رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

کوچک کردن بینی با تزریق آنزیم به بینی

امروزه جراحی بینی یکی از رایج ترین روش ها برای کوچک کردن بینی است. این جراحی مستلزم رفتن زیر تیغ متخصص جراحی بینی و ریسک کردن و پذیرفتن خطراتی است. این خطرات شامل نارضایتی از نتیجه نهایی، نگهداری مداوم و ترس از رفتن به زیر تیغ است. اما اخیراً تزریق آنزیم ، روشی غیر تهاجمی (که نیازی به جراحی ندارد)، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

کوچک کردن بینی با تزریق آنزیم

تزریق آنزیم یک روش جایگزین ارزان و کم هزینه برای جراحی بینی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته. از آنجایی که بینی مرکز صورت است، اولین چیزی است که توجه را به خود جلب می کند و زیبایی چهره را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. بر اساس این تفاسیر، اگر احساس می کنید بینی شما با صورت شما مطابقت ندارد و نمی توانید ریسک تیغ جراحی را بپذیرید، این روش می تواند گزینه خوبی برای شما باشد.

کوچک کردن بینی با تزریق آنزیم

 

چه کسانی می‌توانند تزریق آنزیم بینی انجام دهند؟

با توجه به راحتی و هزینه کم روش تزریق آنزیم به بینی، روز به روز بر محبوبیت این روش افزوده می شود. این روش می تواند برای گزینه های زیر مناسب باشد:

  • از بین بردن برآمدگی روی بینی
  • کوچک کردن بینی
  • بالا آوردن نوک بینی
  • تقارن بینی
  • کاهش سایز حلقه‌های بینی
مطالعه
علت جوش روی چانه چیست ؟

اقدامات قبل از کوچک کردن بینی با آنزیم

یکی از مهم ترین مراحل قبل از تزریق آنزیم به بینی ، انتخاب پزشک خوب و با تجربه است.

برای انتخاب پزشک کافیست از یک دوست یا آشنا بپرسید یا در گوگل جستجو کنید.

پس از تصمیم گیری با اطمینان در مورد یک پزشک، به کارنامه او نگاه کنید.

اگر فردی سابقه تبخال داشته است، باید به پزشک دستور داده شود که اقدامات پیشگیرانه را انجام دهد تا با تزریق کلسیم از ابتلای فرد به تبخال جلوگیری کند.

نکته: انتخاب پزشک متخصص بسیار مهم است زیرا علاوه بر نتیجه بهتر، عوارض کمتری را برای شما به ارمغان می‌آورد. بنابراین برای تزریق آنزیم به بینی خود حتما نزد بهترین جراح بینی بروید.

مراقبت پس از تزریق آنزیم به بینی

نحوه تزریق آنزیم به بینی

ماده مورد استفاده در این روش آنزیم هیالاز است. پزشک ممکن است تصمیم بگیرد از مواد دیگری مانند آپاتیت کلسیم استفاده کند. تعداد جلسات مورد نیاز برای این روش ممکن است بسته به پزشک متفاوت باشد. پزشکان معمولا ۱-۶ جلسه را برای تزریق آنزیم به بینی در نظر می گیرند. بنابراین، طی یک مشاوره رایگان، پزشک شما تعداد دقیق جلسات و فاصله بین جلسات را به شما می گوید.

در این روش پزشک متخصص ابتدا ناحیه مورد نظر را با ماده مناسب ضدعفونی کرده و سپس تزریق لازم را انجام می دهد. استفاده از بی حس کننده های موضعی می تواند به تسکین درد کمک کند.

مطالعه
درمان سرد درد میگرنی

عوارض تزریق آنزیم به بینی

از آنجایی که مواد به کار رفته در این روش با بدن سازگاری کامل دارد، هیچ عارضه ای با این روش گزارش نشده است و کاملا بی خطر است. در موارد بسیار نادر، برخی از بیماران یک واکنش آلرژیک گذرا را گزارش داده‌اند که خوشبختانه گذرا بوده و در عرض یکی دو روز از بین می رود.

هنگام انتخاب پزشک بسیار مراقب باشید تا از عوارض و خطرات جلوگیری کنید. برخی از آسیب های گزارش شده به دلیل بی تجربگی و نداشتن تخصص کافی پزشکان است. پزشک غیر متخصص با تزریق نامناسب می تواند به این ناحیه آسیب برساند.

مراقبت های پس از تزریق آنزیم

بر اساس تجربه چندین ساله، روش تزریق آنزیم بینی می تواند سال ها دوام بیاورد. البته بارداری و چاقی از جمله عواملی هستند که می توانند مدت این روش را کوتاه کنند. خوشبختانه با مراجعه به کلینیک زیبایی و تزریق مجدد اما با جلسات کمتر این مشکل را برطرف نمود.

پس از تزریق آنزیم های بینی، اقدامات زیر باید انجام شود:

  • تا چند روز از دست زدن به بینی خودداری کنید.
  • برای مدتی که پزشک تعیین می کند باید از چسب بینی استفاده کنید.
  • یک روز صورت خود را نشویید.
  • در جلسات در نظر گرفته برای شما منظم شرکت کنید.
مطالعه
درمان طبیعی‌ سیاهی دور چشم

عوارض تزریق آنزیم به بینی

آیا کوچک کردن بینی با آنزیم دردناک است؟

قبل از تزریق ، جراح زیبایی برای جلوگیری از احساس درد از داروی بی حسی استفاده می‌کند. بنابراین، متقاضی هیچ دردی را در طول عمل تجربه نمی‌کند.. با این حال، اگر درد به خوبی کنترل نشد، با پزشک خود مشورت کنید. در چنین مواردی پزشک ابتدا سعی می کند استرس بیمار را کاهش دهد و سپس با بیهوشی قوی تری و در مواردی با همان بیهوشی عمل را انجام پایان رساند.

سخن آخر

در این مقاله در رابطه با کوچک کردن بینی با تزریق آنزیم صحبت نمودیم. به یاد داشته باشید که این روش برای همه مناسب نیست و قبل از هر اقدامی با پزشک متخصص زیبایی مشورت نمائید. همچنین برای بدست آورن نتیجه بهتر نزد یک پزشک متخصص و با تجربه تزریق را انجام دهید. دکتر رجب پور متخصص جراحی عمومی و دارای فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی و همچنین عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران در خدمت شماست تا به سوالات شما پاسخ دهد و در این زمینه برای کسب نتیجه بهتر به شما کمک نماید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه