رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

مبدل پکیج دیواری چیست؟

وجود پکیج در خانه ها دسترسی به آب گرم و سیستم گرمایش را تسهیل می کرد. فروشندگان فناوری و مزایای هر دستگاه را هنگام فروش توضیح می دهند. یکی از این توضیحات مربوط به تعداد مبدل های به کار رفته در دستگاه است. گاهی اوقات مزایا و معایب آن را بیان می کنند. اما تفاوت بین یک مبدل و یک پکیج دیواری با دو مبدل دقیقا چیست؟ آیا این تمایز بر عملکرد نهایی تأثیر می گذارد؟
 نحوه عمل سیستم چگونه خواهد بود؟ دکتر تعمیرکار با تجربه نصب و سرویس و تعمیر انواع پکیج ها تسلط کامل بر شیوه عملکرد، ارورها و خرابی هایی که گریبان گیر تمامی قطعات می شود را دارا هست. اگر تا انتها این گفتار را همراهی کنید مفیدترین اطلاعات را کسب می کنید.
قسمتی است که پکیج باید انجام دهد، یعنی گرم کردن و تامین آب گرم بهداشتی و همچنین گرم کردن رادیاتورها در زمستان.

آب ورودی به منبع آب ساختمان و بسته بندی همیشه سرد است. با عبور آب سرد از مبدل آب به دمای مطلوب و تنظیم شده می رسد. سپس آب گرم به خط لوله تزریق می شود و به راحتی قابل دسترسی است و پس از مصرف از خط لوله خارج می شود. با این حال، دستگاه روی حالت زمستانی تنظیم می شود، آب در مدار بسته دائماً کم آب می شود و به طور خودکار جریان می یابد، با عبور از مبدل و پمپاژ آن به سمت رادیاتورها فرستاده می شود و در نتیجه گرمای محیط را تامین می کند.

همین مبدل که وظیفه اصلی گرمایش را بر عهده دارد، گاهی تمام کارهای سیستم را خودش انجام می دهد و در مواردی به کمک دو تای آنها که هر کدام وظیفه جداگانه ای دارند کار می کند. پس از توضیح مختصری در مورد نحوه عملکرد مبدل ها، به تفاوت یک پکیج دیواری مبدل با دو مبدل می پردازیم.
پکیج دیواری تک مبدل و نحوه کار آن
پکیج یا مبدل غیر حرارتی که اکثر سیستم ها با یک جزء کار می کنند مبدل حرارتی دو و دو مخزن است. به این ترتیب آبی که وارد مبدل می شود توسط شعله مشعل که در زیر آن قرار دارد گرم می شود و پس از آن با بازکردن شیر آب بهداشتی تامین می شود. در دیگ ها با تنظیم حالت زمستانی، آب گرم به وسیله کلید سلکتور و شیر سه طرفه به سمت رادیاتورها هدایت شده و از طریق پمپ ارسال می شود. تهویه مطبوع نتیجه چرخش آب در این فرآیند است.
مبدل پکیج دیواری چیست؟ - یک سوال
پکیج مونوترمال چگونه کار می کند؟
در یک دستگاه تک گرما دو مبدل به نام های اولیه و ثانویه وجود دارد (دو مخزن وجود دارد). در تابستان تنها مبدل ثانویه که از مس و صفحه ساخته شده است، آب گرم بهداشتی را به دمای مورد نظر رسانده و سپس وارد لوله ها می شود. آب گرم بهداشتی همیشه در دسترس است.
اما در وضعیت زمستانه مبدل اصلی هم به مدار کوچکی که بین هر دو ایجاد می شود می پیوندد. آب با کمک پمپ وارد مبدل اصلی شده و به گردش در خواهد آمد. شوفاژها گرم و این گرما به محیط پس داده می شود و فضای ساختمان را گرم می کند. با کسب اطلاعات دقیق از راهنمای کامل خرید پکیج توانایی انتخاب گزینه های متعدد در برندها و مدل ها را خواهید داشت.

تفاوت پکیج دیواری بی ترمیک و منوترمیک

عامل تفاوت یک دستگاه در تعداد مخازن آن است. در دستگاه های بی ترمیک ( تک مبدله) دو لوله آب رادیاتور و آب گرم مصرفی از یک مخزن عبور می کند. اما در منوترمیک ها دو لوله آب شوفاژ و آب گرم بهداشتی از هم جدا بوده و فشار حرارتی هر کدام به یک مخزن وارد می شود. در اینجا آب گرم بهداشتی از مبدل صفحه ایی و ثانویه و آب شوفاژها از مبدل اصلی و اولیه رد می شود.

مطالعه
علت داغ شدن روغن هیدرولیک بیل مکانیکی چیست؟

هم چنین دیگر تفاوت به اتصالات لوله ها مرتبط می باشد. پکیج دیواری بی ترمیک در ساختار خود ۴ اتصال دارد. این اتصالات شامل ۲ اتصال یک دوم برای آب گرم بهداشتی و ۲ اتصال سه چهارم برای آب گرم رادیاتورها است. در مبدل دو منظوره دو لوله با مقطعی به شکل ستاره داخل لوله ایی به شکل بیضی جای گرفته است. آب بهداشتی از مقطع ستاره ای شکل و آب رادیاتورها از فضای بین دو لوله رد می شود. آنگاه آب گرمایشی مستقیم با گرمای شعله تماس دارد و سپس حرارت خود را به آب بهداشتی انتقال می دهد.

مطالعه
پمپ هیدرولیک چگونه کار میکند؟

در دستگاه های منوترمیک مبدل اولیه دو اتصال از نوع سه چهارم برای تامین آب رادیاتورها دارد. و مبدل ثانویه برای تامین آب گرم مصرفی کاربرد دارد.

در واقعا کار اصلی پکیج متمرکز بر تامین آب مصرفی است و اگر هم زمان دستگاه در حال ارسال آب به رادیاتورها باشد و شیر آب گرم را باز کنید وسیله شما به سرعت آب گرمایشی را قطع و آب بهداشتی را در دسترس قرار می‌دهد. به این ترتیب گرم و سرد شدن آب و نوسانات دمایی اتفاق می افتد.

کلام پایانی

برای انتخاب پکیج، تفاوت پکیج دیواری تک مبدل و دو مبدل را مدنظر قرار دهید. این تمایز مزایا و معایبی را به همراه دارد که بر قیمت دستگاه مستقیما اثرگذار است. بر حسب منطقه جغرافیایی و درصد املاح موجود در آب که رسوبات و جرم در وسایل را زیادتر میکند نیاز خود به تعداد مبدل ها در دستگاه را تعیین کنید.

مطالعه
گیربکس خورشیدی را میشناسید ؟

نصب، سرویس دوره ایی و تعمیر پکیج های بوتان، ایران رادیاتور، آریستون، لورچ… و دیگر وسایل خانگی در شهر تهران و شهرستان های ری، پرند، اندیشه، شهریار، رباط کریم و… با تضمین خدمات، حسن اخلاق، و تخصص تکنسین های حاذق در مجموعه دکتر تعمیرکار پذیرفته می شود.


 

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.

1 دیدگاه

  1. … [Trackback]

    […] Read More on that Topic: yeksoal.com/فنی-کاربردی/مبدل-پکیج-دیواری-چیست؟/ […]