رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

انواع ادوات گلخانه

مقدمه

انواع ادوات گلخانه برای تجهیز یک مکان ساده و تبدیل آن به گلخانه‌ای مجهز، بسیار گوناگون هستند و ممکن است همه آن‌ها به کار شما نیایند یا عملکرد مشابهی داشته باشند که خرید همه آن‌ها ضروری نیست. در این مقاله قصد داریم تا انواع لوازم موردنیاز برای گلخانه‌ها را معرفی کرده و شما را در خرید این ادوات راهنمایی کنیم، پس با اگری دکان همراه باشید.
دسته‌بندی انواع گلخانه‌ها

قبل از اینکه به سراغ معرفی ادوات گلخانه‌ای برویم، اول بهتر است با انواع گلخانه‌ها آشنا شویم تا بهتر بتوانید درباره خرید ادواتی که نیاز دارید، تصمیم بگیرید. از یک سمت می‌توان گلخانه‌ها را بر اساس سازه‌ای که از آن ساخته می‌شوند به دو نوع سازه فلزی مدرن که استحکام بالایی داشته و گلخانه‌های چوبی با پوشش لاستیکی قدیمی که بازده تولید کمتری دارند، تقسیم کرد.

اما مهم‌تر از این تقسیم‌بندی برای شناخت انواع ادوات گلخانه مورد نیاز، تقسیم‌بندی گلخانه‌ها بر اساس نوع محصول تولیدی آن‌ها است. گلخانه‌ها یا برای پرورش گل‌ها و گیاهان و درختچه‌های زینتی یا تولید صیفی‌جات و سبزی‌ها استفاده می‌شوند.

مطالعه
آرایش مردانه به چه صورت می باشد؟

انواع ادوات گلخانه‌ها

پس از فراهم کردن مکان و سازه گلخانه، نوبت به تجهیز و فراهم کردن ادوات ضروری برای گلخانه می‌رسد. مهم‌ترین و اصلی‌ترین تجهیزاتی که در هر گلخانه باید وجود داشته باشند می‌توانند جزو موارد زیر باشند:
ادوات اندازه‌گیری دما یا دماسنج‌ها

دمای داخل هر گلخانه باید در بازه استانداردی باشد و کمتر و بیشتر شدن دما از این میزان، می‌توانند به محصولات تولیدی در گلخانه آسیب برساند؛ بنابراین بهتر است انواع ادوات گلخانه برای دماسنجی در نزدیکی گیاه قرار بگیرد. دماسنج‌های ضروری برای گلخانه عبارت‌اند از:

دماسنج الکلی یا جیوه‌ای: محدوده دمایی که این دماسنج‌ها کارایی دارند بین منفی 165 تا مثبت 78 درجه سانتی‌گراد است که برای اغلب گلخانه‌ها مناسب است. اگر گلخانه در مناطق گرمسیری قرار دارد و محدوده دمایی این دماسنج‌ها برای آن مناسب نیست، می‌توان از آذرسنج‌ها یا دماسنج‌های ترموکوپل دار استفاده کرد.
دماسنج ماکسیمم و مینیمم: این دماسنج‌ها، نوسان دمای گلخانه را در یک شبانه‌روز اندازه‌گیری می‌کنند و گاهی قابلیت اندازه‌گیری رطوبت را نیز دارند.

مطالعه
معرفی ماشین دوخت پدالی

تجهیزات تهویه هوا گلخانه

جریان داشتن هوای تازه و مطبوع در همه گلخانه‌ها ضروری است و این کار را می‌توان با استفاده از تهویه کننده‌ها یا دریچه‌های گلخانه‌ای، انجام داد. انواع ادوات گلخانه‌ای دریچه‌‌ها بر روی سقف و اطراف گلخانه نصب می‌شوند و به کمک موتور و ترموستات می‌توان زمان باز و بسته شدن آن‌ها را مشخص کرد.
تجهیزات آبیاری و مه پاشی برای گلخانه‌ها

سیستم آبیاری قطره‌ای و مه پاشی برای آبیاری گیاهان و تامین رطوبت موردنیاز آن‌ها به کار می‌رود. نحوه کار سیستم آبیاری قطره‌ای به اینصورت است که لوله‌ها، آبی که از مخزن به آن‌ها وارد می‌شود را به‌صورت قطره‌ای به گلدان منتقل می‌کنند.
سایر انواع ادوات گلخانه‌ای

ازجمله ادوات دیگری که در گلخانه‌ها کاربرد دارند می‌توان به سیستم سرمایشش و گرمایش، رقیق‌کننده کود مایع، تجهیزات سترون کننده خاک، تامین کننده‌های نور، سیستم‌های تبخیری و موارد دیگر اشاره کرد که می‌توانید تمام آن‌ها را با مراجعه به اگری دکان ببینید.
خرید و قیمت انواع ادوات گلخانه

مطالعه
انواع ویلچر برقی

اگری دکان به‌عنوان مرکز فروش انواع ادوات گلخانه‌ها، مجموعه کاملی از هرآنچه نیاز دارید را برای شما فراهم کرده است. برای خرید و اطلاع دقیق از قیمت انواع تجهیزات گلخانه‌ای می‌توانید به سایت اگری دکان مراجعه کنید.
کلام پایانی

فراهم کردن تمامی لوازم و تجهیزات مناسب و باکیفیت برای داشتن یک گلخانه مجهز کار سختی است و نیاز به‌صرف زمان زیادی برای یافتن تمام تجهیزات و هزینه زیادی دارد. قبل از تصمیم به خرید حتماً توجه کنید تا فروشگاهی که انتخاب می‌کنید، تمامی ادوات گلخانه‌ای موردنیاز شمارا موجود داشته باشد.
منبع: وب سایت اگری دکان

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.