رمز را فراموش کردید ؟ لطفا ایمیل را وارد کنید تا لینک تغییر پسورد به ایمیل شما ارسال شود

ببخشيد، اجازه ي سوال کردن نداري, شما باید وارد شوید تا بتوانید سوال خود را مطرح کنید..

Please briefly explain why you feel this question should be reported.

لطفا به طور خلاصه توضیح دهید که چرا شما احساس می کنید این پاسخ باید گزارش شود.

Please briefly explain why you feel this user should be reported.

جایی برای اشتراک دانش و ساختن دنیایی بهتر!!

بهترین جا برای اشتراک ایده ها و کمک به دیگران برای انتشار بیشتر علم و دانش!!

انواع بذر صیفی جات

مقدمه

در زمینه انواع بذر صیفی جات، امروزه تحولی بزرگ رخ داده است. شرکت‌های اصلاح‌کننده بذر با همکاری دانشگاه‌های کشاورزی، انواع بذرهای صیفی جات را اصلاح کرده است. به طوریکه هر گیاه به آفت مخصوص خود مقاوم گشته و راندمان محصولات گیاهی بسیار افزایش می‌یابد. میوه‌های بدست آمده، یکدست شده و رنگ و طعم بهتری خواهد داشت. در واقع به اهلی کردن گونه‌های وحشی، اصلاح ژن می‌گویند و به امنیت غذایی جامعه بسیار کمک‌کننده خواهد بود. در هنگام خرید بذر صیفی جات، مانند سایر بذرها باید به نکات خاصی توجه نمود. در ادامه این نکات بیشتر توضیح داده می‌شوند.

انواع بذر صیفی جات

به‌طور کلی انواع بذر صیفی جات در دو دسته مختلف قرار می‌گیرند که شامل دسته‌بندی زیر می‌شوند؛
1. بذر صیفی جات میوه‌ای و مخصوص فصل گرم

این نوع بذرهای، از انواع بذرهای اصلاح شده‌ای هستند که به صورت یک یا چندساله تولید می‌شوند. بذرهای میوه‌ای، بعد از یک دوره زندگی شروع به تولید میوه خواهند کرد. این بذرها شامل گوجه فرنگی، خیار، کدوسبز و غیره می‌شوند که در نهایت محصولاتی معطر، یکدست و غیرتراریخته تولید می‌کنند. فصل بهره‌برداری و کشت این بذرها، فصل‌های گرم سال است.
2. بذر صیفی جات غده‌ای و مخصوص فصل خنک

مطالعه
قیمت تلویزیون سونی 85X80J سایز 85 اینچ فورکی اسمارت

این نوع بذرها نیز اغلب اصلاح شده بوده و محصولات نهایی آن‌ها به گونه‌ای هستند که از ریشه آن‌ها استفاده می‌شود و به پایان هر فصل زراعی، یک ریشه غده‌ای یا پیاز تولید می‌کنند. از انواع بذر صیفی جات غذه‌ای می‌توان به هویج، پیاز، زردک و غیره اشاره کرد.
خرید و قیمت انواع بذر صیفی جات

همانطور که گفته شد، انواع بذر صیفی جات شامل گوجه فرنگی، بادمجان، کدوی خورشتی، خیار، لوبیا سبز و غیره می‌شوند که جزو پراستفاده‌ترین انواع صیفی جات نیز هستند. اصلی‌ترین ماده تشکیل‌دهنده صیفی جات، آب است، به طوریکه 90 درصد حجم آن‌ها را آب تشکیل می‌دهد. از دیگر مواد موجود در صیفی جات می‌توان به ویتامین‌ها، مواد معدنی و املاح اشاره کرد و می‌توان این نوع مواد خوراکی به عنوان یک جایگزین کم کالری در رژیم‌های غذایی استفاده نمود.

مطالعه
بهترین رستوران های رشت، شهر باران!

از دیگر مزایای استفاده از سبزیجات و صیفی جات در رژیم غذایی، تناسب اندام و سلامت بدنی افراد مصرف‌کننده است و بر روی پوست و مو نیز بسیار موثر خواهد بود. برای تکثیر صیفی جات اغلب از بذر استفاده می‌شود. با استفاده از انواع بذر صیفی جات می‌توان آن‌ها را حتی در خانه نیز رشد و نمو داد.

با توجه به آب و هوای معتدل ایران در اغلب نقاط کشور، پرورش صیفی جات بسیار راحت بوده و راندمان بالایی نیز دارد. در رابطه با خرید بذر صیفی جات، باید به نکات مهمی توجه نمود. یکی از اصلی‌ترین نکات در خرید انواع بذر صیفی جات، خرید از فروشگاه‌های معتبر و صاحب نام است. همچنین بذرها باید از کیفیت بالایی برخوردار بوده و قوه نامیه بالایی داشته باشند. باید توجه داشت که قیمت بذرهای اصلاح شده به نسبت بذرهای معمولی، بیشتر بوده و به همان نسبت نیز جوانه‌زنی و کیفیت محصولات آن‌ها نیز بیشتر می‌شود.
منبع:
https://agridocan.com/product-category/%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d8%a8%d8%b0%d8%b1-%da%a9%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1%d8%b2%db%8c/%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%d8%a8%d8%b0%d8%b1-%d8%b5%db%8c%d9%81%db%8c-%d8%ac%d8%a7%d8%aa/

نوشته ها مرتبط

ارسال دیدگاه

You must login to add a new comment.