رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

15 دمنوش برای افزایش هوش

اگر حافظه ضعیفی دارید میتوانید از دمنوش گیاهی برای تقویت حافظه استفاده کنید. دمنوش گیاهی برای تقویت حافظه تأثیر خوبی بر حافظه و هوش شما می‌گذارد. پس پیشنهاد می‌کنیم حتماً از دمنوش‌هایی که در ادامه لیست شده‌اند، استفاده کنید. تأثیر این دمنوش‌ها برای تقویت حافظه اثبات شده است. در ادامه این مقاله با آلمونوش همراه باشید.

دمنوش برای افزایش هوش

دمنوش برای افزایش هوش

معرفی دمنوش گیاهی برای تقویت حافظه

پس از مقدمه، به بخش اصلی محتوا می‌رسیم. در ادامه این پست همان‌طور که قرار بود، به شما دمنوش گیاهی برای تقویت حافظه و افزایش هوش معرفی می‌شود. قطعا مصرف این دمنوش‌ها باعث بهبود کارکرد مغز و ذهن می‌شود.

۱_دمنوش گیاهی زنجبیل برای تقویت هوش

خواص درمانی

زنجبیل به عنوان یک دمنوش برای افزایش هوش استفاده می‌شود که خاصیت تقویت کننده حافظه، تقویت کننده معده، تقویت کننده قوای بدن، خون ساز و تنظیم کننده ادرار، برطرف کننده عطش، درمان اسهال ساده و خونی، کاهش چربی خون، بالا بردن فشارخون، ضد ضعف اعصاب، ضد نفخ، ضد رطوبت مزاج، ضد بلغم و ضد درد مفاصل به شمار می‌رود.

دمنوش زنجبیل

دمنوش زنجبیل

موارد منع مصرف

زیاده‌روی در مصرف این دمنوش گیاهی برای تقویت حافظه نه تنها سودی ندارد، بلکه باعث ایجاد فشارخون و ضعف نیرو جنسی می‌شود. زنجبیل برای افرادی که دچار زخم معده هستند توصیه نمی‌شود و مصرف هم‌زمان آن با مصرف داروهای ضد انعقاد که برای رقیق شدن خون استفاده می‌شود منع شده است.

مطالعه
عمل سرپایی کیست مویی

 

۲- افزایش تمرکز و تقویت حافظه با دمنوش دارچین

خواص درمانی

علاوه بر استفاده از این دمنوش برای افزایش هوش، دارچین فواید دیگری نیز دارد. از دارچین می‌توان به عنوان محرک اعصاب، آرامش بخش، تقویت کننده معده، کاهنده درد کمر و مفاصل، تسریع کننده جریان خون، نیرو بخش، دمنوش گیاهی تقویت حافظه، افزایش دهنده فشارخون، ضد دلهره و ضد بوی بد دهان استفاده کرد.
اگر حس می‌کنید بیمار شده‌اید چای دارچین را فراموش نکنید، همچنین از خواص دیگر دارچین می‌توان به افزایش کارایی هورمون انسولین در بدن برای افرادی که مشکل دیابت دارند اشاره کرد. دمنوش برای صبحانه

دمنوش دارچین

دمنوش دارچین

موارد منع مصرف

برخلاف اینکه مصرف این دمنوش گیاهی برای تقویت حافظه مفید است، اما مصرف آن برای زنان باردار مضر شناخته شده است. مصرف بیش از حد دارچین باعث التهاب یا ورم کردن پوست، زخم‌ها و ترک‌های گوشه دهان و سوزش معده می‌شود. دارچین از لخته شدن خون جلوگیری می‌کند، اما مصرف بیش از حد آن باعث بروز مشکلات خونی و گردش خون می‌شود.

دمنوش دارچین برای زنان باردار مضر است

دمنوش دارچین برای زنان باردار مضر است

 

مطالعه
درمان فیستول با دارو و آنتی بیوتیک برای عفونت مقعد

۳_دمنوش گیاهی برای تقویت حافظه: زعفران

خواص درمانی برای تقویت حافظه

این دمنوش برای تقویت حافظه و سلول‌های مغزی مورد استفاده قرار می‌گیرد. دمنوش زعفران خاصیت اشتهاآور داشته و در بهبود عملکرد دستگاه گوارش تأثیر دارد، همچنین به هضم غذا نیز کمک می‌کند. این دمنوش به علت فرح بخش بودن خاصیت ضد اضطراب و افسردگی دارد.

دمنوش زعفران

دمنوش زعفران

دمنوش تقویت حافظۀ گیاهان دارویی

گیاهان دارویی، با داشتن مقادیر خوبی از مواد معدنی موردنیاز مغز جایگزین خوبی برای قرص‌های شیمیایی هستند. مواد معدنی مانند: فسفر، منیزیم، گوگرد، کلر، سدیم، پتاسیم، آهن و قند طبیعی؛ در نتیجه می‌توانند باعث افزایش هوش شوند.

۴_ گیاه دارویی جعفری و آویشن

اگر از مشکلات آلزایمر کوتاه‌ مدت، اضطراب و استرس شدید رنج می‌برید؛ پیشنهاد می‌کنیم که از ترکیب استثنایی گیاه آویشن و گیاه جعفری استفاده کنید. استفاده از این ۲ گیاه باعث ارتباطات قوی و پرسرعت بین سلول‌ها در مغز می‌شود و باعث افزایش هوش می‌شود.

 

 

 ۵_جلوگیری از کند ذهنی با سعد کوهی

خیلی از افراد به خاطر کند ذهنی دچار مشکلات روحی و آسیب‌های روانی شدیدی می‌شوند. اکثراً به دنبال راهی برای درمان این موضوع و جلوگیری از کند ذهنی و افزایش هوش از داروهای شیمیایی و کارهای بی‌ثمر استفاده می‌کنند. درحالی‌که طب سنتی بهترین راه‌ها را برای این دسته از افراد توصیه می‌کند که تأثیر بسیار بالایی درروند کاهش کندذهنی و فراموشی زودرس دارند که باعث افزایش هوش در افراد می‌شود.

سعد کوهی

سعد کوهی

۶_ گیاه دارویی آویشن برای بهبود حافظه

آویشن طبیعت بسیار گرمی دارد. همین طبیعت گرم برای تحریک سلول‌های عصبی و مغزی بسیار مفید هست. اکثر متخصص‌های طب سنتی دمنوش آویشن را به عنوان یک دمنوش گیاهی برای تقویت حافظه پیشنهاد می‌کنند. اگر هم برای مشکلات تنفسی و همچنین آسم دنبال یک دم کرده قوی هستید،خواص دمنوش آویشن گزینه خوبی است.

مطالعه
استفاده از روغن آووکادو برای موهای ابریشمی و صاف

۷_مریم گلی مؤثر در بین گیاهان دارویی افزایش هوش

مهم‌ترین کارایی مریم گلی برای درمان آلزایمر هست. اما چگونه این کار را انجام می‌دهد؟ آلزایمر در صورتی رخ می‌دهد که انتقال‌دهنده عصبی مغز کاهش پیدا کند. گیاه مریم گلی دقیقاً در همین لحظه وارد عمل می‌شود و اجازه نمی‌دهد که آنزیم مخصوص برای کاهش انتقال‌دهنده عصبی کاری انجام دهد و جلوی آن را می‌گیرد.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.