رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

سوئیچ سیسکو

فهرست محتوا

سوئیچ سیسکو دستگاهی می باشد که تجهیزات تحت شبکه را در بستر LAN به یکدیگر متصل می کند. بصورت کلی، یک سوئیچ بسته های دریافتی (Packet) را پردازش کرده و از طریق پورت های خود و بر اساس MAC Address دستگاه های موجود در بستر شبکه، اطلاعات را ارسال می نماید.

سوئیچ سیسکو

سوییچ های عموما در لایه دو شبکه کار می کنند و میتوانند با ایجاد ارتباط Full-Duplex یا Half-Duplex دستگاه های مختلف را به هم متصل نمایند. این تجهیزات شامل مدل ها و ویژگی های مختلفی می باشند و میبایست برحسب نیاز شبکه انتخاب شوند تا علاوه بر مقرون‌ به ‌صرفه بودن، کارآیی موردنیاز را نیز فراهم کند. همچنین سوییچ های لایه سه علاوه بر انتقال اطلاعات در لایه دو شبکه و بر اساس MAC Address،  از IP Address هم پشتیبانی میکنند. شرکت سیسکو بعنوان شرکتی پیشتاز در ارائه راهکارهای شبکه قدرتمندترین و مقیاس پذیر ترین سوئیچ ها را در سری ها و مدل های مختلف برای تامین نیازهای مشتریان خود ارائه میکند.

مشتریان میتوانند برای اطلاع از نحوه سفارش گذاری و تهیه انواع لایسنس سیسکو با کارشناسان بازرگانی شرکت افزار پرداز هوشمند سورنا ارتباط برقرار کنند.

انواع سوئیچ سیسکو

سوییچ های سیسکو را میتوان براساس نوع کاربرد و نحوه عملکرد آنها در شبکه به سه دسته زیر تقسیم بندی نمود:

مطالعه
سیسکو

سوئیچ های LAN سیسکو

سوییچ های دیتاسنتر سیسکو

سوییچ های SAN سیسکو

سوییچ های LAN در مدل سه لایه ای سیسکو یا Hierarchical Network Design کاربرد دارد. این مدل یک طراحی قابل اعتماد، قابل گسترش و مقرون به صرفه می باشد که مشکلات پیچیده طراحی شبکه را راحت تر و مدیریت پذیرتر میکند. طراحی لایه ای موجب میشود تا هر دستگاه در هر لایه وظیفه و عملکرد مشخصی داشته باشد که این ویژگی باعث می شود تا شبکه ها انعطاف پذیرتر، سازگارتر، قابل گسترش تر باشند و تغییرات و مدیریت آنها راحتتر انجام می شود. در این طراحی تجهیزات در لایه های زیر گروه بندی می شوند:

مطالعه
انتخاب دوربین مدار بسته

سوئیچ Access سیسکو

معمولا در لایه Access از سوئیچ های لایه دو برای ایجاد دسترسی بین کلاینت ها و سرور استفاده می شود، مواردی مانند Port Security،  QoS و ARP Inspection در این لایه تعریف می شوند. از سوییچ کاتالیست 9200 و 9300 سیسکو میتوان در این لایه استفاده کرد.

سوئیچ  Distributionو Core سیسکو

سوئیچ Core  و Distribution سیسکو (سوییچ Backbone سیسکو) به نحوی طراحی شده تا عمل سوئیچینگ بسته را با سرعت بالا انجام دهد و بتواند ارتباط بین بخش های مختلف را به بهترین نحو ممکن برقرار کند. بدلیل ترافیک بسیار زیادی که به لایهDistribution  ارسال می شود، این لایه باید توان پردازش سریع اطلاعات را با کم ترین کاهش سرعت را داشته باشد. مهم ترین و بروزترین سوئیچ‌های Core  سیسکو، سوییچ های کاتالیست 9500 و 9600 سیسکو میباشند.

مطالعه
شستشوی نما با مواد نانو

سوئیچ دیتاسنتر سیسکو

در این دسته بندی سری سوییچ Nexus 9000 سیسکو جا میگیرند. این محصولات با پشتیبانی از پورت های QSFP+ با سرعت تا 100 گیگابیت بر ثانیه امکان برقراری ارتباط میان اپلیکیشن های موجود در دیتاسنتر را بدون کوچک ترین خللی فراهم میکنند. همچنین با پشتیبانی از معماری Leaf and Spine سیسکو، انعطاف پذیری و ثبات بیشتری را در اختیار مدیران قرار خواهند داد.

سوئیچ SAN سیسکو

سوئیچ های سری MDS سیسکو به عنوان تجهیزات قابل اعتماد برای برقراری ارتباطات بین Storage ها بحساب می آیند

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.