رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

گرید استنلس استیل دارای چه ویژگی هایی است ؟

مقدمه

همه ما درباره استنلس استیل شنیده ایم اما زمانی که از مردم پرسیده می شود که این آلیاژ واقعا چیست؟ اغلب نمی توانند پاسخ دهند. به هر تقدیر استیل چه به صورت ورق باشد چه به صورت سیم و مفتول یا محصولات دیگر، آلیاژی است کم کربن که حاوی ۱۰ درصد وزنی یا بیشتر عنصر کروم می باشد.
این افزودن کروم به فولاد کربنی است که به آن قدرت مقاومت در برابر خوردگی می دهد. اگرچه موضوع بسیار شگفت انگیزتر این است، به طوری که هرگاه این آلیاژ به طور شیمیایی یا مکانیکی آسیب بینید یک فیلم یا لایه ای دارد که با توجه به اکسیژن حاضر در محل، خود را ترمیم می کند.
هرچه کروم موجود در فولاد کم کربن بیشتر باشد آنگاه خواص و ویژگی های فوق الذکر آن نیز افزایش می یابد. اکنون این خواص با افزودن عناصر دیگری چون مولیبدن، نیکل و نیتروژن باز هم می توانند بیشتر شوند.

مطالعه
انتشار تصویر "هسته خشن" راه‌شیری برای نخستین بار

گرید استنلس استیل

 

چرا فولاد ضد زنگ مورد استفاده قرار می گیرد؟

یکی از علل عمده انتخاب ورق استیل توسط مردم جهت مصرف، مزایا و خواص فیزیکی آن است. شناخته شده ترین این خواص همان مقاومت دربرابر خوردگی است، اگرچه تعداد این خواص خیلی بیشتر است.
این حقیقت که استیل هم در دماهای کم و هم خیلی زیاد مقاومت خوبی دارد مبین این است که این آلیاژ می تواند مصارف عدیده ای در بسیاری از صنایع داشته باشد. در عین حال که بعضی آلیاژهای استیل استحکام و مقاومت بالای خود را در دماهای بالا حفظ خواهند کرد، برخی دیگر عملاً خواص مکانیکی فوق العاده شان در دماهای برودتی، پایدار خواهد بود.
دلیل اصلی استفاده از ورق استیل استحکام محض آن است. این مطلب با عنایت به کاربرد آن در صنعت ساختمان سازی به اثبات رسیده است. از منظر زیبایی شناسی، جذابیتی که این آلیاژ دارد آن را برای بسیاری از افراد گزینه ای محبوب و دلپذیر ساخته است. استیل با برخورداری از طیفی از پرداخت کاری های سطح آن، (در بازار) قابل دسترس است و این واقعیت که این آلیاژ می تواند پولیش شده باشد نیز آن را از نظر زیبایی، چشم نواز می سازد.
عمر طولانی اش آن را برای استفاده در ساختمان ها ایده آل نموده و پیشگام محصولات دیگر قرار داده و فی الواقع از بسیاری از آنها بیشتر عمر می کند. اگر به مزایای فوق، نگهداری آسان و کم هزینه آن را نیز بیفزایید در جمع بندی کلی درمی یابیم که این آلیاژ ارزان ترین گزینه برای بسیاری افراد در یک دوره زمانی (طول عمر) به طور قیاسی می باشد.
استنلس استیل متریالی سازگار و دوست دار محیط زیست است زیرا به طور ۱۰۰ درصد قابل بازیافت است و معمولاً انواع جدید آن از ۵۰ تا ۸۰ درصد مواد بازیافتی تشکیل می شوند. بلاتردید فولاد زنگ نزن فلزی ارزشمند است که کاربردهای زیادی در طیف وسیعی از صنایع دارد و بدون آن مجبور هستیم از مواد دیگری استفاده نماییم که مؤثر و کارآمد نخواهند بود.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه