رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

یک سوال Latest Articles

نحوه ضد عفونی کردن تلفن هوشمند

how disinfect smartphone1 - نحوه ضد عفونی کردن تلفن هوشمند
آموزش ضدعفونی کردن گوشی

شما احتمالاً تلفن هوشمند خود را به اندازه دلخواه تمیز نمی کنید. این که آیا نگران Coronavirus یا فقط آنفولانزای معمولی و میکروب های سرد نیستید، ضد عفونی گوشی هوشمند به طور منظم سبب کاهش خطر ابتلا به بیماری در شما می شود. در اینجا نحوه انجام کار آورده شده است.

آیا باید از محصولات تمیز کننده استفاده کنید یا نه؟

تولید کنندگان تلفن های هوشمند از سامسونگ تا اپل دستورالعمل هایی برای کمک به شما در تمیز کردن تلفن هوشمند خود دارند. اینها معمولاً با تمیز کردن پارچه و بدون تمیز کردن با پارچه مرطوب و جلوگیری از مواد شیمیایی خشن، پاک کننده های ساینده و هوا تحت فشار از بین می رود.

محصولات تمیز کننده خشن می توانند میزان سایش روکش اولئوبوبیک (دفع روغن) روی صفحه شما را تسریع کنند. با استفاده از دستگاهتان طی چندین سال، این پوشش به تدریج تخریب می شود. استفاده از الکل و اسپری های خانگی ممکن است روند کار را تسریع کند. استفاده از سفید کننده ها و سایر مواد پاک کننده های شیمیایی سخت آن را کاملاً از بین می برد.

طبق گفته های مشاوره، تمیز کردن گوشی با دستمال مرطوب ضد عفونی اکنون بی خطر است. شما هنوز نباید دستگاه خود را مستقیماً با اسپری تمیز کننده اسپری کنید. این چیزی است که مشاور می گوید:

“با استفاده از ۷۰٪ پاک کردن الکل ایزوپروپیل الکل یا دستمال مرطوب کننده ضد عفونی کننده Clorox ، ممکن است سطح سخت و غیر طبیعی گوشی ها مانند صفحه نمایش، صفحه کلید یا سایر سطوح بیرونی را به آرامی پاک کنید. از سفید کننده استفاده نکنید. در هر بار تمیز کردن از رطوبت خودداری کنید و گوشی خود را در هر ماده نظافتی فرو نکنید. و از پارچه یا چرم برای تمیز کردن آن استفاده نکنید. ”

CDC توصیه می کند که همه افراد هر روز تمام سطوح “لمسی بالا” را تمیز کنند تا از گسترش COVID-19 جلوگیری کنند. این سطوح شامل تلفن های هوشمند، تبلت، صفحه کلید و سایر موارد متداول فناوری است. ما با استفاده از توصیه های CDC در استفاده از “محلول های الکلی با حداقل ۷۰٪ الکل” برای از بین بردن میکروب ها بدون آسیب رساندن به دستگاه ، به شما نشان خواهیم داد که چگونه این کار را با خیال راحت انجام دهید.

گزینه دیگر استفاده از دستگاه ضد عفونی کننده تلفن هوشمند است که با استفاده از پرتوهای UV پاکسازی می شود. با این حال، اینها برای اثربخشی در برابر SARS-CoV-2 ، که باعث COVID-19 است، آزمایش نشده اند.

مطالعه
6 نکته ضد پیری پوست

شما می توانید با بیرون کشیدن تلفن هوشمند خود و شستن آن در آب گرم و صابون، گوشی هوشمند خود را به طور موثری تمیز کنید.

از آنجایی که موارد نسبتاً ارزان و قابل تعویض هستند، می توانید از الکل مالش ۷۰ درصد یا اسپری تمیز کننده طیف گسترده نیز برای ضد عفونی کردن کامل آن استفاده کنید. اگر این مسیر را طی می کنید ، موارد زیر را امتحان کنید:

استفاده از مالیدن الکل  ۷۰٪ : یک پارچه نرم و بدون پرز را داخل الکل فرو کنید و آن را روی گوشی هوشمند خود بمالید. وارد هرگونه برآمدگی و فرورفتگی شوید و خوب تمیز کنید. اجازه دهید الکل تبخیر شود.

استفاده از اسپری تمیز کننده مبتنی بر الکل: روی یک پارچه نرم و بدون پرز اسپری بزنید و را روی کل سطوح گوشی بکشید. سپس اجازه دهید اسپری تبخیر شود.

با تمیز کردن گوشی خود، اکنون باید به سمت ضدعفونی کردن تلفن همراه خود بروید.

 

how disinfect smartphone2 - نحوه ضد عفونی کردن تلفن هوشمند

روش های ضدعفونی کردن گوشی

 

ضد عفونی کردن تلفن هوشمند شما

بیشتر تلفن های هوشمند مدرن ضد آب هستند، اما بهترین ایده برای نگه داشتن آنها در زیر شیر آب نیست. به عنوان مثال، تمام آیفون ها از زمان آیفون ۷ ضد آب بوده اند، اما اپل هنوز توصیه می کند که آیفون را با پارچه ای مرطوب تمیز کنید و نه اینکه آن را کاملا زیر آب کنید.

CDC توصیه هایی را برای افراد مشکوک یا تأیید شده COVID-19 و اعضای خانواده آنها برای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری توصیه می کند. در حالی که اکثر افرادی که این مطلب را می خوانند، تحت این دسته قرار نمی گیرند، این توصیه ها مثالهای خوبی را ارائه می دهد که باید به جلوگیری از شیوع بیماری کمک کند، از جمله:

“برای ضد عفونی کردن ، محلول های سفیدکننده رقیق شده خانگی، محلول های الکلی با حداقل ۷۰٪ الکل و رایج ترین مواد ضد عفونی کننده خانگی ثبت شده در سازمان حفاظت محیط زیست باید مؤثر باشند.”

برای تلفن هوشمند خود ، باید ۷۰ درصد از الکل یا اسپری ضد عفونی کننده مبتنی بر الکل استفاده کنید تا از پشت و طرف دستگاه خود پاک کنید. از سفید کننده استفاده نکنید. یک پارچه بدون پارچه نرم بردارید و آن را درون الکل فرو کنید یا با اسپری تمیز کننده آن را به خوبی اسپری کنید، سپس دستگاه خود را پاک کنید و بگذارید خشک شود. شما همچنین می توانید از پاک کننده ضد عفونی کننده ای استفاده کنید که در محلول تمیز کردن از آن استفاده شده است.

مطالعه
بهترین راه حل برای درمان و مدیریت اضطراب چیست؟

وقتی نوبت به صفحه نمایش شما رسید، توصیه اپل این است که از یک محلول الکلی ۷۰٪ برای پاک کردن صفحه نمایش در حالی که برای رسیدن به گوشه و کنار استفاده می کنید، استفاده کنید. استفاده از صفحه نمایش با یک پارچه خشک و بدون پارچه برای از بین بردن محلول تمیز کردن اضافی ممکن است به حداقل رساندن عوارض جانبی روی پوشش اولئوفوبی کمک کند.

محافظ صفحه نمایش شیشه ای نیز از یک پوشش اولئوفوبی استفاده می کند. از آنجا که می توان آنها را نسبتاً ارزان و آسان جایگزین کرد، احتمالاً می توانید با ضدعفونی کننده خود کمی مراقب باشید.

 

پس از تمیز کردن تلفن هوشمند خود، طبق توصیه های CDC، دستان خود را برای حداقل ۲۰ ثانیه کاملاً بشویید.

 

how disinfect smartphone3 - نحوه ضد عفونی کردن تلفن هوشمند

شستشوی گوشی

 

خرید یک دستگاه ضدعفونی کننده را در نظر بگیرید

ضد عفونی کننده هایی که از اشعه ماوراء بنفش (UV) برای از بین بردن باکتری ها و ویروس ها استفاده می کنند، اکنون مدتی است که وجود دارد. تلفن خود را درون دستگاه ضد عفونی کننده قرار دهید، و پرتوهای UV ظرف چند دقیقه آنرا ضد عفونی می کنند. شما باید انتظار داشته باشید ۶۰ تا ۱۰۰ دلار برای یک ضد عفونی کننده که ۹۹ درصد باکتری ها را در همان ۵ دقیقه دیگر از بین ببرد، بپردازید.

این فناوری در حال حاضر برای کمک به استریل سازی تجهیزات در بیمارستان ها به کار رفته است، اما اثربخشی آن در برابر جراحی هایی مانند SARS-CoV-2 ، ویروس مسئول COVID-19 آزمایش نشده است. در مورد موضوع ضد عفونی کننده اشعه ماوراء بنفش، سازمان بهداشت جهانی فقط اظهار می دارد: “لامپهای UV نباید برای استریل دستها یا مناطق دیگر پوست استفاده شوند زیرا اشعه ماوراء بنفش می تواند باعث سوزش پوست شود.”

بسیاری از راه اندازی های ضد عفونی با اشعه ماوراء بنفش علیرغم نداشتن شواهدی مبنی بر مؤثر بودن در برابر شیوع کروناویروس، در اوایل سال ۲۰۲۰ میلادی شاهد پیشرفت اقتصادی در تجارت بوده اند. یکی از این شرکت ها PhoneSoap مستقر در یوتا است که طبق گفته های این شرکت، یک رشد هزار درصدی نسبت به سال گذشته در هفته گذشته داشته است.

تیلور مان از CleanSlate UV، ضد عفونی کننده ضد اشعه ماوراء بنفش، اعتراف کرد: “آنچه ما می توانیم بگوییم نور اشعه ماوراء بنفش است در مقابل گونه های قبلی کروناویروس مؤثر است. ما نمی دانیم که SARS-CoV-2 در برابر این فشار خاص  چقدر مؤثر است.”

حتی اگر ضد عفونی کننده اشعه ماوراء بنفش در برابر شیوع koronavirus فعلی مؤثر نباشد، آنها هنوز هم ابزار بسیار موثری برای کشتن سایر باکتری ها و ویروس ها هستند. آنها همچنین قادر به ضد عفونی بدون آسیب رساندن به پوشش اولئوفوبی روی دستگاه شما هستند.

مطالعه
بهترین مرکز لیزر مو در تهران با قیمت مناسب کجاست؟

 

how disinfect smartphone4 - نحوه ضد عفونی کردن تلفن هوشمند

نحوه ی ضدعفونی کردن گوشی

 

تلفن خود را تمیز نگه دارید

WHO هنوز اعلام نکرده است که ضد عفونی کردن تلفن هوشمند شما برای گسترش شیوع بیماری مانند SARS-CoV-2 بسیار حیاتی است، اما این دانش رایج است که دستگاه های تلفن همراه ما سرشار از باکتری ها و سایر تهدیدات نامرئی هستند.

کالج کشاورزی و علوم زندگی دانشگاه آریزونا در سال ۲۰۱۲ نتیجه گرفت که تلفن های هوشمند ده برابر بیشتر از “بیشتر صندلی های توالت” باکتری دارند. این امر به این دلیل است که به صورت مداوم دستگاه های خود را لمس می کنید، و چقدر زمان صرف تمیز کردن آنها می کنید.

استفاده از اقدامات احتیاطی اساسی مانند شستن دست ها و جلوگیری از لمس صورت، به شما در کاهش احتمال ابتلا به بیماری در طیف گسترده ای از بیماری ها کمک می کند. جلوگیری از لمس گوشی هوشمند خود با دست های کثیف نیز کمک خواهد کرد. فراموش نکنیم که معمولاً برقراری تماس تلفنی مستلزم برقراری تماس بین صفحه لمسی و صورت شما است.

همچنین باید از پیام کوتاه در توالت خودداری کنید. از آنجایی که شیوع بیماری کروناویروس اخیر (و بسیاری دیگر از مضرات) ممکن است با انتقال مدفوع گسترش یابد، ایده خوبی است که از استفاده از تلفن خود در سرویس های عمومی استفاده نکنید.

 

به طور مرتب تلفن هوشمند خود را ضد عفونی کنید

اگر تلفن خود را پس از لمس یک سطح آلوده لمس کنید، باکتری ها و میکروب های دیگر روی آن منتقل می شوند. حتی اگر به خانه بروید و دستان خود را کاملاً بشویید، تا زمانی که تلفن خود را لمس کرده اید، آن میکروب ها دوباره منتقل شده اند.

این بدان معنا نیست که شما باید روزانه چندین بار تلفن خود را تمیز کنید، اما این کار خوب است که بعد از ورود به خانه، این کار را انجام دهید.

شما می توانید تمام اقدامات احتیاطی در جهان را انجام دهید و هنوز هم بیمار شوید. تنها کاری که شما می توانید انجام دهید این است که با استفاده از برخی اقدامات احتیاطی اساسی در مواجهه با خود محدود کنید: مرتباً دستان خود را بشویید، صورت خود را لمس نکنید، و وسایل شخصی را که ممکن است باکتری ها و میکروب های دیگر داشته باشد ضد عفونی کنید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.