رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

aalan

لیفتراک

لیفتراک چیست

لیفتراک چیست؟ مکانیسم کار و کجا استفاده می شود؟

لیفتراک یک وسیله نقلیه صنعتی کوچک است که دارای یک پلت فرم دوشاخه ای برقی است که در جلو متصل است و می توان آن را برای جابجایی در زیر بار جهت بلند کردن یا جابجایی بالا و پایین کرد. لیفتراک ها نیازهای صنایع مختلف از جمله انبارها و دیگر تاسیسات ذخیره سازی بزرگ را تامین می کنند.

لیفتراک ها با باتری الکتریکی یا موتورهای احتراقی تغذیه می شوند. برخی از لیفتراک ها به اپراتورها اجازه می دهند در هنگام رانندگی و کار با دستگاه بنشینند در حالی که برخی دیگر از اپراتور نیاز به ایستادن دارند. این به طور گسترده در سراسر صنعت برای حمل و نقل مواد و کالا استفاده می شود.

مطالعه
انتخاب دوربین مدار بسته

بیایید اجزای کلیدی لیفتراک، مکانیزم لیفتراک و کاربردهای آن را به تفصیل مورد بحث قرار دهیم.

اجزای کلیدی لیفتراک که باید بدانید

لیفتراک از اجزای مختلفی تشکیل شده است که برای انجام کارها به طور موثر مورد نیاز است. از قاب کامیون، منبع نیرو گرفته تا وزنه تعادل برای عملکرد موثر لیفتراک ضروری است.

قاب کامیون

قاب کامیون حیاتی ترین جزء است که پایه ماشین را تشکیل می دهد. تمام اجزای کلیدی لیفتراک از جمله چرخ ها، وزنه تعادل و دکل به قاب کامیون متصل می شوند.

وزنه ضد

وزنه ضد وزنه چدنی است که به قسمت عقب لیفتراک متصل می شود. تعادل باری که بلند می شود، هدف وزنه تعادل است. در لیفتراک برقی، وزنه تعادل به باتری سرب اسیدی ثابت می شود.

مطالعه
حشرات رادارگریز فناوری نوین

منبع انرژی

یک موتور احتراق داخلی تشکیل دهنده منبع تغذیه لیفتراک می باشد. سوخت موتور را می توان با LPG، CNG، گازوئیل و گاز طبیعی تامین کرد. لیفتراک های برقی نیرو را از سلول های سوختی یا باتری های اسید سرب می گیرند.

کالسکه

کالسکه به عنوان پایه لیفتراک عمل می کند. کالسکه روی ریل های دکل ثابت می شود تا بتوان به راحتی به سمت بالا و پایین حرکت کرد.

دکل

دکل قسمتی عمودی است که بارها را بالا می برد و به سمت پایین هل می دهد. جزء دکل از ریل های در هم قفل شده تشکیل شده است که کنترل افقی را ارائه می دهد. مانند Carriage

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.