رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

پیش بینی های ایلان ماسک درباره آینده تکنولوژی

پیش بینی های ایلان ماسک

 

ایلان ماسک مغز متفکر قرن و یکی از تاثیرگذارترین افراد دنیا در صنعت اتومبیل و هوافضا است. در این مطلب 11 پیش بینی ایلان ماسک درباره آینده تکنولوژی را بیان می کنیم. خطر جدی ربات های قاتل، ساخت جت های الکتریکی و زندگی بر روی مریخ تنها بخشی از چندین و چند پیش بینی ایلان ماسک درباره آینده هستند. او به عنوان موسس و مدیر عامل شرکت‌های اسپیس ایکس و تسلا و یکی از عوامل اصلی پیشرفت تکنولوژی در عصر کنونی، نظرات جالبی درباره آینده تکنولوژی دارد.

با توجه به شناختی که از وی داریم، نمی توانیم به سادگی از کنار هر پیش بینی ایلان ماسک بگذریم. مسیری که او برای آینده تکنولوژی ترسیم می کند، به احتمال بسیار زیادی تبدیل به واقعیت خواهد شد.

 کل سیستم حمل و نقل الکتریکی خواهد شد

تصویر پایین متعلق به نخستین خودروی تسلا Model 3s است که به مشتری تحویل داده شد. این اتومبیل جزو بهترین ها در صنعت خودروهای برقی محسوب می شود. شرکت تسلا اکنون یکی از اصلی ترین شرکت ها در پیشبرد صنعت خودروهای الکتریکی است. بر اساس پیش بینی ایلان ماسک، روزی نه تنها اتومبیل ها، بلکه تمامی انواع وسایل نقلیه برقی خواهند شد.

ایلان ماسک طی یک مصاحبه در سال 2015 گفت هواپیماها، کشتی ها و دیگر انواع وسایلی که انسان ها اکنون برای جابه جایی استفاده می کنند، روزی به طور کامل الکتریکی می شوند. ایلان ماسک تصریح کرد منظور وی، کمک گرفتن از انرژی الکتریکی برای به حرکت در آوردن این وسایل نبوده و آن ها به طور تمام و کمال برقی خواهند شد. او این ادعا را یک مرتبه دیگر در سال جاری و در جریان انجمن ملی فرمانداران آمریکا بیان کرد.

مطالعه
سوئیچ سیسکو

ایلان بر روی این پیش بینی شدیدا اصرار داشته و عقیده دارد تمامی انواع وسایل نقلیه و متحرک به جز راکت ها، روزی به طور کامل با تکیه بر انرژی الکتریکی حرکت خواهند کرد. هواپیماها، قطارها، خودروها، کشتی ها و موتور سیکلت ها تماما برقی می شوند. با این حال زمان به حقیقت پیوستن این پیش بینی ایلان ماسک در هاله ای از ابهام قرار دارد.

 

پیش بینی های ایلان ماسک از آینده

تمامی وسایل نقلیه و متحرک به طور کامل با انرژی الکتریکی حرکت خواهند کرد

 

طی یک دهه، نیمی از اتومبیل های جدید آمریکا برقی می شوند

وی در جریان انجمن ملی فرمانداران همچنین اعلام کرد آمریکا جزو کشورهایی است که صنعت اتومبیل های برقی خیلی زود در آن توسعه پیدا می کند، به طوری که طی یک دهه، نیمی از ماشین های ساخته شده در این کشور تماما برقی خواهد بود.

 

تکنولوژی در حمل و نقل

طی یک دهه، نیمی از ماشین های ساخته شده در آمریکا تماما برقی خواهد بود

 

طی 20 سال، مفهوم اتومبیل خودران به یک استاندارد تبدیل می شود

این پیش بینی ایلان ماسک نیز بسیار جالب است. او همراه با انتشار گزارش مالی تسلا در سومین ربع سال 2015 اعلام کرد در آینده، داشتن یک اتومبیل فاقد توانایی رانندگی خودران، درست همانند داشتن یک اسب در عصر حاضر است! او عقیده دارد روزی تمامی اتومبیل ها، علاوه بر قدرت گرفتن از انرژی الکتریکی، به طور کامل خودران می شوند، به طوری که مشاهده یک خودروی فاقد این قابلیت غیر معمول به نظر خواهد رسید. این موضوع به حدی نرمال می شود که در آینده، هیچ دلیل منطقی برای خرید یک اتومبیل فاقد توانایی رانندگی خودکار پیدا نخواهید کرد. این مسئله تا جایی پیش می رود که طی 20 سال آینده، فرمان نیز از اتومبیل ها حذف خواهد شد.

 

هوش بیولوژیک

روزی تمامی اتومبیل ها، علاوه بر قدرت گرفتن از انرژی الکتریکی، خودران می شوند

 

مفهوم رانندگی خودکار، میلیون ها شغل را تهدید خواهد کرد

این پیش بینی ایلان ماسک در جریان اجلاس سران جهان در شهر دبی بیان شد. رباتیک شدن بسیاری از اعمال همچون رانندگی سبب می شود در آینده ای نه چندان دور، کمتر شغلی به دست انسان ها سپرده شود، چرا که ربات ها آن ها را بهتر انجام می دهند.

 

آینده تکنولوژی

در آینده ای نه چندان دور، کمتر شغلی به دست انسان ها سپرده شود

 

رباتیک شدن صنایع، به نفع کل افراد جامعه است

بر اساس پیش بینی ایلان ماسک، درست است که میلیون ها شغل به خاطر اتوماسیون سازی از بین خواهند رفت، اما امکان پرداخت مبلغی مشخص به کل افراد جامعه توسط دولت ها مهیا خواهد شد. به این ترتیب همه انسان ها فارغ از درآمد عادی خود، مبلغی را از دولت و یا دیگر موسسه های دولتی دریافت خواهند کرد.

مطالعه
7 سوال متداول در شروع برنامه نویسی که باید از خودتان بپرسید

 

پیش بینی ایلان ماسک

میلیون ها شغل به خاطر اتوماسیون سازی از بین خواهند رفت

 

تا سال 2025 به مریخ سفر خواهیم کرد

این پیش بینی ایلان ماسک در جریان سخنرانی وی حین برگزاری کنگره بین المللی فضایی در سال جاری بیان شد. او برنامه‌ای عظیم برای بردن انسان به مریخ تا سال 2025 دارد. شرکت فضایی اسپیس ایکس در سال های آینده، نقش بزرگتری را در صنعت هوافضا ایفا خواهد کرد.او مدعی است شرکت اسپیس ایکس، در سال 2024 افرادی را به سیاره سرخ خواهد فرستاد، اما به خاطر مسافت موجود، افراد مسافر در سال 2025 به کره مریخ می رسند. رویای اصلی او امکان مهاجرت انسان به مریخ و قابل سکونت کردن این سیاره برای تمامی انسان ها است.

 

امکان مهاجرت انسان به مریخ

امکان مهاجرت انسان به مریخ و قابل سکونت کردن این سیاره برای تمامی انسان ها است

 

هوش مصنوعی خطرناکتر از بمب اتم خواهد شد

تهدیدهای کره شمالی برای حمله به آمریکا به وسیله بمب اتمی، تمامی ساکنان آمریکا و حتی کره زمین را به خاطر عواقب استفاده از این دسته بمب ها نگران کرده است. اما ایلان ماسک بارها و بارها به وجود چیزی بسیار خطرناکتر از بمب های اتمی اشاره کرده است. بر اساس پیش بینی ایلان ماسک، هوش مصنوعی آنقدر پیشرفت می کند که حیات سازنده خود یعنی انسان را با تهدیدی بسیار جدی رو به رو می سازد. به عقیده وی، هوش مصنوعی می تواند تمدن بشری را به طور کامل از بین ببرد. وقتی یک ربات قادر به تصمیم گیری می شود، ممکن است روزی تصمیم حمله به سازنده خود و گرفتن قدرت بیشتر را اتخاذ کند!

 

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی آنقدر پیشرفت می کند که انسان را با تهدیدی بسیار جدی رو به رو می سازد

 

هوش مصنوعی مقصر اصلی آغاز جنگ جهانی سوم است

ایلان ماسک چند ماه قبل، طی انتشار یک توییت اعلام کرد کسب برتری در زمینه هوش مصنوعی در سطح ملت ها، احتمالا دلیلی برای آغاز جنگ جهانی سوم خواهد بود. ایلان ماسک این صحبت را بعد از بیانیه جنجالی پوتین منتشر کرد. ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه چندی پیش گفت کشوری که در زمینه هوش مصنوعی برترین باشد، رهبری کل دنیا را به دست خواهد گرفت.

مطالعه
زایمان موش‌ های نر در آزمایشگاه

 

هوش مصنوعی جنگ جهانی سوم

هوش مصنوعی دلیلی برای آغاز جنگ جهانی سوم خواهد بود

 

ربات های قاتل دردسر زیادی ایجاد خواهند کرد

مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس در جریان انجمن ملی فرمانداران آمریکا اعلام کرد ربات هایی وجود دارند که می توانند طی چند ساعت، حتی راه رفتن را نیز یاد بگیرند، در حالی که هیچ موجود بیولوژیکی چنین قابلیتی ندارد. ربات های قاتل قادر هستند بدون اجازه انسان و بر اساس برنامه هایی که به آن ها داده شده است، در زمان لازم اقدام به حمله کنند. پس بعید نیست به اشتباه (و یا بر اساس تصمیم گیری جنایت کارانه خود!) افراد بی گناه زیادی را به کام مرگ بکشانند.

 

ربات های قاتل

ربات های قاتل با برنامه هایی که به آن ها داده می شود، اقدام به حمله می کنند

 

در آینده حمل و نقل، تونل ها نقش مهمی خواهند داشت

طبق پیش بینی ایلان ماسک، در آینده بیشتر جابه جایی ها از طریق شبکه های زیر زمینی صورت می گیرد. وی اکنون در شرکت Boring Company در تلاش است تا شبکه ای از تونل های زیرزمینی در لس آنجلس ایجاد کند که در آن، اتومبیل ها بر روی مسیرهایی مخصوص حرکت می کنند. این مسیرها برقی بوده و شبیه به سورتمه طراحی می شوند. اتومبیل ها قادر خواهند بود در این مسیرها با سرعت 200 کیلومتر بر ساعت حرکت کنند.
در آینده بیشتر جابه جایی ها از طریق شبکه های زیر زمینی صورت می گیرد

 

انسان ها برای نجات یافتن، باید به بخشی از ربات ها تبدیل شوند

این پیش بینی ایلان ماسک نیز در جریان اجلاس سران جهان در دبی بیان شد و جنجال زیادی به پا کرد. به عقیده وی، با گذر زمان هوش بیولوژیک و هوش دیجیتال با یکدیگر ادغام می شوند، به طوری که روزی نسخه ای دیجیتالی از خود را مشاهده خواهید کرد.

 

هوش بیولوژیک و هوش دیجیتال

با گذر زمان هوش بیولوژیک و هوش دیجیتال با یکدیگر ادغام می شوند

 

منبع : mashrooh.com

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.