رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید.. Please subscribe to paid membership

متاستفانه اجازه برای ایجاد پست ندارید Please subscribe to paid membership

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

چه کشورهایی در ازای دوچرخه سواری پول میدهند؟

ممکن است برای ما عجیب به نظر برسد، اما دریافت پول بخاطر دوچرخه سواری در بسیاری از کشورها رایج است.

دوچرخه‌ دارد تبدیل به شکل محبوبی از حمل‌ونقل در کشور میشود.

دوچرخه‌های برقی مانند دوچرخه‌های پدالی سنتی کار می‌کنند، اما شامل یک موتور الکتریکی و باتری برای کمک به دوچرخه‌سوار هستند و برای پیمودن مسافتهای طولانی و سخت مناسب هستند. بسیاری از دوچرخه‌سواران دوچرخه‌های الکترونیکی را ترجیح می‌دهند، زیرا به آن‌ها اجازه می‌دهد بدون عرق کردن دوچرخه سواری کنند.

نوع دیگری از دوچرخه برقی وجود دارد که دوچرخه تاشو است یعنی علاوه بر برقی بودن ، قابلیت تا شدن دارد که این قابلیت تاشو بودن باعث میشود دوچرخه را به راحتی داخل آپارتمان و حتی در محل کار ، زیر میز کار قرار داد.

برنامه‌های دوچرخه‌سواری که در اکثر کشورها وجود دارد معمولاً به شکل مشوق مالیاتی هستند، که پاداش‌های معاف از مالیات هر ماه برای دوچرخه‌سواری به محل کار به جای رانندگی با ماشین شخصی به حقوق کارمندان اضافه می‌شود.

مطالعه
تفاوت آیفون Not Active و Active چیست ؟

و برنامه ها آنقدر موفق هستند که به رشد خود ادامه می دهند.

دوچرخه سواری ، دوچرخه ، دوچرخه برقی ، قیمت دوچرخه

به تازگی انجمن وسایل نقلیه الکتریکی سبک کشور بلژیک مشوق مالی دوچرخه سواری تا محل کار را به ۰.۲۵ یورو در هر کیلومتر (تقریباً ۰.۴۵ دلار در هر مایل) افزایش داده است.

یک سفر پنج مایلی به محل کار می تواند بیش از هزار دلار در سال باشد درآمد داشته باشند، بدون مالیات، مستقیماً در جیب مردمشان میرود.

تنها بلژیک نیست که در ازای دوچرخه سواری تا محل کار، پول نقد می دهد. هلند هم به همان اندازه پول می دهد و بریتانیا هم پول می دهد. به گفته مجمع جهانی اقتصاد، برای دوچرخه سواران بریتانیایی که از دوچرخه خود برای رفت و آمد به محل کار استفاده می کنند، حدود ۰.۲۶ دلار آمریکا در هر مایل پرداخت میشود.

 

بریتانیا همچنین یک برنامه تشویقی دارد که به دوچرخه سواران دوچرخه های تخفیف دار و وسایل دوچرخه سواری پاداش می دهد.

مطالعه
سبک‌ترین ماده عایق صدا در جهان ساخته شد

شرکت‌های خصوصی هم میتوانند در این مشوقها وارد شوند، و دولت به این شرکتها در صورت ورودشان در این طرح باز پرداخت میکند.

دوچرخه ، فروش دوچرخه ، دوچرخه برقی ، دوچرخه شهری

برخی از شرکت ها حتی فراتر از آن عمل می کنند. هنگامی که با Richard Thorpe ، بنیانگذار GoCycle در مورد دوچرخه های برقی تاشو با فناوری پیشرفته این شرکت صحبت کردم، او در مورد اینکه چگونه GoCycle با تشویق کارمندان خود به دوچرخه سواری تا محل کار انگیزه ایجاد کرده است، صحبت کرد.

Richard Thorpe گفت :

در Gocycle، ما برای اولین بار سیاستی را معرفی کردیم که بر اساس آن ما به کارمندان خود در صورتی که به جای استفاده از ماشین از دوچرخه برای آمدن به مح کار استفاده کنند در هر مایل تقریبا ۰.۵۵ دلار پرداخت می کنیم.

مطالعات بی‌شماری وجود دارد که نشان می‌دهد که دوچرخه‌سواری سطح بیماری را کاهش می‌دهد و به داشتن نیروی کار سازنده‌تر، سالم‌تر و شادتر کمک می‌کند.

دوچرخه برقی GoCycle ، قیمت دوچرخه

حتی لوکزامبورگ کوچک هم مشوق مالیاتی در حدود ۳۴۰ دلار برای خرید دوچرخه  ارائه می دهد.

مطالعه
بازاریابی دیجیتالی یا دیجیتال مارکتینگ چیست؟

طبق گفته فدراسیون دوچرخه سواران اروپا، در سراسر اروپا بیش از ۳۰۰ طرح مشوق مالیاتی و کمک خرید برای خرید جهت دوچرخه سواری تا محل کار وجود دارد.

این برنامه ها هدفش جایگزینی اتومبیل با دوچرخه است.

با دوچرخه سواری بیشتر مردم ، جاده ها کمتر توسط اتومبیلها مسدود میشود و شهرها کارآمدتر عمل می کنند. مطالعات نشان داده است که حتی تغییر ۱۰ درصدی از اتومبیل سواری به دوچرخه سواری می تواند ازدحام ترافیک را تا حدود ۴۰ درصد کاهش دهد.

 

خودروهای کمتر همچنین به معنای کاهش آلایندهگی‌ها و پاک‌تر شدن شهرها است.

فواید بی‌شماری دوچرخه‌سواری برای سلامتی دارد که بسیاری از مطالعات نشان داده‌اند هم دوچرخه‌های پدالی و هم دوچرخه‌های برقی این فواید را دارند.

 

همه اینها این سوال را ایجاد می کند که آیا در ایران هم باید تشویق به دوچرخه سواری کرد؟

denro

denro

فروشگاه اینترنتی دنرو ، فروشنده انواع دوچرخه برقی ، موتور برقی ، دوچرخه همراه با پیست اختصاصی برای تست حضوری رایگان قبل از خرید محصول.
شرکت دنرو فعالیت خود را در زمینه ی تولید و توزیع دوچرخه، دوچرخه برقی ، موتورسیکلت برقی و قطعات یدکی از سال 1385 شروع و با اتکا به بیش از یک دهه گذشته در زمینه تهیه و توزیع انواع دوچرخه و موتور سیکلت و قطعات یدکی آن، همچنین با استفاده از گروهی متخصص و با در نظر گرفتن شرایط از جمله: ملاحضات اقتصادی، فرهنگی و اعتقادی راسخ به ارائه بهترین ها به مردم شایسته کشور، تمام تلاش خود را جهت ارائه خدمات و محصولات هرچه بهتر به مصرف کنندگان به کار گرفته است. در این راستا با بهره گیری از سابقه و تجربه ی گرانبهای خود توانسته در اندک مدتی جایگاهی بی بدیل را در زمینه ی تولید و توزیع دوچرخه و موتورسیکلت های برقی و قطعات یدکی آن در سطح کشور کسب نماید.
شرکت دنرو در اولین سال حضور در بازار دوچرخه، اقدام به عرضه دوچرخه در سایزهای 12، 16، 20، 24، 26 کرد. از آن سال به بعد همواره با کمک و راهنمایی مصرف کنندگان و تکنیسین های خود به سرعت اقدام به بروزرسانی و افزایش کیفیت محصولات عرضه شده نموده است.

مضاف بر فعالیت در زمینه دوچرخه و قطعات یدکی آن، این گروه به واردات ،تولید و توزیع دوچرخه ، دوچرخه های برقی و موتورسیکلت های برقی با بالاترین میزان کیفی و نازلترین قیمت اقدام کرده است که بازخورد خوبی را در سطح بازار داشته است. اکنون دنرو مفتخر است با عرضه کالاهای مرغوب و با ضمانت معتبر، سهمی هرچند کوچک را در بهبود سلامتی جامعه داشته باشد.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه