رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

aalan

آیا سیمان سنگ است یا یک ماده معدنی؟

آیا سیمان سنگ است یا یک ماده معدنی

آیا سیمان سنگ است یا یک ماده معدنی؟

سیمان یک ماده معدنی نیست. بتن معمولاً ترکیبی از مواد است که با هم آسیاب می شوند، با آب مخلوط می شوند و سپس سفت می شوند. بتن در ساده ترین شکل خود مخلوطی از خمیر و سنگدانه (شن و ماسه) است. خمیری که از سیمان و آب تشکیل شده است، سطح سنگدانه های ریز (ماسه) و درشت (سنگ) را می پوشاند و آنها را به هم می چسباند و به توده ای سنگ مانند معروف به بتن می چسباند.

 

بتن از چه سنگی به دست می‌آید؟

سنگ آهک یکی از مهم ترین کانی های مورد استفاده در سیمان سازی است. سنگ آهک یک سنگ رسوبی است که بیشتر از کربنات کلسیم (CaCO3) تشکیل شده است و طبق گفته ائتلاف آموزش معدنی، حدود ۱۵ درصد از پوسته رسوبی زمین را تشکیل می دهد.

مطالعه
مبل بادی چیست؟

 

آیا بتن یک سنگ ساخته دست بشر است؟

نام علمی سنگ های دست ساز، سنگ های آنتروپیک است. سنگ های آنتروپیک توسط انسان ساخته، اصلاح یا جابجا می شوند. بتن مخلوطی از آب، سنگدانه (اعم از ماسه، سنگ یا شن) و سیمان (مخلوطی از گچ و خاک رس) است. آجر برای مدت طولانی در اطراف بوده است.

 

تفاوت سنگ و بتن چیست؟

سنگ در اثر فرآیندهای طبیعی تشکیل می شود و ساختار بتن این گونه نیست. سنگ توسط یکی از سه نوع فرآیند کلی تشکیل می شود. این منجر به سه طبقه بندی می شود: آذرین، دگرگونی یا رسوبی. بتن یک ماده ساخته دست بشر است که حاوی محصولات سنگ طبیعی است. این مخلوطی از آب، سیمان پرتلند و سنگدانه (ماسه و/یا شن) است.

 

چرا بتن نوعی سنگ به حساب می‌آید؟

کریستال ها رسوب را به هم چسبانده و سنگ جامد ایجاد می کنند. شن و سنگریزه سیمانی، سنگ رسوبی به نام کنگلومرا را تشکیل می دهند. سنگ های سیمانی مصنوعی (شن و ماسه) را بتن می گویند. ماسه سیمانی ماسه سنگ را تشکیل می دهد و ذرات به اندازه گل، گل سنگ و سیلت سنگ را می سازند.

مطالعه
لیست قیمت انواع یخچال ایستاده

 

آیا بلوک سیمانی سنگ است؟

بلوک های بتنی از بتن خالص ساخته می شوند. یعنی سنگدانه هایی که استفاده می شود سنگ خرد شده یا ماسه است.

 

آیا آجر سنگ است؟

سنگ‌ها جامدات معدنی طبیعی هستند که از توده‌هایی از مواد جامد طبیعی، عمدتاً مواد معدنی، تشکیل شده‌اند. آجر ساخته می شود و بنابراین آجر سنگ نیست.

 

بتن طبیعی است یا ساخت دست انسان؟

پردازش شده بنابراین یک ماده طبیعی است. بتن مخلوطی از آب، سنگ و ماسه و سیمان است. سیمان باعث ایجاد یک واکنش (فرآیند) شیمیایی می شود که آب، سنگ و ماسه را به هم متصل می کند. از آنجایی که فرآوری می شود، یک ماده ساخته دست بشر است.

 

سنگ های ساخته شده توسط بشر چیست؟

انسان انواع سنگ های جدیدی از جمله آجر، سرامیک، سیمان و بتن ایجاد کرده است. اینها، همراه با فعالیت‌های زیرزمینی و «فسیل‌های تکنو» بالقوه همه شهرها و شهرهای ما، سنگ‌های زمین را برای همیشه تغییر خواهند داد.

 

آیا همه سیمان ها سنگ دارند؟

اکثر سیمان هایی که امروزه استفاده می شود سیمان های هیدرولیک هستند. رایج ترین نوع سیمان مدرن، سیمان پرتلند است (که گاهی به عنوان OPC برای سیمان پرتلند معمولی شناخته می شود). این نوع سیمان معمولاً از آسیاب کردن قطعات کوچک سنگ مانند سنگ آهک متخلخل و مواد معدنی آلومینوسیلیکات به پودر بسیار ریز ساخته می شود.

مطالعه
تابلو برق صنعتی چیست؟

 

آیا ماسه سنگ است؟

شن و ماسه یک ماده دانه ای است که از سنگ و ذرات معدنی ریز تقسیم شده تشکیل شده است. ماسه ترکیبات مختلفی دارد اما با اندازه دانه آن مشخص می شود. دانه های ماسه کوچکتر از شن و درشت تر از سیلت هستند. شن و ماسه یک منبع تجدید ناپذیر در مقیاس زمانی انسانی است و شن و ماسه مناسب برای ساخت بتن تقاضای زیادی دارد.

 

آیا سیمان یک سنگ طبیعی است؟

بتن از مواد طبیعی ساخته نمی شود و در عوض با استفاده از تعدادی مواد خام مخلوط شده با یکدیگر در یک کارخانه تولیدی شکل می گیرد. بتن از مخلوطی از سنگدانه، سیمان، رنگدانه ها و رنگ به وجود می آید. هزینه تولید این مواد کمتر از سنگ است، از این رو سنگفرش های بتنی گزینه اقتصادی تری هستند.

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.