رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

هزینه ی پرستار سالمند

وظایف پرستار سالمند در خانه

شما قبل از استخدام باید وظایف پرستار سالمند را بدانید این وظایف شامل:

 • حمام بردن سالمند
 • انجام امور خانه همچون آشپزی کردن
 • پر کردن اوقات فراغت سالمند
 • بردن سالمند به مراکز بهداشتی و درمانی
 • انجام دادن امور اداری سالمند همچون پرداخت قبض آب و…
 • رسیدگی به علائق سالمند در اوقات فراغت ( مرور خاطرات- خواندن کتاب – حل کردن جدول و …… )
 • همراهی سالمند در بیرون از منزل

یکی از مزایای استخدام پرستار از طریق موسسات پرستاری دارای مجوز مشخص بودن قیمت و تعرفه دستمزد پرستار سالمند در منزل می‌باشد.

دستمزد پرستار با توجه به میزان تحصیلات، تجربه و تخصص و نیز نحوه عقد قرارداد بصورت روزانه، شبانه‌روزی و نیز قراردادهای مدت دار و همچنین شرح وظایف وی ( با توجه به وضعیت سلامت سالمند ) متغییر می‌باشد.

شما می‌توانید با تماس با مرکز خدمات پرستاری در منزل مرکز رازی از مشاوران ما در این زمینه کمک بگیرید. این مرکز با توجه به شرایط و درخواست شما و بودجه موردنظر شما مراقب،نگهدار و پرستار سالمند مجرب را به منزل شما اعزام خواهد کرد.

مطالعه
بهترین راه درمان ریزش مو با نسخه های گیاهی طب سنتی

در صورتی که پرستار با امور فیزیوتراپی آشنایی داشته باشد و برای درمان از فیزیوتراپی در منزل استفاده نماید، از حقوق بیشتری برخوردار خواهد شد.

در صورتی که مراقب سالمند امور تزریقات در منزل را نیز علاوه بر وظایف نگهداری و مراقبت انجام دهد ، نیز از حقوق بالاتری برخوردار است.

پرستار سالمند باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

در اینجا اشاره ای داریم به خصوصیات پرستار سالمند. این افراد باید دارای حس همدردی و دلسوزی نسبت به بیمار داشته باشند، منظم باشند و توانایی کنترل عواطف و احساسات خود را داشته باشند. حضور حرفه ای و قابل اعتماد در کنار سالمند داشته و دوره ای پرستاری و نگهداری از سالمند را گذرانده باشند.

خصوصیات یک پرستار خوب

بسیاری از سالمندان به دلیل بیماری هایی که دارند نمیتوانند از خودشان به تنهایی مراقبت و نگهداری کنند برای همین بیشتر خانواده ها برای سالمند خود پرستار استخدام میکنند. اما یک نکته ی بسیار مهم این است اگر در هنگام استخدام پرستار دقت نکنیم ممکن است در شرایط نیاز نتواند از سالمند شما به درستی مراقبت کند. البته استخدام پرستار فقط برای سالمندان بیمار نیست بلکه بسیاری از پدر و مادر های سالخورده نمیتوانند به تنهایی به کار های خانه یا تنها زندگی کنند و نیاز به یک همدم برای صحبت کردن دارند برای همین شما باید یک پرستار خوب استخدام کنید. خصوصیات یک پرستار خوب شامل:

مطالعه
کامپوزیت دندان چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

منبع:https://mehravaran-razi.ir/page/%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%86%D8%AF

 1. صبور بودن
 2. خوش اخلاق و مهربان
 3. روحیه ای شاد و سرزنده
 4. خنده رو
 5. وقت شناس
 6. دلسوز
 7. تعهد به اصول اخلاقی و وجدان کاری

برخی از بیماری های دوران سالمندی

یکی از مشکلات و نگرانی های دوران سالمندی تنهایی و ترس از تنها ماندن است که به مرور تبدیل به افسردگی می گردد. در این شرایط فرد نیاز به یک همدم دارد. همدم سالمند می تواند از افسردگی او جلوگیری کرده و او را به دوران خوش گذشته بازگرداند. اما با این حال ممکن است بیماری هایی به سراغ فرد بیاید. از قبیل:

 • بیماری زخم معده در سالمندان
 • بیماری های ریوی در سالمندان
 • آلزایمر
 • پارکینسون
 • بیماری های دریچه قلبی در سالمندان
 • بیماری زخم بستر

از دیگر خدمات ما در زمینه پرستار سالمند در کرج می توان به نگهداری از سالمند آلزایمری اشاره نمود.

مراقبت سالمند در منزل شبانه روزی

پرستار سالمند 24 ساعته به کسی گفته میشود که به طور دائم در منزل از سالمند مراقبت میکند. بسیاری از خانواده نمیتوانند از سالمند خود مراقبت و نگهداری کنند برای همین یک پرستار شبانه روزی استخدام میکنند وظایف این پرستار شبانه روزی شامل:

 • مصرف به موقع دارو
 • انجام دادن امور منزل
 • تعویض پانسمان
 • ورزش دادن
 • حمام روی تخت
 • تعویض سوند
 • تکان دادن بیمار به دلیل عدم ایجاد زخم بستر
مطالعه
فیستولوتومی چیست؟ + قرار دادن ستون( نخ) در فیستول

هزینه ی استخدام پرستار

همان طور که گفته شد استخدام پرستار به عواملی چون پرستار شبانه روزی، پرستار ساعتی و…. بستگی دارد برای همین نمیتوان قیمت ثابتی برای نگهداری و مراقبت از سالمند شما تعیین کرد شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر با شرکت ما تماس بگیرید.

پرستار سالمند شبانه روزیتماس بگیریدپرستار سالمند ساعتیتماس بگیریدپرستار سالمند پوشکیتماس بگیریدپرستار سالمند آلزایمریتماس بگیریدپرستار سالمند پارکینسونتماس بگیریدپرستار سالمند سکته مغزیتماس بگیریدهمدم سالمندتماس بگیرید

پرستار خانم سالمند

یکی از مهمترین مراحل پرستاری ارتباط مستقیم با سالمند است تا در صورت مشکل سالمند بتواند  به پرستار آن را بگوید اما این همه ی ماجرا نیست بسیاری افراد به دلایل عقاید مذهبی و فرهنگ با وجود توانایی بالای پرستار نمیتوانند با پرستار آقا ارتباط خوبی برقرار کنند. همین موضوع باعث میشود در سالمندانی که بیماری دارند دشوار تر شود  زیرا برخی از آن ها نمیتوانند به دلایل مختلفی با پرستار خود درباره ی مشکلاتشان گفت و گو کنند. شما میتوانید برای استخدام پرستار خانم سالمند با شرکت ما تماس بگیرید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.