رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

اره فارسی بر چیست ؟

فارسی بر اولین وسیله مورد علاقه و پرکاربردترین ابزار مورد استفاده در صنعت نجاری است. اره فارسی در دو مدل دستی و برقی موجود می باشد و برای برش و اتصال  استفاده می شود.

اتصال فارسی بر به معنای ایجاد برشی است که در آن دو عضو با یکدیگر زاویه تشکیل می دهند. این اتصال معمولاً ۴۵ درجه است و دو عضو بر هم عمود هستند.

فارسی بر امکان برش دقیق با زوایای خاص و سرعت بسیار بالا را ایجاد می کند. بر روی این دستگاه سیستم درجه بندی وجود دارد که امکان برش های اریب، عمودی، افقی، فارسی و ترکیبی را فراهم می کند.

دستگاه فارسی بر

در برخی از مدل های فارسی بر شرکت های سازنده به دلیل فضایی که در طراحی وجود داشت پا را فراتر گذاشته و امکان برش زاویه افقی را تا ۵۴ درجه فراهم کرده اند. و خیلی از افراد نگران قیمت فارسی بر هستند که جای نگرانی نیست برای کسی که با این ابزار مشغول بکار است از قیمت های مناسب این دستگاه باخبر است .

موتور فارسی بر

به طور معمول در این دستگاه از مدل موتور استفاده می شود. موتور دینامیک و زغال سنگ. به گفته کارشناسان، موتور زغال سنگ نسبت به موتور دینامیکی این مزیت را دارد که می توان آن را در حین کار خاموش و روشن کرد تا فشار وارد بر دستگاه کاهش یابد.

این موتورها قدرت برش کمی دارند و برای برش چوب باید اجازه دهید دستگاه ابتدا سرعت مناسبی داشته باشد و سپس برش را شروع کنید. اره های با موتورهای دینامیک باید دائما روشن باشند، بسیار پر سر و صدا هستند، اما طول عمر موتورهای دینامیک بیشتر است.

در سال های اخیر مدل هایی از اره با موتور دینامیک به بازار آمده است که سروصدای کمتری دارند.

قیمت فارسی بر

در دستگاه های قدیمی موتور دستگاه به صورت افقی زیر دسته قرار می گرفت. تیغه مستقیماً به شفت موتور متصل شد و برش به صورت عمودی انجام شد. موضوعی که در مدل های جدید این دستگاه مورد توجه و بروز رسانی سازندگان قرار گرفته است.

انواع اره های فارسی مدل های مختلفی دارند و بسته به کارایی با یکدیگر تفاوت دارند که به آن می پردازیم.

فارسی بر یک طرف و دو طرف

ماشین های قدیمی دارای موتور در سمت راست خود هستند و یک فضای برش ۴۵ درجه در سمت چپ وجود دارد.

بنابراین این دستگاه ها فقط قادر به برش از یک طرف هستند. به لطف پیشرفت تکنولوژی و بهینه سازی این دستگاه، سازندگان در سال های اخیر به فکر استفاده بهتر از فضای این دستگاه بوده اند. لذا فارسی را از دو طرف راه انداختند.

در مدل های جدید، انتقال نیرو با استفاده از گیربکس انجام می شود، بنابراین امکان برش از سمت راست وجود دارد. با فارسی در دو طرف دیگر نیازی به چرخاندن چوب برای برش زاویه نیست. این دستگاه جدید باعث افزایش کیفیت و سرعت پروژه ها می شود.

نگاهی به انواع اره فارسی; ساده، کشویی و ثابت

میله فارسی یکی از قدیمی ترین مدل های میله ایرانی است که در صنعت چوب استفاده می شود. شاید بتوان از این دستگاه به عنوان دقیق ترین مدل فارسی موجود نام برد. این دستگاه امکانات زیادی ندارد. از موتور دینامیک استفاده می کند و صدای کمی دارد. دارای تفنگ سنگین است و برای برش های آلومینیومی خاص نیز انتخاب خوبی است.

از اره ساده برای ایجاد زاویه در انتهای قطعات چوبی یا برش های پیوسته با اندازه های مشابه استفاده می شود. از این اره برای شکل دادن به چارچوب سازه های مختلف چوبی یا برش های ۹۰ درجه استفاده می شود.

اره کشویی ایرانی نسبت به سایر مدل های موجود این دستگاه کاربرد بیشتری دارد. موتور و تیغه این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که بر روی بازوی متحرک حرکت می کند تا برش های طولانی تری ایجاد کند. با اره کشویی می توانید عرض برشی دو برابر یا بیشتر از مدل ثابت داشته باشید.

درب کشویی پرشین نیز در مدل های یک طرفه و دو طرفه تولید می شود. فارسی یک طرفه روی لغزنده به معنای خم شدن بازو از یک طرف و دو طرفه بودن به معنای خم شدن بازو در هر دو جهت است که می تواند برش زاویه ای بازو را در دو طرف چپ و راست انجام دهد.

لازم به ذکر است که تکنولوژی جدیدتری از اره های کشویی وارد بازار شده است که با نام فارسی اره های بازویی شناخته می شود. در این نسل جدید تلاش شده است تا نقاط ضعف مدل کشویی برطرف شود و کارایی آن افزایش یابد.

اره ثابت نسل جدید دستگاه جعبه

اره ایرانی بر اساس مدل جعبه ای نسل جدید این دستگاه ساخته شده است که از امکانات و امکانات بیشتری برخوردار است. جهت برش در این دستگاه از بالا به پایین می باشد. همچنین قابلیت ایجاد زوایای افقی و عمودی در برش مستقیم، برش فارسی و برش اریب از قابلیت های این دستگاه می باشد.

از جمله امکانات اضافه شده به این دستگاه باید به خروجی غبارگیر و محافظ تیغه اشاره کرد. در مقایسه با مدل قبلی، وزن کمتری دارد و به راحتی قابل حمل است.

معمولا افرادی که به صورت حرفه ای کار می کنند به دستگاه های مجهزتر و جدیدتری نیاز دارند که البته باید هزینه بیشتری برای آن پرداخت کنند.

راهنمای خرید فارسی

برای خرید فارسی مناسب باید به سایز دستگاه و ارتباط آن با کار مورد نیاز خود توجه کنید. اره مناسب را بسته به کارایی خود انتخاب کنید تا از نظر هزینه و کاربرد مدیریت مناسبی داشته باشید. پویایی یا موتور زغالی دستگاه از دیگر موارد مهم است.

بوش، دی والت، ماکیتا، آاگ، دامار، هیوندای، هیتاچی، رونیکس، APN، NEC، متابو و توسان از جمله برندهای مطرح در زمینه تولید و عرضه اره های ایرانی هستند.

قابلیت ها و کارایی در بین همه این برندها تا حد زیادی مشترک است، اما تفاوت این برندها به کیفیت ساخت، قطعات و قطعات یدکی آنها بستگی دارد.

اره فارسی بر چیست ؟ - یک سوال

نکته مهم دیگر تیغه سمت راست است که در نجاری اهمیت زیادی دارد. تیغه در نجاری ایرانی در دو مدل ارائه می شود. تیغه چوب طبیعی و تیغه صفحه چوبی، در هر دو نوع می توانید چوب و صفحه را برش دهید. تفاوت در کیفیت برش است.

لازم به ذکر است که هر چه قطر تیغه بیشتر باشد ابعاد دستگاه نیز بیشتر می شود. همه چیز به تیغه بستگی دارد و این قسمت نقش مهمی در انتخاب فارسی خواهد داشت.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه