رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

11 مزیت لامپ کم مصرف نسبت به لامپ های قدیمی

لامپ کم مصرف یا ال ای دی؟ این سوالی است که بارها آن را شنیده اید. ما در این مقابه قصد داریم 11 مزیت لامپ کم مصرف نسبت به لامپ ال ای دی را برای شما بیان کنیم.
 

لامپ کم مصرف چیست؟

 لامپ کم مصرف یا لامپ فلورسنت فشرده، نوعی از انواع لامپ فلورسنت به شمار می آید که تکنولوژی آن، تخلیه الکتریکی گازی است. این لامپ با کیفیت و بازده بالا تولید می شود.
لامپ های کم مصرف به دلیل انداره کوچکی که دارند، لامپ فلورسنت فشرده نیز نامیده  می شوند. علاوه بر آن به علت کوچک بودن اندازه ، جایگزین انواع دیگر لامپ های رشته ای معمولی شده اند.
 

لامپ ال‌ای‌دی چیست؟

 
 نوعی لامپ‌ است که برای روشنایی از دیود نورافشان استفاده می‌کند. در واقع این لامپ یک دیود نورافشان نیمه رسانا است که زمانی که جریان الکتریکی از آن عبور می‌کند از خود نور مرئی منتشر می­کند.
 
مزیت های لامپ کم مصرف نسبت به ال ای دی
مطالعه
سمپاش های پشت تراکتوری توربین دار باغی

مزیت های لامپ کم مصرف 

در این قسمت به شما 11 مورد مزیت لامپ کم مصرف نسبت به لامپ های ال ای دی را بیان میکنیم و توضیحاتی در رابطه با هرکدام به شما میدهیم تا بتوانید به راحتی تصمیم بگیرید و لامپ مورد نظر خود را انتخاب کنید. و همین امروز لامپ های ال ای دی خود را با خرید لامپ کم مصرف جایگزین کنید.

نور ثابت و بدون لرزش:

تولید نور این لامپ ها نسبت به لامپ های معمولی قدیمی با کیفیت بسیار بالایی انجام می شود و نور تقریبا یکنواخت و بدون لرزش ساطع می کنند. دلیل آن کارکرد مدارهای الکترونیکی در فرکانس بالا است.

بازده نوری بالا:

همانطور که می دانید هر چه بازده نوری لامپ بیشتر باشد به انرژی کمتری نیاز دارد و بر این اساس هزینه ها نیز کاهش می یابد. خروجی نور یک لامپ کم مصرف 20 وات می تواند 60 لومن بر وات باشد. اما خروجی نور یک لامپ رشته ای معمولی 12 لومن بر وات است.

مزیت های لامپ کم مصرف نسبت به ال ای دی

از بین بردن اثر استروبوسکوپی:

استفاده از لامپ های کم مصرف می تواند اثر استروبوسکوپی را از بین ببرد و فضایی کاملا امن با امنیت بالا را برای کاربر فراهم کند.

حجم کل ترافیک:

در مقایسه با لامپ های رشته ای، این نوع لامپ (کم مصرف) نور بیشتری را تامین می کند. به عنوان مثال، شار نوری یک لامپ رشته ای 100 وات 1200 لومن است. اما با خرید لامپ کم مصرف 20 وات می تواند شار نوری 1200 لومن داشته باشد، مانند یک لامپ رشته ای.

مطالعه
حشرات رادارگریز فناوری نوین

بدون تداخل حرارتی:

با روشن شدن چراغ ها 95 درصد برق ورودی لامپ مستقیما به گرما تبدیل می شود و افزایش دمای محیط را نیز می توان احساس کرد. اما با لامپ های کم مصرف این دما به بالاترین حد می رسد که باعث کاهش هزینه هوا می شود.

گزینه های ارزان:

دو مدل لامپ کم مصرف 20 وات و 11 وات به راحتی با لامپ های رشته ای 100 وات و 60 وات بدون نیاز به تعمیر قابل تعویض هستند. این تبدیل مصرف انرژی را تا 80 درصد کاهش می دهد، اما میزان نور محیط را کاهش نمی دهد.

انرژی لامپ کم مصرف

انرژی لامپ کم مصرف:

انرژی مصرف شده یا تلف شده توسط لامپ های کم مصرف بسیار کمتر از لامپ های رشته ای است. این بدان معناست که مصرف انرژی یک لامپ معمولی 100 وات برابر با پنج لامپ کم مصرف 20 وات است. همچنین لازم است بدانید که لامپ های کم مصرف از 5 وات تا 250 وات تولید می شوند.

مطالعه
انواع مدل های اینورتر دلتا کدام است؟| ایران صنعت نمایندگی دلتا

عمر طولانی:

عمر یک لامپ کم مصرف 8 برابر نوع فیلامنتی آن است. این ویژگی باعث شد که نیاز به تعویض لامپ کمتر شود و هزینه های تعمیر نیز کاهش چشمگیری داشته باشد.

مزیت های لامپ کم مصرف نسبت به ال ای دی

تنظیمات بدون چشمک زدن:

مدارهای راه اندازی الکترونیکی در لامپ های کم مصرف، بر خلاف نمونه های معمولی، لامپ ها را بدون سوسو زدن روشن می کنند. همچنین در روشن شدن یا چشمک زدن لامپ در زمان روشن بودن تاخیری وجود ندارد.

امکان انتخاب رنگ بر اساس سلیقه شخصی:

با توجه به رنگ های مختلف نور این لامپ ها، مصرف کنندگان می توانند با توجه به دکوراسیون محل مورد نظر، لامپ های کم مصرف را در طرح های خورشیدی، قمری یا رنگی انتخاب و خریداری کنند. البته چراغ ها بی فایده هستند.

تعداد پیچ ​​لامپ:

لامپ های کم مصرف به صورت پیچی در اندازه های کوچک و بزرگ تولید می شوند. لامپ های بزرگتر با پیچ های بیشتر معمولاً قدرت مفیدتری دارند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.