رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

6 نکته ضد پیری پوست

نکات ضد پیری پوست که باعث تغییر روال عادی ازدست دادن زیبایی بر اثر افزایش سن می شوند

می خواهید برای همیشه جوان بمانید؟

نکته ضد پیری پوست

ما نمی دانیم چگونه ساعت را متوقف کنیم ، اما می توانیم به شما کمک کنیم دوربین ها و آینه ها را فریب دهید که فکر کنند جوان تر هستید. در اینجا چند نکته اساسی برای دستیابی به روال مراقبت از پوست مورد نیاز شما آورده شده است.
پوست را با یک پاک کننده ملایم بشویید
پاکسازی برای از بین بردن هرگونه محصول مراقبت از پوست یا آرایش که در طول روز استفاده کرده اید و همچنین روغن های طبیعی پوست ، آلاینده ها و باکتری های جمع شده مهم است. این همچنین بدان معنی است که محصولات مراقبت از پوست شما می توانند وارد پوست شما شوند و به طور موثرتری کار کنند!
شما می خواهید از یک پاک کننده ملایم برای محافظت از موانع طبیعی پوست خود در برابر کمبود آب و آسیب محافظت کنید. پاک کننده هایی با pH بالا مانند صابون های طبیعی بسیار خشن هستند و می توانند پوست شما را در برابر تحریک و عفونت آسیب پذیر کنند.ماده دیگری که باید از آن اجتناب کرد ، سدیم لوریل سولفات است ، زیرا بسیار خشن است. همچنین نیازی به خرید پاک کننده هایی با ترکیبات فعال و فانتزی ندارید. پاک کنندها مدت زیادی روی پوست شما نیستند. این مواد فعال در مراحل بعدی بسیار مفیدتر هستند ، مانند زمانی که ازسرمها استفاده میکنید.

آیا به تونر نیاز دارید؟

در گذشته تونرهایی برای بازگرداندن PH پایین پوست پس از شستشو با پاک کننده با pH بالا تولید شده بودند. اگر از پاک کننده ای با PH پایین استفاده می کنید ، استفاده از یک تونر ضروری نیست. در درجه اول خیلی بهتر است که از آسیب دیدن جلوگیری کنید تا اینکه بعداً آن را خنثی کنید!
از لایه بردار فیزیکی یا شیمیایی استفاده کنید
با افزایش سن ، روند بازسازی پوست شما آهسته می شود . سلولهای مرده پوست به سرعت با سلولهای تازه جایگزین نمی شوند ، به این معنی که پوست شما شروع به کدر و ناهموار شدن می کند و حتی ممکن است ترک بخورد. لایه بردارها راهی عالی برای کمک به دفع سلولهای مرده از روی پوست هستند.لایه بردارها دو دسته اصلی دارند: فیزیکی و شیمیایی. بهتر است از لایه بردارهای فیزیکی سخت مانند اسکراب شکر و پاک کننده هایی که دانه های ریزدرون خود دارند خودداری کنید ، زیرا پوست شما را در معرض افتادگی قرار می دهد. در عوض ،از یک پاک کننده پارچه ای یا یک اسفنج نرم مانند این اسفنج Konjac با زغال فعال انتخاب کنید که بتواند نیازهای پوست شما را برطرف کند.لایه بردارهای شیمیایی به تدریج پیوندهای بین سلولهای پوست را حل کرده و به آنها اجازه جدا شدن می دهند. آنها همچنین برای پوست در هر سنی مناسب هستند! بهترین لایه بردارها برای پوستهای بالغ ، اسیدهای آلفا هیدروکسیAHAs) ) مانند اسید گلیکولیک و اسید لاکتیک هستند. این اسیدها را می توانید در تونرها ، سرم ها و لایه بردارهای خانه نیز پیدا کنید.
نکته : AHA ها همچنین برای محو شدن رنگدانه های ناهموار عالی هستند و به آبرسانی پوست شما نیز کمک می کنند! یکی از محصولات عالی این سرم Gylo-Luronic Acid است که مخلوطی از اسید گلیکولیک و اسید هیالورونیکاست. این خاصیت برای لایه برداری و مرطوب سازی پوست شما است.
خیلی ملایم ، نه با مالش شدید ، سرم های ضد پیری را روپوست پخش کنید
به طور کلی ، سرم ها حاوی غلظت بیشتری از مواد فعال نسبت به مرطوب کننده هستند. بهترین مواد ضد پیری که باید به دنبال آنها باشید ، مشتقات ویتامین Aمعروف به رتینوئیدها (رتینول ، ترتینوئین و تازاروتن) و ویتامین C (اسید اسکوربیک L و اسکوربیل فسفات منیزیم) هستند. علاوه بر افزایش کلاژن در پوست ، آنها همچنین به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند تا استرس اکسید کننده بیولوژیکی و محیطی ایجاد شده که باعث پیری می شود را جذب کنند .

مطالعه
کشوری که از هر سه بزرگسال یک نفر دوچرخه برقی دارد

مرطوب کردن، مرطوب کردن و مرطوب کردن

با افزایش سن چربی پوست کمتری نیز به وجود می آید. در حالی که این به معنای احتمال کمتر آکنه است ، همچنین به این معنی است که پوست شما به راحتی خشک می شود. یکی از دلایل مهم خطوط روی پوست رطوبت ناکافی پوست است ، اما خوشبختانه رفع آن با یک مرطوب کننده خوب آسان است!
به دنبال مرطوب کننده ای باشید که حاوی ماده های رطوبت ساز متصل به آب مانند گلیسیرین و اسید هیالورونیک باشد. مسدود کننده ای مانند پترولاتوم ( با نام تجاری وازلین شناخته می شود ، اگرچه Aquaphor نیز کارمیکند) و روغن مینرال در شب می تواند از تبخیر آب از پوست شما جلوگیری کند. اما مطمئن باشید که پوست شما تمیز است تا از به دام انداختن باکتری توسط روعن جلوگیری کنید!

مطالعه
علائم ضعیفی چشم ها

همیشه ضد آفتاب بزنید

محافظت در برابر آفتاب یکی از روشهای مطمئن برای جوان ماندن پوست شما تا حد امکان است. خورشید مسئول بسیاری از علائم قابل مشاهده پیری پوست است تا انجا که آسیب های ناشی از آفتاب گروه بندی خاص خود را درپزشکی پوست دارد: photoaging
از دوطریق اشعه ماورا بنفش خورشید می تواند باعث پیر شدن شود:
تجزیه کلاژن و ایجاد ناهنجاری در الاستین ، منجر به نازک شدن پوست و چین و چروک می شود
باعث ایجاد پیگمنت های رنگی ناهموار می شود

بنابراین از ضد آفتاب استفاده کنید و این فقط برای ساحل نیست ، هر روز از آن استفاده کنید. بر اساس یک مطالعه اخیر ، فقط در مدت سه ماه استفاده روزانه از کرم ضد آفتاب با طیف SPF 30 می تواند لکه های پیری را کمرنگ کند ، بافت پوست را بهبود بخشد و چین و چروک ها را 20 درصد صاف کند . محققان این را پیشنهاد می کنند به این دلیل که ضد آفتاب به پوست اجازه می دهد تا به دورازآسیب مداوم از اشعه ماورا بنفش استراحت کند، بنابراین توانایی های قدرتمند بازسازی پوست یک فرصت برای کارمی یابند.به روش های دیگری نیز می توانید از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید. استفاده از لباس های محافظ در برابر آفتاب مانند پیراهن های آستین بلند ، کلاه ها و عینک های آفتابی و پرهیز از آفتاب در وسط روز ، باعث کاهش قرار گرفتن در معرض پیری و اشعه UV سرطان زا می شود.لازم به ذکرنیست که نباید عمداً آفتاب بگیرید. ، از اسپری برنزه کننده تقلبی یا لوسیون جعلی استفاده نکنید.اگر دنبال یک نور آفتاب کاملاً سالم هستید .

مطالعه
التهاب مثانه و کانفرون

از پوست در برابر آسیب های فیریکی محافظت کنید

یکی از دلایل اصلی ایجاد چین و چروک به علت آسیب به پوست شما است و از آنجا که پوست پیر شکننده تر است ، آسیب فیزیکی می تواند اثرات بزرگتری داشته باشد. در حالی که شواهد زیادی در مورد تأثیر نحوه استفاده از محصولات مراقبت از پوست شما وجود ندارد ، مطالعات نشان داده است که فشار دادن صورت به بالش هنگام خواب می تواند باعث ایجاد اثرات دائمی “چین و چروک های خواب” شود.بنابراین منطقی است که جانب احتیاط را بگیرید و هنگام شستن صورت و استفاده از محصولات مراقبت از پوست ، از حرکات مالشی و کششی شدید خودداری کنید.
به دنبال آسودگی سایر نقاط بدن هم باشید
جدا از صورت ، مناطق کلیدی که سن شما را نشان می دهد ، گردن ، سینه و دست ها هستند. مطمئن شوید که از آنهاغافل نمی شوید! آنها را با کرم ضد آفتاب بپوشانید ،و هرگز هیچ کس از سن واقعی شما آگاه نخواهد شد.
منبع: healthline
استفاده از متن با ذکر منبع مجاز است
برای دیدن تخفیف های داروخانه نورادارو اینحا آن کلیک کنید
https://nooradaru.com/
اینستاگرام

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.