رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

چال چانه یا چال لپ چیست و چگونه می‌توان به آن دست یافت

چال گونه را برخی از افراد  یکی از زیبایی های خلقت می دانند. به همین دلیل است که راه‌های مختلفی برای ایجاد چال گونه و چال لپ وجود دارد، چه از طریق جراحی زیبایی و چه از طریق درمان‌های خانگی. اگر می خواهید با ایجاد خنده، به قول خیلی ها، با خنده از دیگران پیشی بگیرید، با ما همراه باشید.

چال گونه چیست؟

چال گونه یا چال لپ ، فرورفتگی است که در اثر خندیدن در صورت ایجاد می شود. در بسیاری از افراد محل این بریدگی کمی پایین تر از گونه است. اما در برخی دقیقاً روی لپ یا پایین لپ، روی گونه رخ می دهد. باور رایج این است که تنها راه داشتن این جذابیت، تولد با آن است. اگرچه جالپ است بدانید که راه های مختلفی برای ایجاد  چال گونه و با چال لپ برای کسانی که آرزوی داشتن آن را دارند وجود دارد. از طرف دیگر، باید بدانید افرادی که به طور طبیعی چال خنده دارند، احتمالاً در آینده به دلایل مختلفی از جمله افتادگی پوست صورت، چال گونه خود را از دست خواهند داد!

چال لپ

انواع چال روی بدن

چال‌ها کلا به سه دسته تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

֎ چال لپ

شایع ترین و جالپ ترین چال روی صورت، چال لپ است. این چال معمولا روی هر دو لپ وجود دارد. اما در برخی افراد فقط روی یک لپ قابل مشاهده است. وجود این نوع چال باعث زیبا شدن آن و ایجاد زاویه طبیعی صورت می شود. اگر از روش های جراحی برای ایجاد چال لپ در دامان خود استفاده می کنید، می توانید با نظر پزشک محل و عمق فرورفتگی را تعیین کنید.

֎ چال چانه

نکته جالپ در مورد چانه این است که به احتمال زیاد از یکی از والدین کودک به ارث می رسد. تعداد افرادی که در چانه خود چال دارند بسیار کمتر از افرادی است که چانه خود را چال می کنند.

مطالعه
تفاوت بین یک روانشناس و یک روانشناس بالینی چیست

֎ چال کمر

تعجب خواهید کرد اگر بدانید که علاوه بر چال گونه و چانه، چال کمر نیز وجود دارد. این چال در قسمت پایین کمر قرار دارد و در زنان بیشتر از مردان دیده می شود. تعداد افراد چال کمر از تعداد افراد چال چانه کمتر است!

روش های داشتن چال گونه

همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد، راه های مختلفی برای ایجاد چال چانه، چال لپ و چال کمر وجود دارد. از آنجایی که همه افراد به طور طبیعی با چال به دنیا نمی آیند، می توان از روش های مختلف پزشکی یا خانگی برای ایجاد چال روی صورت یا کمر استفاده کرد.

֎ ورزش برای ایجاد چال لپ

برخی معتقدند با انجام برخی تمرینات صورت می توان چال لپ را در دراز مدت دید. اما نکته مهمی که در مورد این روش ها باید به آن توجه کرد این است که هیچ تضمینی وجود ندارد که نتیجه مطلوب در مدت زمان طولانی به دست آید و حتی در برخی موارد ماندگار است یا خیر. برای ایجاد چال لپ از طریق تمرین، مراحل زیر را دنبال کنید:

 

 • لپ هایت را پف کن
 • سپس لپ های خود را بلعیده تا در صورت شما فرورفتگی ایجاد شود.
 • در محل فرورفتگی، دست خود را برای چند ثانیه فشار دهید.
 • همزمان بخندید. این روش عضله ای را که نیاز به تمرین دارد مشخص می کند.
 • این کار را ۳۰ دقیقه در روز انجام دهید!

֎ ایجاد چال لپ به وسیله آرایش

اگر کمی با تکنیک های آرایش و گریم آشنایی دارید، می توانید با زدن کمی کرم و استفاده از مدادهای تیره، چالی را دقیقا در جایی که می خواهید ایجاد کنید.

چال چانه

֎ انجام عمل زیبایی چال گونه

افرادی که به دنبال نتیجه ای طولانی مدت در کوتاه ترین زمان ممکن هستند باید روش جراحی را انتخاب کنند. این عمل که به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می شود، پس از چند هفته چالی طبیعی با عمق مورد نظر در ناحیه ایجاد می کند.

مطالعه
انواع روغن ماساژ صورت + فواید استفاده از روغن ماساژ صورت

نحوه انجام عمل چال گونه

برای این عمل معمولا از بی حسی موضعی استفاده می شود. قبل از عمل، پزشک محل چال گونه یا کمر را مشخص می کند وهماهنگی‌های لازم را با شما انجام می‌دهد. در نتیجه شما دقیقا می دانید که چال کجاست و چقدر عمیق است. سپس جراح یک چال کوچک در دهان و عضلات صورت ایجاد می کند. سپس زخم با بخیه بسته می شود و می توانید بلافاصله پس از جراحی به فعالیت های روزانه خود ادامه دهید.

نکته مهم در عمل چال گونه این است که همه چیز در داخل دهان انجام شود. در نتیجه نیازی نیست نگران دیده شدن چیزی از بیرون باشید.

چه کسانی می‌توانند جراحی چال گونه انجام دهند؟

به طور کلی همه افراد سالم از نظر جسمی کاندیدای خوبی برای این عمل هستند. از آنجایی که این عمل تهاجمی نیست و خطر زیادی برای انسان ندارد، محدودیت زیادی ندارد. البته باید به مشاوره پزشکی بروید و با شرح سابقه پزشکی و داروهایی که مصرف می کنید، وضعیت خود را به طور کامل به پزشک اطلاع دهید.

مراقبت های قبل از عمل چال لپ

 • مانند هر عمل جراحی، تا یک هفته قبل از عمل نباید از داروهایی که خون را رقیق می کنند استفاده کنید.
 • اگر سابقه فشار خون بالا یا دیابت دارید، حتماً جراح خود را در مورد وضعیت خود مطلع کنید.
 • معمولاً طبق توصیه پزشک قبل از عمل بهتر است از آنتی بیوتیک ها و دهانشویه های مخصوص استفاده کنید.

مراقبت های بعد از عمل چال چانه

عمل چال چانه و یا چال لپ یک عمل تهاجمی نیست و همانطور که گفتیم در زمان کوتاهی انجام می شود. اما از آنجایی که زخم داخل دهان است، مراقبت های بعد از عمل برای دستیابی به نتیجه مطلوب بسیار مهم است. برای جلوگیری از تجمع باکتری ها و میکروب ها باید روزانه از دهانشویه مخصوصی که پزشک تجویز می کند استفاده شود. آنتی بیوتیک های مناسب نیز برای کمک به بهبود سریعتر تجویز می شود. در صورت لزوم، جراح ممکن است مسکن تجویز کند. تورم خفیف تا متوسط تا چند روز پس از جراحی ادامه خواهد داشت. برای به دست آوردن بهترین نتایج در دوران نقاهت، باید از برخی تکنیک های ورزشی که پزشک به شما آموزش می دهد استفاده کنید.

مطالعه
نقش پروبیوتیکها در سلامتی

چال صورت

دوره نقاهت بعد از عمل چال گونه

بعد از حدود دو هفته، بخیه ها نامرئی می شوند و جذب می شوند و پوست به حالت عادی باز می گردد. پس از این مدت زمانی که فرد می خندد، ارتباط بسیار ظریفی بین پوست و عضله ایجاد می شود و چال زیبایی ظاهر می شود. این دوره بسته به بهبودی و میزان بافت جمع آوری شده از چند روز تا چند هفته متغیر است. معمولا چندین هفته طول می کشد تا نتیجه عمل کاملا طبیعی به نظر برسد. بعد از عمل می توانید انواع غذاها را بخورید اما بهتر است صبر کنید تا بی‌حسی کاملاً از بین برود.

عوارض عمل زیبایی چال لپ چیست؟

اگرچه این عمل در زمان کوتاه و غیر تهاجمی قابل انجام است، اما در برخی موارد به ویژه در شرایطی که پزشک تجربه و مهارت کافی را ندارد، با عوارضی همراه است. بنابراین انتخاب بهترین جراح پلاستیک با هزینه بالا خیلی بهتر از انتخاب یک جراح کم تجربه می‌باشد.

در برخی موارد احساس ضعف در ناحیه تحت عمل جراحی تا چند ماه پس از جراحی در فرد باقی می ماند. همچنین ممکن است عضله داخل دهان آسیب ببیند و تا حدی شل شود. پزشک با توجه به شرایط شما، نوع حفره و عمق آن، عوارض احتمالی را قبل از عمل چال گونه به شما اطلاع می دهد.

سخن آخر

ما در این مقاله در رابطه با چال چانه، چال لپ و چال کمر صحبت کردیم و روش‌های ایجاد این چال را برای شما بیان نمو‌دیم. انتخاب یک جراح باتجربه بسیار در نتیجه این عمل تأثیر گذار است و موجب کاهش عوارض نیز می‌شود. در صورت داشتن هر گونه سوالی می‌توانید با دکتر رجب پور، فوق تخصص جراحی پلاستیک از طریق وب سایت رسمی یا شماره ۰۹۱۲۰۶۰۰۴۰۷ تماس خاصل نماییدو از مشورت و تجربه ایشان بهره لازم را ببرید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.

1 دیدگاه

 1. … [Trackback]

  […] Find More to that Topic: yeksoal.com/سلامت-و-زیبایی/چال-چانه-یا-چال-لپ-چیست-و-چگونه-می‌توان/ […]