رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

چگونه از بوجود آمدن جای جوش جلوگیری کنیم؟

رفع جای جوش
رفع جای جوش

 

 چه کنیم جای جوش نماند؟

از بین بردن جای جوش قدری مشکل تراست، تا ازبین بردن خود جوش است. جوش را میتوان بطور طبیعی با ترکیبات مختلفی که خاصیت آنتی باکتریال یا ضد التهاب دارند از بین برد، ولی جای جوش قدری سرسخت تر از آن است که به این سادگی ها از بین برود.
هر چند، همان طور که گفته می شود، هیچ چیز غیر ممکن نیست. شاید قدری وقت ببرد ولی با سعی مستمر و استفاده ازمواد طبیعی روشن کننده پوست همینطور کرم های گوناگون میتوان جای جوش را هم از بین برد.

 

از رژیم غذایی مناسبی استفاده کنید

تمام موادغذایی که در طول روز می خورید، میتوانند بر روی سلامت پوست شما تاثیرگذار باشند. بعضی از غذا ها میتوانند برای کاهش میزان بروز جوش و اکنه مؤثر باشند، در حالیکه در سمت دیگر ماجرا، بعضی موادغذایی میتوانند بر میزان بروز این عرضه بیفزایند.

مطالعه
آیا مشکل بیخوابی دارید؟

به طور مثال پرهیز از خوردن شیر گاو، غذا های قندی، فست فود و غذا های آماده میتوانند احتمال بروز عارضه جوش و اکنه را افزایش دهند. در سمت دیگر ماجرا، غذا هایی مانند دانه گیاهان، چای سبز، گردو، ماهی و صدف خوراکی میتوانند به طور چشمگیری از میزان بروز این عارضه بکاهند.

چه کنیم جای جوش نماند
چه کنیم جای جوش نماند

 

جوش ها نباید در معرض نورخورشید قرار بگیرند

بدن شما بطور طبیعی قادر به نگهداری ازجوش ها و درمان آن ها است و به مرور زمان چنانچه کاری به جوشها نداشته باشید از بین رفته و جای آن ها هم روشن و نهایتا محو می شود. ولی درصورتی که زیاد در معرض نورخورشید قرار بگیرید و از کرم های ضد افتاب استفاده نکنید، روند درمان کندتر انجام می شود و جای جوشها تیره تر باقی می ماند. بهتر است تا جایی که میتوانید در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و حتماً از کرم های ضد افتاب برای مراقبت از پوست استفاده کنید.

 

صورتتان را بیش از حد لمس نکنید

اکثر مردم عادت دارند صورتشان را در طول روز بی اندازه لمس کنند. درصورتی که شما هم جزء این گروه از اشخاص هستید، باید بدانید که دست شما همواره حاوی باکتری، گرد و خاک و الودگی های روزانه است؛ بنابراین با لمس زیاد صورت، این الودگی ها به سطح پوست انتقال داده شده و باعث بروز جوش می شوند. پس پیش از اینکه بخواهید صورت خود را لمس کنید، بهتر است که دستان خود را با آب و صابون بشویید تا عاری از هر نوع باکتری شود.
از بین بردن جای جوش
از بین بردن جای جوش

مطالعه
روش‌های انجام لیفت گونه چیست ؟

 

چند نکته را حتماً برای درمان و پیش‌گیری از جوش یا اکنه باید رعایت کنید.

– حتماً برای درمان جوش خود به پزشک مراجعه کنید.

 

– در استفاده از طب سنتی ، طب سوزنی و زالو به دنبال درمان نباشید؛ این موارد باعث میشوند که درمان شما با تأخیر انجام بشود و مسلما عوارض تأخیر به وجود آمده دامن گیر خودتان می شود.

 

– در حین و بعد از درمان، حتماً از مواد آرایشی و بهداشتی عاری از چربی استفاده کنید؛ حواستان باشد که لوازم آرایشی، ضد افتاب، مرطوب کننده و شوینده ای که استفاده می کنید حتماً باید مخصوص پوست های چرب باشد. در خرید این محصولات توجه کنید که عبارت Oil Free بر محصول ثبت شده باشد.

مطالعه
معرف انواع ماسک ضد لک و روشن کننده پوست خانگی

راه های از بین بردن جای جوش
راه های از بین بردن جای جوش

 

– به صورت سرخود از کرم های جدید استفاده نکنید چرا‌که گاهی وقت ها استفاده خود سرانه از این کرم ها سبب ایجاد اختلال در روند درمان اکنه و حتی عود کردن اکنه یا جوش می شود.

– همان طور که گفتیم تخلیه جوش های سر سفید یا جوش های سر سیاه بخش مهمی از روند درمان اکنه هستند، ولی خود شما نباید اقدام به تخلیه آنها کنید. تخلیه نادرست می تواند سبب بوجود آمدن فرورفتگی در پوست شما شود.

– به هیچ عنوان با پوستی که بر روی آن مواد آرایشی و حتی ضد افتاب وجود دارد نخوابید.

 

– قبل از خواب حتماً صورت خود را بشویید.

 

– در طول روز حداکثر یک تا دوبار صورت خود را بشویید؛ شست و شوی مکرر پوست میتواند عاملی برای تشدید و یا اختلال در درمان جوش باشد.

 

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.