رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

راهنمای خرید هیدروموتور

هیدروموتور یک وسیله مکانیکی هیدرولیکی است که انرژی تولید شده را جذب کرده و آن را به حرکت افقی تبدیل می کند.هیدروموتورهای هیدرولیک شبیه پمپ هایی هستند که یک انرژی را به انرژی دیگر تبدیل می کنند. اما از نظر تبدیل انرژی عملکرد آنها با یکدیگر متفاوت است.

راهنمای خرید هیدروموتور
در یک پمپ، حرکت دستگاه به مایع داخل آن فشار وارد می کند. اما در هیدروموتور فشار سیال باعث حرکت واحد می شود. موتور هیدرولیک یک وسیله چرخشی است که در صنایعی که نیاز به چرخش ابزارها است دیده می شود. برای خرید انواع هیدروموتور به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://hydkala.com/product-category/hydromotor/

وظیفه هیدروموتور هیدرولیک

هیدروموتور هیدرولیک فشار سیال و جریان سیال را به حرکت چرخشی تبدیل می کنند. موتورهای LSHT (سرعت کم با گشتاور بالا) با تولید گشتاور بالا و در عین حال فدا کردن سرعت، این کار را یک قدم جلوتر می‌برند.

این گشتاور را می توان با استفاده از سیستم های چرخ دنده نیز چند برابر کرد. به خاطر داشته باشید که تعریف دقیق درایو نهایی یک موتور هیدرولیک با مجموعه دنده سیاره ای ضرب کننده گشتاور است. با این حال، همه موتورهای با گشتاور بالا به استفاده از یک مجموعه دنده برای تولید مقادیر قابل توجهی گشتاور نیاز ندارند.

مطالعه
علت روشن شدن چراغ قرمز پکیج بوتان

وظیفه هیدروموتور هیدرولیک

هیدروموتور هیدرولیک و چرخ آب

اصطلاح “موتور هیدرولیک” برای اشاره به چرخ های آبی استفاده می شود که نیروی جریان آب را به منظور ایجاد حرکت چرخشی مهار می کردند. چرخ‌های آب معمولاً قبل از ظهور انقلاب صنعتی مورد استفاده قرار می‌گرفتند، جایی که تا حد زیادی با نیروی بخار جایگزین شدند. آنها در صنایع مختلفی از جمله آسیاب و چوب استفاده می شدند.

 

راندمان هیدروموتور هیدرولیک چگونه است؟

روش‌های مختلفی برای اندازه‌گیری راندمان موتور هیدرولیک وجود دارد، اما بیشتر تلفات را می‌توان به یکی از دو چیز نسبت داد: یا نشت داخلی یا تلفات به صورت گرما. توجه داشته باشید که برخی از نشت های داخلی غیر قابل اجتناب است.

.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;}.h_iframe-aparat_embed_frame .ratio{display:block;width:100%;height:auto;}.h_iframe-aparat_embed_frame iframe{position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%;}

انواع هیدروموتور هیدرولیک

چهار نوع اصلی از موتورهای هیدرولیک وجود دارد:

موتورهای دنده ای (دنده داخلی یا خارجی).
موتورهای هیدرولیک پره ای.
موتورهای پیستونی شعاعی
موتورهای هیدرولیک از نوع پیستونی محوری

انواع مختلفی از موتورهای هیدرولیک وجود دارد که رایج ترین آنها موتورهای پیستونی (شامل موتورهای پیستونی محوری و موتورهای پیستونی شعاعی)، موتورهای پره ای و موتورهای دنده ای هستند. در مورد موتورهای پیستونی شعاعی، موتورهای ژروتور و موتورهای جرولر وجود دارند. اکثر موتورهای پیشران LSHT یا پیستونی محوری یا پیستونی شعاعی هستند.

مطالعه
مکانیزم عمل آبگرمکن چگونه است؟

 انواع هیدروموتور هیدرولیک

ویژگی های هیدروموتور

1.حداکثر سرعت چرخشی آنها – از آنجایی که موتورهای هیدرولیک دستگاه های حجمی هستند، سرعت آنها کم و بیش متناسب با ظرفیت جریان مناسب پمپ تغذیه خواهد بود.
2. حداکثر فشار کاری آنها.
3. جابجایی آنها، که می تواند ثابت یا متغیر باشد – جابجایی مقدار روغنی است که موتور باید با آن عرضه شود تا یک دور شفت حاصل شود.
4. توان ثابت و پیک آنها – دو نوع توان، توان جذب شده توسط موتور هیدرولیک، که به ظرفیت دبی و فشار تغذیه بستگی دارد، و توان تامین شده توسط موتور هیدرولیک، که به توان جذب شده و خروجی بستگی دارد. دومی با توجه به نوع موتور بین 70 تا 90 درصد متغیر است و تلفات ناشی از اصطکاک و نشتی است.

.h_iframe-aparat_embed_frame{position:relative;}.h_iframe-aparat_embed_frame .ratio{display:block;width:100%;height:auto;}.h_iframe-aparat_embed_frame iframe{position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%;}

موتور هیدرولیک از نوع پیستونی محوری

چندین سال است که موتورهای پیستونی محوری که به آنها موتور بشکه ای نیز گفته می شود، در همه زمینه ها از کارهای عمومی گرفته تا کشاورزی، صنعت، تولید آهن و فولاد، هوانوردی و غیره به طور فزاینده ای استفاده می شود.

مطالعه
عمر مفید فیلتر ممبران تصفیه آب خانگی

سیستم های پیستون محوری برای ترجمه وسایل نقلیه سنگین مناسب هستند که در کشاورزی و کارهای عمومی بسیار رایج هستند. مزایای اصلی موارد زیر است:

نسبت وزن به قدرت بالا
سرعت چرخش بالا (تا 3500 دور در دقیقه).
عملیات تحت فشار بالا

موتور هیدرولیک از نوع پیستونی محوری

هیدروموتور هیدرولیک چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

طراحی موتور هیدرولیک و پمپ هیدرولیک بسیار شبیه به هم هستند. به همین دلیل، برخی از پمپ های هیدرولیک با حجم جابجایی ثابت نیز ممکن است به عنوان موتور هیدرولیک استفاده شوند.

هیدروموتور هیدرولیک چیست و چرا به آن نیاز دارید؟

یک موتور هیدرولیک برعکس عمل می کند زیرا انرژی هیدرولیک را به انرژی مکانیکی تبدیل می کند: یک شفت چرخان. از فشار و جریان هیدرولیک برای تولید گشتاور و چرخش مورد نیاز استفاده می کند. توان تولید شده توسط یک موتور هیدرولیک توسط جریان و افت فشار موتور تعیین می شود.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.

1 دیدگاه

  1. … [Trackback]

    […] Read More here to that Topic: yeksoal.com/فنی-کاربردی/راهنمای-خرید-هیدروموتور/ […]