رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

ویژگی های کابینت صنعتی استیل

مقدمه

کابینت ها، بخش مهمی از هر پروژه ساخت آشپزخانه های خانگی و صنعتی هستند و برای اطمینان از اینکه بهترین انتخاب در هر پروژه صورت می گیرد، باید چند مرحله  متوالی را طی کرد. در این مقاله، روند ایجاد کابینت های ایده آل صنعتی از جنس انواع ورق استیل بگیر با سطوح مختلف صیقلی و مات نظیر ورق استیل 2B مورد بررسی قرار گرفته است. کاربران کابینت همیشه دغدغه هایی نظیر کیفیت، اندازه و هزینه فروش کابینت که متاثر از پارامترهای متفاوتی نظیر پروسه ساخت و قیمت ورق استیل 430 می باشد را مطرح می نمایند.
کابینت های صنعتی زمینی فلزی از جنس ورق استیل بگیر بر روی زمین نصب می شوند و به دلیل اینکه در صنعت، زیبایی آنها چندان موردنظر نمی باشد، اکثراً سعی می نماید با کاهش عملیات سطحی بر روی آلیاژ، قیمت ورق استیل 430 را کاهش و به عبارتی با استفاده از ورق استیل 2B  هزینه نهایی را به حداقل برسانند.

ویژگی های کابینت صنعتی استیل - یک سوال

معیارهای انتخاب کابینت صنعتی زمینی

یکی از پارامترهای اساسی در ساخت کابینت، نیاز مشتری می باشد. لذا قبل از اینکه برای ساخت شروع به بررسی ایده های احتمالی کنید، باید با مشتری خود بنشینید و اهداف، انتظارات و ایده های او را تعیین کنید. سعی کنید به سوالات زیر پاسخ دهید:
–    خواسته های کاملا ضروری آنها چیست؟ آیا آنها حاضرند در مورد هر چیزی مصالحه کنند؟
–    بودجه آنها چقدر است؟
–    چه چیزهایی ضروری نیستند، اما ترجیح داده می شوند؟
–    آیا آنها ترجیحی برای رنگ، مواد یا پوشش خاصی دارند؟
–    دید آنها چیست؟
–    آیا آنها نیاز به اندازه و ابعاد خاصی دارند؟
یکی دیگر از جنبه های مهم برای بحث با مشتریان این است که مواد اولیه از کجا می آیند و ساخته کدام کشور است. مشتری شما ممکن است در مورد بسیاری از مسائلی که در ساخت مواد وی را گرفتار می کند، آگاه نباشد، اما شما آگاه هستید. سعی کنید اهمیت انتخاب مواد پایدار و مزایایی که از چنین انتخابی حاصل می شود را به اشتراک بگذارید.

مطالعه
روش انتخاب صحیح اینورتر برای الکتروموتور

مرحله برنامه ریزی

اکنون که درک واضحی از اولویت های مشتری دارید، می توانید شروع به ساخت کابینت صنعتی زمینی و رویایی آنها کنید. حال زمان درخشش سازنده است. در اینجا یک تفکیک مفید از دو جنبه مهم برای کمک به سازنده های آماتور آورده شده است:
–    اندازه: شما اندازه مورد نیاز مشتری خود را دارید، اما آیا به نحوه نوآوری و ایجاد محصولات واقعاً بی بدیل فکر کرده اید؟ یکی از بهترین مشخصه های فولاد ضد زنگ، در دسترس بودن آن در سایزهای مختلف است، به این معنی که تنها با یک محاسبه دقیق می توانیم بیشترین استفاده را از ورق فلزی ببریم.
–    ویژگی ها: شما در مورد نیازها با مشتریان خود صحبت کردید. آیا نیاز خاصی به فولاد ضد زنگ مقاوم در برابر شعله، ضربه و خراش یا عناصر وجود دارد؟ به عنوان مثال، اگر در حال ساخت کابینت برای یک فضای باز هستید، باید اطمینان حاصل کنید که کیفیت ورق می تواند در برابر عناصر، مواد شیمیایی یا هر جنبه دیگری که ممکن است ساخت نهایی را تضعیف کند، مقاومت کند.

مطالعه
شیر برقی چیست؟

ویژگی های کابینت صنعتی استیل - یک سوال

 

مرحله نصب

هنگام انتخاب مواد برای کابینت خود، مطمئن شوید که بهترین محصولات ممکن را انتخاب می کنید. در زیر به تشریح مراقبت های لازم برای اطمینان از اینکه مواد اولیه از بالاترین کیفیت ممکن برخوردار است، پرداخته شده است.

–    آنالیزشیمیایی: ورق مورد استفاده باید دارای ترکیب شیمیایی منطبق با استاندارد باشد. هر نوع تغییر در عناصر اصلی استفاده شده در فولاد، می تواند خواص مکانیکی، شیمیایی و الکتروشیمیایی آنرا تحت تاثیر قراردهد.
–    پولیش کاری و آماده سازی سطحی:  حذف خط و خش و شیار در ورق های مورد استفاده در ساخت کابینت های صنعتی زمینی، باعث می گردد از  تجمع مواد خورنده در این شیارها جلوگیری شده و عمر ورق افزایش یابد.
–    برش کاری ورق: برش دقیق ورق ها مطابق با ابعاد کابینت می تواند ساختار نهایی را زیبا نماید و اتصال آنها به یکدیگر را تسهیل و تسریع کند.
–    شکل دادن و فشار دادن: هرگونه خمش، انحنا، خراش و غیره در این مرحله بر روی ورق های برش خورده صورت می گیرد. شکل دهی ورق ها معمولاً با نورد و دستگاه خمش انجام می گیرد.
–    سایز بندی و سنباده کاری: قسمتهای اتصال ورق ها به یکدیگر که توسط جوشکاری مقاومتی یا پرچ به هم متصل شده اند، به وسیله سنباده زنی و پولیش کاری صیقلی می گردند.
–    پایان کاری: هر نوع رنگ آمیزی احتمالی، نصب شیشه و غیره در این مرحله بر روی کابینت انجام خواهد شد.
–    نصب کابینت زمینی: کابینت های صنعتی زمینی در دو نوع ثابت و قابل حمل و نقل ساخته می شوند. کابینت های ثابت پس از قرار گیری در محل مورد استفاده، توسط پیچ به دیوار مجاور یا کف زمین فیکس می گردند، ولی کابینت های قابل حمل، در هر زمانی قابلیت جابجایی در فضاهای مختلف را دارند. این کابینت ها بر روی پایه قرار دارند و به سادگی از محلی به محل دیگر جابجا می شوند.

مطالعه
منظور از اصطلاح ریست کردن پکیج چیست؟

سیدرحیم کیاحسینی

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.