رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

سبک‌ترین ماده عایق صدا در جهان ساخته شد

سبک‌ترین ماده عایق صدا در جهان
از این پس همسایگان فرودگاه‌ها دیگر مجبور نخواهند بود صدای مهیب موتور هواپیماها را تحمل کنند و با اختراع جدید دانشمندان این صدا دیگر شنیده نخواهد شد.
به گزارش اعتمادآنلاین به نقل از رسانه‌های عربی، محققان مرکز متالورژی دانشگاه باث بریتانیا ماده جدید و سبکی ساخته‌اند که می‌تواند صدای موتور هواپیماها را تا سطح صدای یک سشوار کم کند و نه تنها باعث راحتی مسافران شود بلکه اسباب آسایش همسایگان فرودگاه‌ها را هم فراهم آورد.

پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه باث در این باره نوشته است: تیم پژوهشگران این دانشگاه ماده جدیدی ساخته‌اند که در هر متر مکعب فقط ۲.۱ کیلوگرم وزن دارد و می‌تواند گفت سبک‌ترین ماده عایق صدایی است که تاکنون در جهان ساخته شده است.

مطالعه
چرا پشه ها در اطراف گوشها وزوز می کنند

این ماده جدید قابلیت به‌کارگیری در داخل موتور هواپیما را به عنوان عایق صدا دارد و می‌تواند سروصدای داخل آن را تا ۱۶ دسی‌بل کم کند، به طوری که دیگر از موتور هواپیماها چیزی فراتر از صدای یک سشوار بیرون نخواهد آمد.

همچنین این ماده می‌تواند غرش موتور هواپیما را در زمان برخاستن به میزان ۱۰۵ دسی‌بل کم کند و به دلیل سبک بودن می‌توان آن را بدون نگرانی از افزایش وزن در پوسته موتورهای هواپیما به کار گرفت.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه


1 دیدگاه

  1. … [Trackback]

    […] Here you can find 83248 more Information to that Topic: yeksoal.com/علم-و-فناوری/سبک‌ترین-ماده-عایق-صدا-در-جهان-ساخته-ش/ […]