رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

انواع ادوات کشاورزی و باغبانی

در بررسی انواع ادوات کشاورزی و باغبانی باید بیان کنیم که شما چقدر با ابزارآلات کشاورزی آشنایی دارید؟ چقدر وسایل مرتبط با باغبانی را می‌شناسید؟ از آن زمانی که تجهیزات و ادوات کشاورزی و باغبانی پیشرفته شد و کاری که کارگران می‌کردند به صورت اتوماتیک انجام شد، کار کشاورزان و باغبانان بسیار راحت شده است.تجهیزات کشاورزی می‌توانند بسیاری از کارهای سخت را مثل سم پاشی، شخم زدن، آبیاری و حتی برداشت محصول را انجام دهند. به صورت کلی می‌توان چنین گفت که استفاده و به کار بردن ادوات و ابزارآلات کشاورزی و باغبانی باعث شده تا کمیت و کیفیت افزایش پیدا کرده و هزینه تمام شده محصول کاهش یابد.

مطالعه
طولانی ‌ترین شبکه ریلی جهان متعلق به کدام کشورها است؟

انواع ادوات کشاورزی مدرن

تیلر

یکی از انواع ادوات کشاورزی و باغبانی تیلر است. تیلر یک نوع تراکتور کوچک است که تمامی کارهای تراکتور مثل کاشت، داشت و برداشت را می‌تواند انجام دهد. از این ابزار برای زمین‌های کوچک و میان درختان استفاده می‌کنند. تیلر مانند موتور سیکلت دسته دارد که باعث می‌شود شخص بتواند به راحتی آن را کنترل کند. به این وسیله می‌توان ادوات مختلفی همچون چاله‌کن و دروگر را وصل کرد.

کولیتواتور

کولیتواتور که یکی از انواع ادوات کشاورزی و باغبانی محسوب می‌شوند، تیلرهایی هستند که دو چرخ دارند و از آنها برای خاک ورزی زمین‌های شالیزاری و مرطوب استفاده می‌کنند. به دلیل آن که زمین‌های شالیزاری مرطوب است، رفتن تیلرهای چهارچرخ بر روی آن باعث می‌شود که خاک فشرده شود و در رشد گیاه و هواگیری خاک مشکل به وجود آید. از همین رو از کولیتواتورها استفاده می‌شود و چرخ‌های حرکت آن را باز کرده و به جای آن تیغه‌های دوار نصب می‌کنند تا خاک را برش داده و سستی آن را رفع کند.

مطالعه
جدیدترین تلویزیون سامسونگ

شخم زن

از دیگر ابزارآلات ضروری برای هر زمین کشاورزی و باغبانی، شخم زن است. دستگاه‌های شخم زن علاوه بر شخم زدن زمین کارهای دیگری همچون اضافه نمودن مواد مغذی به زمین به منظور آماده کردن خاک برای کاشت محصول انجام می‌دهند. این ابزار انواع مختلفی دارد که باید بر اساس نوع محصول و نوع خاک انتخاب شود.

سم پاش

پرکاربردترین انواع ادوات کشاورزی و باغبانی، سم پاش و لوازم سم پاشی است. با دستگاه‌های سم پاش می‌توان انواع مختلف سموم اعم از جامد یا مایع را در زمین‌های کشاورزی به کار برد. سم پاش‌های می‌توانند به صورت یکنواخت زمین را سم پاشی کنند.

مطالعه
نرم‌افزار حسابداری شخصی: مدیریت مالی ساده‌تر و به‌ترتیب‌تر زندگی

برای خواندن ادامه مقاله روی لینک زیر کلیک کنید

https://agridocan.com/product-category/%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d8%a7%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%aa-%da%a9%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1%d8%b2%db%8c/

 

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.