رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

فرق پرینتر لیزری و جوهرافشان

مهم‌ترین پرینترهای موجود در بازار که استفاده گسترده‌ای هم دارند، پرینتر لیزری و پرینتر جوهرافشان هستند. هرکدام از این دو مزایا و معایب خود را داشته و کاربری مشخصی دارند. یک مقایسه و بررسی تخصصی به انتخاب بهتر و هوشمندانه‌تر شما کمک می‌کند.

فرق پرینتر لیزری و جوهرافشان - یک سوال

پرینتر جوهرافشان چیست؟

پرینترهای جوهرافشان، دستگاه‌هایی هستند که قطرات بسیار ریز جوهر را روی کاغذ می‌پاشند. این نوع چاپگرها معمولا قیمت مناسبی داشته و از آن‌ها می‌توان برای پرینت متون و چاپ تصاویر رنگی، باکیفیت بالا، استفاده کرد. بیشتر عکاسی‌ها از پرینترهای جوهرافشان حرفه‌ای برای پرینت عکس‌های رنگی استفاده می‌کنند.

مطالعه
راهنمای خرید و انتخاب تلویزیون

پرینتر لیزری چیست؟

پرینترهای لیزری داده‌هایی که از کامپیوتر یا لپ تاپ دریافت می‌کند را به کمک اسکن لیزری به صفحه کاغذ منتقل می‌کند. کارتریج‌ چاپگر لیزری، به جای جوهر با ماده پودر مانندی به نام تونر کار می‌کنند. این پودر است که به کمک اسکن لیزری و الکتریسته ساکن، روی کاغذ کشیده و اسناد مورد نظر را روی آن پرینت می‌کند.

پرینترهای لیزری نسبت به پرینترهای جوهرافشان در مدل های مشابه، قیمت خرید بالاتری دارند. اما به همان نسبت، هزینه نگهداری پایین‌تری داشته و سرعت چاپ‌ بیشتری هم دارند.

از پرینتر به چه منظوری استفاده می‌کنید؟

قبل از خرید یک پرینتر، اولین سوالی که باید از خود بپرسید این است که از آن به چه منظوری استفاده می‌کنید؟ اکثر مردم پرینترهای جوهرافشان را برای خرید انتخاب می‌کنند. با این حال، ایراد عمده‌ای که به این نوع چاپگر وارد است، خشک شدن جوهرش است.

مطالعه
اصطلاحات مربوط به پیچ و مهره

اگر برای مدت زمان زیادی از چاپگر جوهرافشان خود استفاده نکنید، جوهر خشک شده و کارتریج نیز خراب می‌شود. پرینترهای لیزری اگرچه قیمت بیشتری دارند، اما برای کسانی که استفاده کمی از پرینتر می‌کنند، انتخاب بهتری بنظر می‌رسند. پرینترهای لیزری مجهز به تونر هستند. اگر از پرینتر لیزری خود برای مدت طولانی استفاده نکنید، بر خلاف جوهر، تونر آن خشک نمی‌شود.

با این حال، موضوع مهم، استفاده شما از پرینتر و نیازتان به آن است. اگر به طور منظم نیاز به استفاده از چاپگر دارید یا تصاویر رنگی با وضوح بالا پرینت می‌کنید، چاپگرهای جوهرافشان عملکرد عالی دارند. اگر به صورت نامنظم از پرینتر استفاده می کنید و نیاز به چاپ رنگی ندارید، انتخاب پرینتر تک رنگ لیزری را فراموش نکنید.

مطالعه
کاملترین معرفی انواع شبکه های کامپیوتری و 4 دسته بندی شبکه

منبع:

https://avafarhang.com/laser-printer-vs-inkjet-printer

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.