رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

انواع بذر سبزیجات، بذر صیفی جات و بذر گل

مقدمه

بذر کشاورزی انواع مختلفی داشته که هر کدام به روش تکثیر و نگهداری ویژه‌ای نیاز دارند. در حال حاضر نیز شرکت‌های تولیدکننده بذرها، با همراهی دانشگاه‌های کشاورزی، دست به اصلاح ژن بذرها زده و با این کار محصولات نهایی از کیفیت و سلامت بهتری برخوردار خواهند شد. در ادامه بیشتر در رابطه با این روش تکثیر گیاه آشنا شده و نکات لازم در رابطه با خرید و قیمت انواع بذر سبزیجات، صیفی جات و بذر گل گفته می‌شود. تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

بذر کشاورزی چیست؟

بذر کشاورزی در دو نوع تولید می‌شود، یا به صورت دانه یا تخم است که جنین گیاه را در بردارد و یا به صورت غده، پیاز، ساقه و غیره است. اما در اصطلاح عامیانه بذر را همان تخم گیاه می‌دانند که برای تکثیر گیاه از آن استفاده می‌شود. تکثیر به وسیله بذر، روش عمده‌ای است که گیاهان در حالت طبیعی نیز برای تولیدمثل خود از آن استفاده می‌کنند. در واقع روش تکثیر گیاهان به وسیله بذر از موثرترین روش‌های ازدیاد گیاهان بوده و بسیار کاربردی است.

مطالعه
آیا می دانید اصول بسته بندی لوازم اتاق خواب در زمان اسباب کشی چیست؟

تولید بذر بسیاری از گیاهان در همان منطقه کشت آن‌ها انجام می‌شود. این عمل از نظر قیمتی نیز، اقتصادی‌تر خواهد بود زیرا در این مناطق می‌توان بذر با کیفیت بسیار بالا تولید کرد و هزینه بازاریابی و حمل‌ونقل را نیز به حداقل رسانید. این مهم در رابطه با غلاتی با دانه درشت‌تر مانند سویا، ذرت و غیره بیشتر اهمیت دارد زیرا در این موارد، به بذر بیشتری برای کشت نیاز است.

به طور کلی، به غیر از تعدادی از غلات دانه ریز و برخی گل‌ها و گیاهان، بقیه بذر کشاورزی در همان منطقه سازگار و مصرف، تولید می‌شوند. در واقع بخش کمی از بذرها به این روش تولید می‌شوند و بخش اعظمی از انواع بذر سبزیجات، صیفی جات، گل‌ها و گیاهان زینتی در جایی به غیر از محل کشت آن‌ها تولید خواهند شد. این روش از مزایا و معایب خاصی برخوردار است. از جمله اصلی‌ترین مزایای آن می‌توان به وجود آب و هوای خشک در زمان برداشت و بارندگی و آبیاری در زمان رویش اشاره کرد. هزینه‌های حمل و نقل و بازاریابی از اصلی‌ترین معایب این روش به حساب می‌آیند.

مطالعه
استفاده از فریت بار برای ارسال بار به کانادا

انواع بذر سبزیجات، بذر صیفی جات و بذر گل - یک سوال

افرادی که تصمیم به کشاورزی و کشت انواع بذرهای سبزیجات، صیفی جات و گل‌ها دارند، بهتر است به چند نکته مهم توجه نمایند. هر گیاهی نیاز به شرایط خاص آب‌وهوایی داشته و باید مقدار آب، کود و نگهداری‌های مخصوصی برای آن‌ها رعایت نمود. بنابراین در اولین مورد به آب‌وهوای منطقه زندگی توجه کرد، به طوریکه ممکن است با جابه‌جایی گیاه از یک منطقه به منطقه‌ای دیگر، قابلیت رشد در آن از بین برود.

این قاعده برای انواع بذر کشاورزی نیز صدق می‌کند. بذرها نیز ممکن است در یک محیط آب‌وهوایی خاص، قدرت رشد و نمو خود را از دست بدهند. برای کاشت بذر همچنین باید به فصل نیز توجه نمود. برخی از بذرها باید قبل از آغاز فصل بهار و در نیمه‌های ماه اسفند کاشته شوند و برخی دیگر نیز فصل‌های مخصوص خود را برای کشت دارند که باید به این مورد توجه ویژه داشت و از آگاهی کافی نسبت به آن برخوردار بود.

مطالعه
مبدل حرارتی تولید شده با قطعات استیل

برای خرید بذر و تخم بهتر است به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کرده و با قیمتی مناسب خرید را انجام داد. این فروشگاه از تنوع بذر بسیاری برخوردار هستند و همچنین می‌توان از سلامت بذر نیز در همان محل خرید اطمینان خاصل کرد.

منبع:

https://agridocan.com/product-category/%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d8%a8%d8%b0%d8%b1-%da%a9%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1%d8%b2%db%8c/

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.