحوه زدن نرم کننده عمیق به موها

۱.یک نرم کننده عمیق انتخاب کنید.

نرم کننده های عمیق همه هدف یکسانی دارند: ترمیم موهای خشک/آسیب دیده مزمن. بنابراین، “انواع” زیادی از نرم کننده های عمیق برای انتخاب وجود ندارد، فقط مارک های مختلف. یک نرم کننده عمیق پیدا کنید که نیازهای مو و بودجه شما را برآورده کند.

مطالعه
درمان طبیعی‌ سیاهی دور چشم

۲.موهای خود را با آب گرم یا خنک بشویید (هر چه سردتر بهتر).

در صورت تمایل می توانید ابتدا موهای خود را شامپو کنید، اما تنها کاری که واقعاً باید انجام دهید این است که تمام موهای خود را خیس کنید. وقتی تمام شد آن را فشار دهید، تا جایی که می توانید آب اضافی را بردارید.

۳.نرم کننده عمیق را اعمال کنید.

مقداری از نرم کننده را با دستان خود از ظرف خارج کنید و یک پوشش ضخیم به کل سر خود بمالید. بیشتر نرم کننده را روی انتهای موهای خود متمرکز کنید، اما با خیال راحت آن را تا ریشه های خود پخش کنید. مطمئن شوید که تکه های بزرگ مو را جدا کنید تا هر تار یک پوشش کامل پیدا کند.

۴.صبر کنید تا نرم کننده به موها نفوذ کند.

کلاه دوش را روی سرتان بگذارید تا موهایتان از روی لباس/دور از صورتتان دور بماند. دستورالعمل های مربوط به نرم کننده خاص خود را دنبال کنید و بگذارید تا اثر کند. به طور معمول، بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد تا نرم کننده عملکرد جادویی خود را داشته باشد. اگر می‌خواهید تقویت بیشتری داشته باشید، می‌توانید سشوار خود را روی «گرم» تنظیم کنید و حالت‌دهنده را در حین تنظیم آن گرم کنید.

۵.نرم کننده عمیق را بشویید.

کلاه دوش را بردارید و تا جایی که می توانید آب خود را سرد کنید. ۳ تا ۵ دقیقه را صرف آبکشی تمام نرم کننده عمیق کنید، مراقب باشید که هیچ چیز اضافی روی موهایتان باقی نماند. هنگامی که موهای شما دیگر احساس “لیزی” نمی کند، احتمالاً تمام نرم کننده را حذف کرده اید. در این مرحله می توانید موهای خود را به دلخواه خشک و حالت دهید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.