رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

aalan

یک سوال Latest Articles

اتصال ارت الکتریکی و حفاظتی چگونه است؟

اتصال ارت الکتریکی و حفاظتی می تواند به طور قابل توجهی عملکرد و عمر تجهیزات الکتریکی را بهبود بخشد. علاوه بر این امر امنیت اشخاصی که با این تجهیزات در ارتباط هستند را تضمین می ‌کند. دستگاه های مدرن ارتینگ جایگزین سیستم ‌های قدیمی و چاه ارت هستند. این تجهیزات کارایی زیادی دارند و در صنایع متنوعی مورد استفاده قرار می گیرند. اما باید قبل از خرید این دستگاه ها درباره آن ها اطلاعاتی را کسب کنید.

اتصال ارت الکتریکی و حفاظتی - اتصال ارت الکتریکی و حفاظتی چگونه است؟

معرفی سیستم اتصال الکتریکی و حفاظتی

سیستم اتصال ارت الکتریکی و حفاظتی با نام سیستم ارتینگ نیز شناخته می شود و یک سیستم حفاظتی یا امنیتی برای تمام تاسیسات الکتریکی است. تمام سیستم های الکتریکی بارهایی تولید می کنند که باید برای جلوگیری از آسیب رساندن به تجهیزات یا افراد از سیستم خارج شوند.  اصابت صاعقه، تجهیزاتی که اتصال کوتاه دارند و بار الکترواستاتیکی محیط همه این بارهای الکتریکی باید راهی برای خروج از سیستم الکتریکی پیدا کنند.

مطالعه
روش انتخاب صحیح اینورتر برای الکتروموتور

بسیاری از تجهیزات الکتریکی حتی نشانه هایی برای عدم خروج بار از سیستم دارند. دستگاه ارت هوشمند به راحتی بارهای اضافی را جذب کرده و سیستم خارج می کند. این دستگاه ها خیلی سریع تغییرات ولتاژ را شناسایی کرده و جریان برق را قطع می کنند. بر همین اساس استفاده از انواع با کیفیت این سیستم ها در هر نوع تجهیزاتی الزامی است.

مزیت های دستگاه ارت الکتریکی

بهره گیری از سیستم اتصال ارت الکتریکی و حفاظتی مزیت های بی شماری دارد. اکنون مهم ترین این مزیت ها را معرفی می کنیم تا آگاهی شما درباره این دستگاه ها افزایش یابد.

کاهش تابش الکترومغناطیسی

دستگاه های الکتریکی در حین کار خود میدان های الکترومغناطیسی تولید می کنند. این میدان ها ممکن است با عملکرد دستگاه های دیگر تداخل داشته باشند. همچنین قرار گرفتن طولانی مدت انسان ها در معرض آن ها امکان دارد برای سلامتی مضر باشند. سیستم ارتینگ به کاهش قدرت این میدان ها کمک می کند و در نتیجه میزان تشعشعات ساطع شده توسط دستگاه ها را کاهش می دهد.

مطالعه
آبکاری فلز چیست؟

دمای عملیاتی پایین تر

در اکثر مواقع دستگاه های الکتریکی گرما تولید می کنند. گرمای بیش از حد می تواند به قطعات آسیب برساند و عمر دستگاه را کاهش دهد. دستگاه ارت کنزا صنعت به کنترل موثرتر این گرما کمک می کند و منجر به کاهش دمای کار و عمر طولانی تر دستگاه می شود.

بهبود عوامل قدرت

ضریب توان یک سیستم الکتریکی معیاری است که نشان می دهد سیستم چگونه انرژی الکتریکی را به کار مفید تبدیل می کند. ضریب توان کم نشان می دهد که بخش قابل توجهی از انرژی در حال هدر رفتن است که منجر به هزینه های انرژی بیشتر و فشار بیشتر بر زیرساخت های الکتریکی می شود. دستگاه ارت می تواند ضریب توان یک سیستم را با کاهش اختلاف فاز بین ولتاژ و جریان بهبود بخشد و منجر به استفاده کارآمدتر از انرژی شود.

قیمت دستگاه ارتینگ

قیمت خرید دستگاه ‌های ارتینگ با توجه به پارامترهای مختلفی تعیین می ‌شود. شرکت سازنده نقش برجسته ای در قیمت گذاری این نوع تجهیزات دارد. نوع دستگاه ها عامل بسیار مهمی در تعیین قیمت است. به عنوان مثال دستگاه ارت خودپرداز نسبت به دستگاه های ارتینگ بزرگ تر با مبلغ کمتری به فروش می رسند. مرکز عرضه کننده و نوسانات بازار نیز دیگر مواردی هستند که در تعیین قیمت تاثیر می گذارند.

مطالعه
گیربکس خورشیدی را میشناسید ؟

در آخر

در سیستم های انتقال داده، نویز الکتریکی می تواند باعث ایجاد خطا و کاهش سرعت داده ها شود. اتصال ارت الکتریکی و حفاظتی به کاهش این نویز کمک می کند و منجر به  کاهش خطاها و افزایش سرعت انتقال داده ها می شود. به طور کلی قیمت این سیستم‌ ها با توجه به نوع و کارایی آن ها متغیر است. کنزا صنعت یکی از شرکت های تولید کننده این تجهیزات بوده که محصولات درجه یکی را عرضه می کند. شما می‌ توانید با کیفیت‌ ترین سیستم‌ های ارتینگ را به راحتی و با پرداخت حداقل هزینه از این شرکت خریداری کنید.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.